Jump to content
Dogomania

Fikuśna przeszłość i nieznana przyszłość, już nie! Fikus ma dom!


kicia1616

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ja się tak zastanawiam o co chodzi z tym posłaniem Fikusa, bo jak w czwartek przechodziłam przez 7 pawilon, to dosłownie wszystkie psiaki miały kocyki tylko u Fikusa wiało pustkami. Może on coś robi z tymi posłaniami, że pracownicy je zabierają? Może warto zapytać np. P.Ani albo jakiegoś innego pracownika?

Link to comment
Share on other sites

A w tym tygodniu Fikusek nie mógł się pobawić z Abrą, bo ta była świeżo po sterylce... Za to w czwartek trochę sam pobiegał po wybiegu, oprócz tego standardowy spacerek ;) Poza tym powoli, powoli staram się go przyzwyczaić choć trochę do kagańca. Chłopak zdecydowanie nie jest szczęśliwy, ale już przynajmniej jestem w stanie mu go czasami założyć :P

A dzisiaj niestety Fikus załapał się na dość krótko, bo niespodziewanie musiałam wcześniej go odprowadzić do boksu. Ale za to miał zbyt dużo energii i zdążył mi pogryźć ręce w szale zabawy - bo co to za różnica, czy gryziemy smycz, zabawkę, rękaw, czy może rękę... Oj, psiaku,  mógłbyś nauczyć się delikatności.

Link to comment
Share on other sites

Fikus był po prostu bardzo mocno zirytowany tym, że nie mógł się z Abrą pobawić, więc przecież musiał się jakoś wyładować ;)

W takim razie mam nadzieję, że następnym razem się będzie mógł pobawić z Abrą albo innym wariatem. Jednak lubię moje ręce :P

Link to comment
Share on other sites

Fikusiątko dalej czeka na swojego człowieka. Dzisiaj spacer nie był zbyt intensywny. Byliśmy na wybiegu, gdzie przez chwilę Fikus pobawił się piłką. Trochę też powtórzyliśmy agility ;) Później dołączył do nas Konrad ze Snupim. Chłopaki się fajnie dogadywali i trochę poszaleli razem. Po wybiegu trochę sobie postaliśmy i był czas na odrobinę pieszczot i powtórkę komend. Za to przy powrocie do boksu Fikus chyba miał jakieś wątpliwości, bo dopiero parówki go przekonały :P

 

DSC_5517.jpg

 

DSC_5518.jpg

 

DSC_5522.jpg

 

DSC_5537.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fikus od czwartku walczy z kagańcem, ale nauka na pewno się przyda z jego wyskokami. W czwartek spacerek w towarzystwie Texasa, Syriusza, Vity i kagańca ;) Powtórka z komend i grzanie się w schronisku. W sobotę  spacerek wzdłuż torów w towarzystwie Fary, Syriusza, Texasa i Hermesa, część spacerku w kagańcu. Fikus na początku się buntuje i próbuje ściągnąć, ale jak już wie, że nie da rady to grzecznie idzie. Korzystaliśmy też z pięknej pogody i spędziliśmy część wolontariatu siedząc na ławce powtarzając komendy, a chłopak już trochę umie: siad, łapa, druga, piątka, leżeć, obrót, poproś i uczymy się ósemkę. Wczoraj zauważyłam też, że chłopak nauczył się grzecznie zostawać sam, gdy poszłam po wodę czy szczotkę to jak wracałam widziałam jak siedział grzecznie patrząc za mną, bez żadnego skomlenia jak to było na początku. I wyjaśniła się sprawa znikających posłań, okazuje się, że Fikus wszystko wyciąga na zewnątrz a sam śpi na gołym plastiku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...