Jump to content
Dogomania

Podroby z rzeźni


śląski

Recommended Posts

Witam

Wasze forum czytam już od dawna i dużo mi pomogliście, za co bardzo dziękuję. Prowadzę obecnie taką niewielką hodowlę domową(28 dorosłych psów, głównie labradory i border collie). Nie powiem, jakiś pieniądz przynosi, ale ostatnio coraz z tym gorzej. W ramach ograniczenia wydatków wpadłem na pewien pomysł. Brat pracuje w rzeźni i ma dostęp do dziesiątek kilogramów niewykorzystanego mięsa. Głównie krew, skóra, ścięgna itd. Normalnie oni to wszystko mielą i utylizują. Ale czy nie możnaby wykorzystać tych produktów jako karmy? Przecież te kupne też są robione z takiego syfu, nie mówiąc o kebabach, które sami jemy. Jedyny problem, że zbiornik z odpadami jest opróżniany raz w tygodniu. Ale chyba nic przez ten tydzień by się nie stało? W końcu nie ma już strasznych upałów. Co o tym sądzicie? Ktoś próbował tak karmić swoje pieski? Bo jeszcze kilka takich "chudych" miesięcy i musiałbym zlikwidować hodowlę. Jestem zdesperowany, liczę na odpowiedź z uzasadnieniem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...