Jump to content
Dogomania

kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


kela

Recommended Posts

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No nie zawstydzaj mnie...:oops:
Oczywiscie taki obraz daje tylko swietna anatomia w polaczeniu z dynamika.
U mnie swietna dynamike ma Lucyna przy sredniej anatomii, a Sasance przy duzo lepszej anatomi brak tej dynamiki.
Semi poki co ma fajne i jedno i drugie, nie oznacza to oczywiscie, ze nie widze jej gorszych cech, ale zobaczymy jak to sie bedzie ksztaltowac z wiekiem - tfu tfu zeby nie zapeszyc;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Wszystko Panie odbieracie za dosłownie. Oczywiście że UPI na zdjęciu bryka.
Semi będzie super kobitką, czego jej życzę.
A tak naprawdę, trzeba oglądać psa jak biega naturalnie a nie na ringu. Jak się sam "nosi". Jeden z sędziów mi powtarzał, oceniaj psa za ringiem to dowiesz się prawdy.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie tak byłoby najlepiej dla większości naszych kerraczków, ale niestety ocena przebiega na ringu i zdaje mi się że inaczej nie będzie, obok to można sobie pooglądać kandydata na ojca przyszłych szczeniąt.
Co do dosłowności, ojjj, Gokaiba, przecież to właśnie Ty napisałeś ze Twoja Upi biega na luźnej ringówce i miałeś wstawić zdjęcie, co jak widzę zrobiłeś, chyba, że nie o to zdjęcie Tobie chodziło:lol:.
Co do Semi,.... czas pokaże, jest kochana i całuśna i ma ogromny temperament, przynajmniej w domku i na spacerkach, reszta wyjdzie z czasem, co oczywiście nie znaczy, że uważam moje maleństwo za chodzącą doskonałość, tak jak Czapla widzę pewne takie drobnostki:evil_lol:, ale kocham ja okrutnie i juz tak zostanie, wystawy albo będą albo nie, a codzienne budzenie lizaniem za uchem i "pacnięciem" malutkiej stopki po głowie, ehhh bajka, a potem poranne ( z reguły 5 rano) brykanko po łączce:lol:, jak takiego skarba nie kochać.
Aha, jeszcze jedno, niestety już zauważam oznaki zazdrości ze strony Semi, kiedy Qu dostojnie , jak zwykle zresztą, podchodzi po swoją porcję pieszczot, maluch kłapie znacząco malutkim pyszczkiem, aby ją odgonić od ukochanej pani, czyli mnie:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gokaiba']Minęło 10 lat jak ukazał się 1 numer TERIERA.[/quote]


:cool3::cool3:

[U][URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=919a7ebd7f8463e4][IMG]http://images33.fotosik.pl/163/919a7ebd7f8463e4m.jpg[/IMG][/URL][/U]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gokaiba']No to będzie walka. Młody Grandzio pięknie sie rozwija i zapewne powalczy z Bhelliomem. Wiadziałem go, to wiem co piszę.[/quote]
Młody Grandzio rozwija sie jak każdy młody piesek i jest najpiękniejszy dla swojego pana , oczywiście powinien walczyć; jednak stawiam na Bhelliona też widziałem ich i wiem co mówię. Grandziowi brakuje tego co mu Czeszka zaleciła napewno powinien jej posłuchać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmur']Byłem widziałem gratulowałem.Pani sędzina długo uzasadniała swoją decyzję.
A biedny Grand przebywał w Subaru. Gratki dla odważnych.
Pozdrawiam.[/quote] Nie wiem dlaczego dziwnym jest długi wywód sędziego: ważniejsze jest co mówił. Nie wstyd jest przegrać z czwartą championką świata i zwyciezcą europy jaką jest Inter Champion Graciosa .Co do biednego Granda to powinien być wystawiany a nie siedzieć w Subaru a jezeli już to trzeba pomyśleć o kupnie wygodnego wohnmobila, jakim podrozuje Graciosa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gokaiba']Jak biegła przed konkurentką, często odwracała głowę. Jak sam, to było super. Dlatego jestem bardzo zadowolony z wystawy. Widać UPI załapała o co chodzi. A w kaszę sobie nie da dmuchać. Statyka bez zarzutu. Stała jak drut. Zdjęcia robione przez przypadkową osobę bezstronną, pokazują jak stała. Starałem się nie ingerować w postawę.[/quote]
Wybaczcie: jak to czytam to wydaje mi sie, ze nie wiecie o co chodzi w wystawianiu psów. Nie wazne jest to, czy pies stoi sam czy wystawca profesjonalnie go wystawia: wazny jest efekt koncowy i wynik - dokladnie jak w sporcie .Na ringu trzeba walczyć fair i starac sie sobie nie przeszkadzac. Psy mają prawo, tak jak ludzie, mieć gorsze i lepsze dni, mają też prawo miec swoje sympatie i antypatie a my wystawcy nie powinnismy, delikatnie mówiac, podprowadzac swoich ulubiencow zbyt blisko siebie. Pies czy suka o silnej osobowosci nie lubi mieć konkurenta tuz przy ogonie. Szanujmy to i nie mówmy "ze w kasze sobie nie da dmuchac". To my, ludzie odpowiedzialni jestesmy za komfort i przyjemnosc jaka czerpia z wystaw nasze pieski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gokaiba']Wszystko Panie odbieracie za dosłownie. Oczywiście że UPI na zdjęciu bryka.
Semi będzie super kobitką, czego jej życzę.
A tak naprawdę, trzeba oglądać psa jak biega naturalnie a nie na ringu. Jak się sam "nosi". Jeden z sędziów mi powtarzał, oceniaj psa za ringiem to dowiesz się prawdy.[/quote]
Znam psy, które pieknie prezentowaly sie w parku natomiast na ringu katastrofa. Uwazam ze pies, niezaleznie czy jest ze wsi czy z miasta, powinien byc przygotowany profesjonalnie. Jeżeli pies bryka to nie ma sie czym chwalić .Uważam też, ze nie powinniśmy pokazywać fotek psow zakudlaczonych i zaniedbanych, poniewaz pokazując laikowi taki obraz, robimy antyreklame tej pieknej, ekskluzywnej rasie.

Link to comment
Share on other sites

Zapis taki sam jest jest też w aktualnym wzorcu rasy wydanym przez FCI.
Kiedys to podtrzymywano ogonki. Ale jak zobaczyłem relacje z wystaw na świecie w tym Eurazja, Craft, Europejska itd.to psy stoją samodzielnie. I tak jest od bardzo dawna. W zasadzie podtrzymywanie głowy i ogona nie dyskwalifukuje ale wpływa na obniżenie oceny.
[IMG]http://www.ruskerry.narod.ru/PHOTO/eu08_1/P1030953.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...