Jump to content
Dogomania

trujące rośliny - w jakiej książce znaleźć informacje?


rufanka

Recommended Posts

Witajcie,
mam prośbę o polecenie książki, w której mogę znaleźć informacje o roślinach trujących dla zwierząt. Jestem studentką architektury krajobrazu i przygotowuję pracę inżynierską - projekt zagospodarowania terenu przeznaczonego dla psów, dlatego potrzebuję takich informacji z rzetelnego źródła. Nie wiem gdzie mam szukać, bo całej książki na ten temat pewnie nie znajdę, prędzej jakieś rozdziały. Może studenci weterynarii coś mi doradzą? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam, Dagmara

Link to comment
Share on other sites

Generalnie dla zwierząt trujące są te same rośliny co dla nas, więc polecam "Rośliny trujące i zwierzęta jadowite", oraz "Przewodnik do oznaczania krajowych roślin trujących i szkodliwych".

Ewentualnie możesz to rozszerzyć o rośliny które dla psów i kotów są bardziej szkodliwe niż dla nas, ale tu lista jest dość krótka, cebula i pokrewne, winogrona, rośliny zawierające salicylany (wierzba, wiązówka, wierzbownica). Niestety musisz się chyba w tym przypadku oprzeć na jakimś artykule z czasopism o psach... nie pomne, czy to było w "Przyjacielu Psie", czy w "Moim Psie", ale był artykuł na ten temat ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...