Jump to content
Dogomania

Akity i ich mixy w Potrzebie- Daj Dom Akicie (aktualizacja i 1% -1 strona wątku)


Kacedy

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agappe']kilka lat temu i akitki pojawiały się w łaty.. widziałam conajmniej 2.. i obie były rodowodowe..[/quote]

Owszem tyle, ze przy podziale rasy wędrowały od razu do Dużego Japońskiego - dzisiejszej akity amerykańskiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Owszem tyle, ze przy podziale rasy wędrowały od razu do Dużego Japońskiego - dzisiejszej akity amerykańskiej.[/QUOTE]

przynajmniej jedna z tych akit o których mówie była urodzona po podziale rasy.. wiele akit w polsce nie ma czystych japońskich korzeni (co wszyscy wiedzą), wiec takie kwiatki kiedyś wychodziły - tak jak ta akitka z czarną maską, której zdjęcie ostatnio do Anatowego fotobloga wstawiałam..

no ale to nie jest rozmowa na tutaj


wiadomo coś nowego o psiakach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']przynajmniej jedna z tych akit o których mówie była urodzona po podziale rasy.. [/quote]

Wiele jest takich akit bo rasa nie była jeszcze czysta. Wielu polskich hodowców zaczynało od mieszanego typu, gdyż wcześniej obie rasy były krzyżowane między sobą. Właśnie dlatego i ponieważ u nas nie badali akit rozpoczęłam od importowanych suczek i psa, który aktualnie zaczął 13 lat.
Ale mój pierwszy akita (nie było po nim szczeniąt w mojej hodowli) też miał mieszanych przodków - co okazało się w momencie gdy pokrył drugą suczkę, która jak się okazało również takowych przodków miała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina87'](w boksie jest z amstaffem).[/quote]
:crazyeye:I obydwa samce z jajkami? Chyba brakuje mi nieco fantazji, bo nijak nie mogę sobie tego wyobrazić. Jak na mój gust to zbyt hardcore'owe posunięcie.
Jeśli mogę Cię jeszcze poprosić, tak na wszelki wypadek i dla jasności- dowiedz się również o koszt adopcji tego młodego akity.

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj po pracy od razu pojechałam do schroniska. Było zamknięte (myślałam, że biuro jest dłużej otwarte). Otworzył mi jeden z pracowników, ale niestety był świerzo po urlopie i nie potrafił nic o tym psie powiedzieć a do biura nie miał wstępu.
Przyjrzałam się temu psu. Pies jest młody - ma ładne zęby, drobnej budowy (może mieszaniec z husky :roll:), biały w rude łatki (jedna przy głowie, na boku i przy ogonie).
Zdjęć też nie zrobiłam bo w schronisku nie można robić zdjęć a pracownik cały czas przy mnie stał.

Ten drugi pies też jeszcze jest. Jest stary, dominujący i waleczny.

Link to comment
Share on other sites

Wróciłam ze schroniska:
To jest jednak [B]suka[/B] . Skoro jest z samcem w boksie to jest pewnie wysterylizowana.
Jest młoda. Brak tatuażu w uchu.

Wydaje się być łagodna ale z opowiadań pracowników wynika, że potrafi zaatakować bez ostrzeżenia. Raz zaatakowała pracowniczkę gdy ta wychodziła z wiadrami z boksu i raz pracownika gdy ten ją głaskał w boksie.
Ja ją głaskałam kilka razy i była bardzo spokojna.

[IMG]http://img179.imageshack.us/img179/9002/12dj6.jpg[/IMG]
[IMG]http://img515.imageshack.us/img515/6478/13ee4.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina87']EDIT: Na stronie jest podane, że za psa rasowego 30 - 150 zł.[/quote]
Paulina, sorry, ja wiem co jest na stronie. Oficjalny przedział:diabloti:.A ja pytam o konkretną kwotę za adopcję TEJ suni. Jeśli możesz dowiedz się proszę. No i wiek- jakoś wydawało mi się, że już podawałaś. Prześledziłam wpisy i rzeczywiście- Agappe słusznie zauważyła. Młoda tzn?

Link to comment
Share on other sites

Trochę szybko wydali na nią wyrok skoro siedzi tam dopiero tak krótko i nic nie wiedzą o jej przeszłości to nie powinni z góry zakładać, że jest nie do adopcji. Tym bardziej, że Ciebie jak napisałaś zaakceptowała.
Może ten pracownik wcale nie próbował jej głaskać albo ruch jego był zbyt gwałtowny i raczej przywołał suni na myśl mniej przyjemną dla niej czynność. Wiadra w sumie też mogła się przestraszyć jeśli ktoś w nią czymś takim w przeszłości np. rzucił. Ludzie są różni :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...