Jump to content
Dogomania

Coś dobrego, rybnego?


martazobeniak

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To jest obecna karma mojej Tiny. :) Służy jej, jest dobrze trawiona. Podaję na zmianę z wersją z jagnięciną (Husse Lamm & Ris), a w szufladzie czeka jeszcze na otwarcie próbka Optimala Mini (może się ostatecznie przekonam, jak u mojej jest z tym kurczakiem). Nie mam na razie powodów, by rezygnować z tej firmy.

 

Wątek założyłam, ponieważ szukam czegoś na przyszłość w ramach rotacji. Wiem, że wielu radzi nie zmieniać, jeśli wszystko jest w porządku, ja jednak miałabym chyba spokojniejsze sumienie, gdybym od czasu do czasu podała worek czegoś innego 'dla odmiany'. Na razie nie mogę doprosić się o próbki N&D od Farminy (bardzo mnie zaintrygowały), MARP Holistic ALS w wersji łososiowej super, ale jeszcze na razie trochę za wysoka jak na moje możliwości półka cenowa; Brit Petit z łososiem i ziemniakami w testach, ale jedzony niechętnie. Skłaniam się więc (póki co) ku Fish4Dogs. No i ewentualnie z nie-rybnych Doctor Dog.

Link to comment
Share on other sites

To jest obecna karma mojej Tiny. :) Służy jej, jest dobrze trawiona. 

 

 Z tego co znalazłam w necie wynika, że ma w sobie białko z kurczaka: 

 łosoś (min. 50%), ryż, tłuszcz zwierzęcy, wysłodki buraczane, siemię lniane, hydrolizowane białko z kurczaka, drożdże browarniane, olej z łososia, sól, fruktooligosacharydy, lecytyna, ekstrakt z nagietka, algi morskie, ekstrakt z pestek winogron

 

Twój psiak też ma alergię na kurczaka?

Link to comment
Share on other sites

Trudne pytanie, bo testów robionych nie miała. Po surowym, podgotowanym czy duszonym mięsie z kurczaka / indyka czasem się lekko drapnie, czasem nie. Na wątróbkę z indyka zareagowała silniej - drapała się, gryzła ogon. Jajka je bezproblemowo.

 

Jako szczenię przez chwilę karmiona była RC i miała z nią lekkie problemy. Nie zmienia to faktu, że np. Doctor Dog na indyku sprawdził się dobrze (po małym opakowaniu żadnych negatywnych reakcji), podobnie wszystkie smaki Husse (teraz 'przerabiamy', w ramach przerwy w Lax&Ris, próbkę drobiowego Optimala Mini), więc białko drobiowe widocznie jej nie przeszkadza. Szukałam karm na rybie, bo ta sprawdza się u mojej shihtzaczki praktycznie w każdej wersji (z tych kilku wypróbowanych dotąd duży plus dla MARP Holistic ALS z łososiem i dla Fish4Dogs, także za przysmaki; Acana i Orijen kończyły się nieciekawymi odchodami; nie przeszła szczenięca Purina Pro Plan z łososiem - Tina nie chciała jej nawet powąchać, nie było mowy o wmuszeniu - mimo głodówki; Arion bez szału; Brit Petit z łososiem i ziemniakami - próbka zjedzona niezbyt chętnie, ale poza tym w porządku). Czekam na próbki od Farrado, od Farminy nie mogłam się doprosić. 

 

Nie gardzę jednak także wołowiną (próbka od Doctor Dog też się sprawdziła) czy jagnięciną. Królika i kaczki jeszcze nie próbowałam. Może kiedyś... Pewna na 100% jestem jedynie nietolerancji nabiału (potwierdziło się kilka razy, więc zrezygnowałam, chociaż Tina bardzo lubi). 

 

Jeśli chodzi o białka w karmach, hydrolizowane (czyli rozbijane do poziomu aminokwasów) są łatwiej trawione i podobno nie uczulają, ale słyszałam o przypadkach wyjątkowych wrażliwców, którym przeszkadzały. Powodem alergii są równie często (o ile nie częściej) używane w karmach zboża, zwłaszcza glutenowe. Dlatego w tych dla wrażliwców spotyka się często ziemniaki, groch i inne strączkowe, ryż czy szarłat (amarantus).

Link to comment
Share on other sites

U mnie tak samo. RC dla szczeniaków już jej nie służyła - drapanie- i przeszliśmy na PP rybny. Jest OK. U nas dobrze się sprawuje. Chciałam urozmaicić i kupiłam  PP Duo z wołowiną. Zjadła niecałe kilo i strasznie zaczęła się drapać wiec wróciliśmy do rybnej. TWOT chcę za jakiś czas wypróbować i zobaczymy jak tu karma będzie się sprawować. Może i na Husse się skusimy, na jakieś małe opakowanie aby zobaczyć jaka będzie na nią reakcja.

Link to comment
Share on other sites

Jak dużego masz psiaka? Dla małych ras, jeśli to nie stanowi problemu, całkiem ciekawie wygląda Doctor Dog Indyk na Płatkach. Może kiedyś wpadnie u mnie w ramach rotacji. Do TOTW zraziłam się w związku z aferą z salmonellą i ostatnio stałym obniżaniem wymagać dla amerykańskich karm.

 

Bardzo spodobały mi się propozycje Fish4Dogs dla małych ras. Jak już pisałam w tym wątku wcześniej, mam zastrzeżenia jedynie do tego, że nie wiem, czy skład zamówionego opakowania będzie tak dobry, jak próbki (znaczne rozbieżności w podawanych przez producenta i dystrybutora, a tym uwidocznionym na torebce z próbką). Dodatkowo, zwyczajnie nie bardzo opłaca się zamawiać jedno najmniejsze opakowanie, kiedy ma się tylko jednego niedużego psa. Niemniej, wrażenia pozytywne, a już przy przysmakach, które także dostałąm w przesyłce z próbkami (Sea Jerky Tiddlers), był za każdym razem taniec radości.

 

Co do Husse - albo masz (jak ja) w pobliżu sklep z franczyzą i brak konieczności zamawiania, albo szukasz na ich stronie dystrybutora na Twój region, dzwonisz i przyjeżdża najpóźniej następnego dnia. Doradzą Ci, jaką wersję wybrać. Najmniejsze opakowania są po 2 kg. (nie każda wersja), później chyba 7 i 15 kg., ale rozdają dwustugramowe próbki. Ja karmiłam szczenięcą z jagnięciną (Valp Lamm&Ris), ostatni worek był dorosły z łososiem (Lax&Ris). Teraz mam próbkę drobiowego z dodatkiem ryby Optimala Mini.

 

Z europejskich 'wynalazków' bardzo interesuje mnie Farmina, zwłaszcza ciekawa linia Natural&Delicious. Chciałam zapoznać się z wersjami z dorszem z pomarańczą oraz jagnięciną z jagodami, ale jakoś od sierpnia nie mogę doprosić się o próbki. Ostatni mój mail pozostał bez odpowiedzi. 

Link to comment
Share on other sites

Mam dziewczynkę taką jak Twoja :)

Boję się dawać jakikolwiek drób a teraz jeszcze te przeboje z wołowiną :/

Zobaczymy jak będzie nam się kończyła PP rybna pomyślę o Husse. Muszę sprawdzić jak wygląda jej dostępność w mojej okolicy :)

Link to comment
Share on other sites

Obiecałam, że napisze jak u nas po Simpsons Premium. 
Suka je go od jakiś 3tygodni. Kupy od samego początku były super, małe zwarte. Widać, że dobrze ją przyswaja. Je z ogromnym apetytem, karma bardzo ładnie pachnie, Tina aż prosi się o jedzenie, co u niej nie jest częste, bo raczej należy do wybrednych psiaków. 
I co najważniejsze - sierść. Wygląda tak dobrze, że już zapomniałam, że może tak wyglądać mój pies. Jest super miękka w dotyku, ładnie się błyszczy, ma lepszą pigmentacje. Warto dodać, że odkąd je tą karmę to nie dostaje żadnych suplementów na sierść (wszystko zostało z młodą u TŻ). Jedynie 1-2 razy w tygodniu doleję jej odrobinę oliwy z oliwek dla smaku. 
Jak dla mnie karma jest strzałem w 10! Na pewno szybko z niej nie zrezygnujemy :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...