Jump to content
Dogomania

Akupunktura


FlyTeam

Recommended Posts

Hej,
Nie mogłam nigdzie znaleźć ani za bardzo przypasować tego tematu. Chciałabym poznać wasze zdanie na temat akupunktury u psów i co o niej wiecie- nie, nie chcę się doinformować, chciałabym poznać zdanie środowiska psiego na ten temat ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ktoś z Was leczył swojego psa akupunkturą? W Katowicach znalazłam Klinikę na Brynowie i Przychodnie Wet. Panewnicką, które świadczą taką usługę? Jakie opinie o tych miejscach? Czy gdzieś jeszcze w woj. śląskim można korzystać z takich zabiegów?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja nieżyjąca już suczka w krytycznych miesiącach zimowych miała akupunkturę stosowaną na ciężkie zwyrodnienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, a także dysplazję "E" / ciężkie zwyrodnienie bioder. Nie jestem w stanie stwierdzić, na ile skuteczna była sama akupunktura, bo jednocześnie podawałam jej Gabapentin (lek m.in. przeciwko bólom neurologicznym), ponadto zgodnie z zaleceniami psiej rehabilitantki codziennie rano przy rozruchu nagrzewałam jej biodra i kręgosłup gorącymi kompresami żelowymi + masaż + ćwiczenia bierne  - w każdym razie efekt był taki, że udało nam się dotrwać do wiosny i przygotować bunię do terapii IRAP. Nie powiem, że było doskonale, ale zauważalnie lepiej niż przez rozpoczęciem terapii. 

Na pewno warto spróbować - skutków ubocznych praktycznie nie ma (poza nieprawidłowym wkłuciem igły, którego negatywne efekty ustępują w ciągu doby).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...