Jump to content
Dogomania

Gdzie znaleźć reproduktora


Lulcia

Recommended Posts

Cześć, od dwóch lat jestem właścicielką lhasaka z hodowli Lhamco- Laco spod Radomia. Od początku moim założeniem było, że suczka ma być pieskiem domowym. Kiedy w końcu zdecydowałam się i zaczęłam dowiadywać się jakie należy podjąć kroki, aby wziąć udział w wystawach, okazało się, że moja sunia się nie nadaje. Ma bardzo poważną wadę zgryzu i udzielono mi informacji, że nie dostanie nigdy oceny bardzo dobrej ani doskonałej. Z tego powodu ostrzygłam ją i została pieskiem domowym. W lipcu skończyła 2 lata i chciałabym, aby miała szczeniaki. Jest po rodowodowych rodzicach, jej ojciec był championem, jest z hodowli. Jej jednak nie zarejstrowałam w ZK. Poszukuję dla niej miłego kawalera, aby mogła mieć szczeniaczki. Czy moglibyście poradzić, gdzie szukać reproduktorów, albo do kogo napisać. Albo jakie kroki poczynić. Bardzo dziękuję za pomoc.
Prześlę jej zdjęcia sprzed roku, czy to naprawdę spora wada według Was?

Link to comment
Share on other sites

To jest wada dyskwalifikująca psa z hodowli! Pies został kupiony "na kolana" i absolutnie nie może być rozmnażany.

A sprzedaż psów bez rodowodu, nie mając hodowli jest PRZESTĘPSTWEM i grozi za to odpowiedzialność karna. Czy zdaje sobie pani z tego sprawę?
Hodowca został poinformowany o pani zamiarach?

Link to comment
Share on other sites

Mój pies skąś nabył tą wadę, zapewne we wcześniejszym pokoleniu gdzieś była, nigdy z ZK z nią nie poszłam, więc też nie wiem jak wada jest poważna. Wiele lhasaków ma wade zgryzu, nawet na forum jest osobny wątek i mimo wszystko psy jeżdżą na wystawy, lub zakłada im się aparaty. Dla mnie aparat był za drogi, nie mogłam sobie na niego pozwolić. Ze szczeniakami nie będzie problemu, bo są to wspaniałe psy i na pewno chętni się znajdą. Hodowcą nie chę być, chciałabym aby moj pies nie cierpiał (urojone ciąża itp.). Co w takim razie powinnam zrobićm wybrac się do ZK i zapytać, zapuścić jej włosy i spróbować pójść na wystwy?

Link to comment
Share on other sites

Co znaczy kupiony "na kolana" ? Napisałam wiadomośc na forum, aby właśnie dowiedzieć się wszystkich informacji, jak należy postępować i czy wogle może mieć szczeniaki. Hodowca, gdy ją brałam mówił, że na pewno nie będzie problemu, bo ma bardzo dobre geny. Ja nie chce isc sprzedawać, z chęcią chciałam je przekazać w dobre ręce. Czy w takim razie powinnam ją wysterylizować, aby się nie męczyła ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lulcia']Mój pies skąś nabył tą wadę, zapewne we wcześniejszym pokoleniu gdzieś była, nigdy z ZK z nią nie poszłam, więc też nie wiem jak wada jest poważna. Wiele lhasaków ma wade zgryzu, nawet na forum jest osobny wątek i mimo wszystko psy jeżdżą na wystawy, lub zakłada im się aparaty. Dla mnie aparat był za drogi, nie mogłam sobie na niego pozwolić. Ze szczeniakami nie będzie problemu, bo są to wspaniałe psy i na pewno chętni się znajdą. Hodowcą nie chę być, chciałabym aby moj pies nie cierpiał (urojone ciąża itp.). Co w takim razie powinnam zrobićm wybrac się do ZK i zapytać, zapuścić jej włosy i spróbować pójść na wystwy?[/QUOTE]
A ciąża dla suki to wakacje? Bardziej ją pani zniszczy, niż by ją wysterylizowała, do czego namawiam. Wtedy żadnych ciąż urojonych i ropomacicza nie będzie.

Jeśli chce się mieć szczeniaki i je sprzedawać, to wg nowej ustawy TRZEBA być hodowcą. Skoro pies ma wadę to polecam kupno drugiego psa, typowo hodowlanego. Z nim będzie można jeździć na wystawy.
Reproduktora nikt nie użyczy dla suki niehodowlanej (nie ważne, że suka ma metrykę i jest po utytułowanych rodzicach).

[QUOTE][COLOR=#000000]Co znaczy kupiony "na kolana" ?[/COLOR][/QUOTE]
Nie kupiony na wystawy (o czym pani napisała wyżej).
Najlepszym rozwiązaniem jest sterylizacja.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za pomoc i rady. A czy można w jakiś sposób pociągnąć hodowlę do odpowiedzialności, że sprzedaje szczeniaki prawie za 2000 tys. złotych, a pies ma wadę. U szczeniaka to nie było widoczne, dopiero po wyjściu stałych zębów wada się ujawniła. Czy może w tym temacie się orientujecie ?

Link to comment
Share on other sites

Zgryz u psa bardzo długo się kształtuje. Raz jest prawidłowy, raz nie. Nie zawsze wiadomo czy ostatecznie będzie prawidłowy.
Takie wady dość często się zdarzają i wtedy taki pies nie może być używany w hodowli, żeby wada się nie pojawiła w dalszych pokoleniach.
Jednak nawet szczeniaki po rodzicach i dziadkach, którzy mieli prawidłowe zgryzy mogą mieć je nieprawidłowe.

Co do pociągnięcia do odpowiedzialności - zależy co było napisane w umowie. Jeśli pies od początku nie miał uczestniczyć w wystawach, nie został kupiony jako "wybitny" okaz, to nic pani z tym nie zrobi.
Jeszcze raz powtarzam - takie rzeczy się zdarzają.

Link to comment
Share on other sites

Guest marketa2312

Witam Pani LULCIA , proszę pamiętać że nie kupiła Championa tylko szczeniaka wieku około 9 tygodni. Zgryz nie jest prawidłowy bo jest dość duży przodozgryz czego nie było w czasie zakupu. Nie jest jednak wada całkowicie dyskwalifikująca sunię bo z takim zgryzem widziałam i championy głównie w Czechach. Więc proszę spróbować sunie wystawić i zrobić uprawnienia hodowlane i w tedy rozsądnie wybrać reproduktora jeżeli koniecznie pani chce mieć maluszki. Zapraszam do kontaktu telefonicznego. Miotowa siostra Pani sunie championat skończyła pół roku temu, w tej chwili konczymy jej championat międzynarodowy.( czekamy na wymagany czas 1 roku od pierwszego CACIBA)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuje, napisałam do Pani też prywatną wiadomość, siostrę widziałam na zdjęciach hodowli i własnie widziałam ze ząbki ma piękne i zastanawiałam się czym to jest spowodowane, nawet interesowałam sie aparatem ale zaśpiewali mi 3tys złotych to stwierdziłam, że lepiej kupić psa. (Kiedyś w przyszłości, bo teraz jedna wystarczy). Spróbuje podjąć próbę jej wystawienia, moze nawet wybiorę się do Czech, bo ma wspaniały charakter, nigdy nie spotkałam równie inteligentnego i wiernego psa. Dopytuje się pod kontem sterylizacji lub szczeniaków, bo ona się cały czas liże i weterynarz powiedział, że to może być spowodowane urojonymi ciążami. W następnym tygodniu skontaktuje sie telefonicznie i podpytam Panią o szczegóły. Dziękuję za wszelką pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Guest marketa2312

[URL]http://www.tinypic.pl/yz9huzwbdq2v[/URL] [URL=http://www.tinypic.pl/yz9huzwbdq2v][IMG]http://files.tinypic.pl/i/00572/yz9huzwbdq2v_t.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lulcia']Bardzo dziękuje, napisałam do Pani też prywatną wiadomość, siostrę widziałam na zdjęciach hodowli i własnie widziałam ze ząbki ma piękne i zastanawiałam się czym to jest spowodowane, nawet interesowałam sie aparatem ale zaśpiewali mi 3tys złotych to stwierdziłam, że lepiej kupić psa. (Kiedyś w przyszłości, bo teraz jedna wystarczy). Spróbuje podjąć próbę jej wystawienia, moze nawet wybiorę się do Czech, bo ma wspaniały charakter, nigdy nie spotkałam równie inteligentnego i wiernego psa. Dopytuje się pod kontem sterylizacji lub szczeniaków, bo ona się cały czas liże i weterynarz powiedział, że to może być spowodowane urojonymi ciążami. W następnym tygodniu skontaktuje sie telefonicznie i podpytam Panią o szczegóły. Dziękuję za wszelką pomoc.[/QUOTE]
Dlaczego chciała pani założyć aparat suczce? Żeby zdobyć uprawnienia i zrobić jej hodowlankę, by mogła mieć legalnie szczeniaki? A czy zdaje sobie pani sprawę, że taki aparat tylko zakrywa wadę, nie eliminuje jej, przez co jest bardzo prawdopodobne, że szczeniaki pani suczki będą miały również wadliwe zgryzy? A jeśli nie one, to ich dzieci. Genetyki się nie oszuka.
Dlaczego na siłę chce pani rozmnożyć psa, który się nie nadaje do hodowli?
Jeszcze raz napiszę - zachęcam do sterylizacji suczki oraz kupna psa typowo do hodowli, jeśli o tym pani myśli.
A sama hodowla nie polega na tym, by mieć szczeniaki ... i tyle. W hodowli do czegoś się dąży. Powinny być w niej używane najlepsze psy, bez wad. Nie ważne jaka to wada - pies jej mieć nie może.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Myślę, że warto, aby Pani również zapoznała się z wymaganiami, jakie powinien spełniać reproduktor lhasa apso: https://canibu.pl/pies-reproduktor-wymagania-do-uzyskania-uprawnien/ Na ogłoszenie na zasadzie "szukam chętnego pieska do pokrycia" mogą odezwać się osoby bez uprawnień, chcące nieuczciwie na Pani zarobić. Jak już będzie Pani miała sukę hodowlaną warto prześledzić również strony ZKwP, tam znajdują się ogłoszenia psów z uprawnieniami. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...