Jump to content
Dogomania

Doberman potrzebuje dużo ruchu!... A dużo to znaczy ile???


socurek

Recommended Posts

No właśnie. Może ktoś z posiadaczy dobków napisać ile czasu poświęca na spacery? Ja się przyznam szczerze i bez bicia, że mój wychodzi na dwa godzinne spacery dziennie, które staramy się maksymalnie wykorzystać na bieganie. Ma trzy lata, więc jest psem dosyć młodym. Wydaje mi się, że te dwie godziny mu wystarczają, bo po każdym spacerze przychodzi zziajany i dłuuuuuugo odpoczywa. Ale może się mylę? A może po prostu te spacery są zbyt krótkie i zbyt intensywne? :hmmmm: Napiszcie proszę, jak wy spędzacie czas z dobciami na spacerkach i jak długo takie spacerki trwają...

Link to comment
Share on other sites

Moja suka wychodzi na jeden długi (1-2 godziny) spacer, za to baaaaaardzo intensywny, praktycznie cały czas lata za piłką, skacze przez przeszkody, czasami zabieram gryzak. I myślę, ze w tej chwili w zupełności jej to wystarcza, ma prawie 5 lat. Dużo też zależy od konkretnego "egzemplarza";)

Link to comment
Share on other sites

Mój dobek jak był piękny i młody to mógł ganiać i 8 godzin bez przerwy , bo to było ADHD, zajeżdżał wszystkie psy z którymi się bawił nigdy nie był zmęczony i ciągle było mu mało.
Ale na szczęście te okropne ;) czasy już minęły i teraz jak lat ma ponad 10 po 2 godzinach zabawy pada i przesypia reszte dnia
Myślę tak jak Ara , wszystko zależy od osobnika.jedne potrzebują więcej ruchu inne mniej.
Mojemu ADHD się skończyło jak miał tak z 5-6 lat , ale to z przyczyn wyższych , prostata go powaliła ,a raczej problemy po zabiegu kastracji ... serce osłabiło.Nie mniej jednak nadal jest w doskonałej formie i nadal gania jak głupek i udaje szczeniaka.

Socurek , zasada taka ;) zmęczony pies = szczęśliwy pies.Skoro Twój Norton przychodzi zziajany i idzie grzecznie spać to znaczy że spaceru jest w sam raz.gdyby było za mało to by "mantykował" zapewne ;)
W upały może warto troche ograniczyć takie bieganie , albo wychodzić wieczorem jak jest chłodniej.Mój Kano latem na bieganie wychodzi jak już nie praży słońce , bo źle to znosi - wiek jednak swoje robi.

W ogóle jak jest taki gorąc to moje psy są zdecydowanie mniej aktywne , odrabiają jak się ochładza.

Link to comment
Share on other sites

Z moim bywa różnie;) Zwykle wychodzę na dwa spacery, w czasie jednego głównie biega, na drugim... kopie. Sam sobie dawkuje ruch, bo jak jest zmęczony to się kładzie i robimy sobie przerwe.
Ale też biega cały dzień po ogrodzie, każdy przechodzień jest odprowadzany do końca posesji. Do tego dochodzą zabawy, aport, skoki, piłka, czasem pływanie. A i tak jakbym chciała po męczącym dniu zabrać go wieczorem na rowerową przjażdżke nie będzie protestować, bo ma wieczne zapasy energii, a ma 6 lat;)

Link to comment
Share on other sites

Naprawdę się bardzo staram zapewnić mu jak najlepsze warunki, ale wciąż odczuwam wyrzuty sumienia, że nie spędzamu aktywnie tak dużo czasu, jak jemu jest potrzebne... Dlatego właśnie pytam... :-( Chciałabym wiedzieć, czy on czuje się przy mnie szczęśliwy. Chciałabym zasłużyć na jego oddanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='socurek']Naprawdę się bardzo staram zapewnić mu jak najlepsze warunki, ale wciąż odczuwam wyrzuty sumienia, że nie spędzamu aktywnie tak dużo czasu, jak jemu jest potrzebne... Dlatego właśnie pytam... :-( [B]Chciałabym wiedzieć, czy on czuje się przy mnie szczęśliwy. Chciałabym zasłużyć na jego oddanie[/B].[/quote]

No , no , no - tak to myśleć Ci nie wolno :shake: jeśli będziesz się zamartwiać , smucić , wyrywać włosy z głowy ;) to Norton bardzo źle to odbierze.Nie można mieć takich wyrzutów sumienia.
Jeśli cieszy się , ma apatyt , bawi się , pycho mu się uśmiecha , garnie się do Ciebie to zapewniam Cię że jest najszczęśliwszym psem na świecie który ma swojego opiekuna , domek , pełną miskę , miłość.
Pisałaś że wychodzisz na dwa długie spacery , że Nortonek przychodzi zziajany i idzie grzecznie spać.To znaczy że mu wystarcza , gdyby było inaczej był by aktywny i marudny w domu.

Głowa do góry , uśmiech szeroki i bez paskudnych myśli proszę.Dobermany to bardzo inteligentne i szlachetne psy , one kochają najbardziej tych którzy na to zasługują.

Link to comment
Share on other sites

Kiedy wychodzę do pracy to on smutny wychodzi z pokoju (na czas mojej nieobecności ma do dyspozycji tylko malutki przedpokój i kuchenkę), kładzie się na swoim posłaniu i wygląda, jakby cała radość z niego wyparowała. A najbardziej mi przykro, jak czasem mu się ubzdura, że idziemy razem... i potem ten entuzjazm stopniowo zmienia się w rozczarowanie. Bardzo mi go żal, kiedy pomyślę, że siedzi praktycznie 9-10 godzin sam... Może znalazłby lepszego właściciela gdybym go ja nie wzięła. Może miałby swój ogród i kilku członków rodziny, którzy byli by przy nim cały czas... Czasem sama miłość nie wystarczy :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Socurek , ale mógł trafić w gorsze miejsce , tam gdzie by go bili , głodzili , maltretowali , trzymali na łańcuchu etc.
Masz go ze schroniska tak ? czyli już było mu źle , teraz ma kochającą opiekunkę , ciepły domek i zapewnione miejsce na ziemi aż do ostatnich swoich dobermanich dni.
Mój dobek też siedział kiedyś kilka godzin sam , też patrzył tymi smutnymi oczami jak musiałam wyjść ,a uwierz i po 12 godzin siedział.
Teraz troche mam inną sytuacje gdyż nie muszę odwiedzać pracy codzień , ale nawet jak wychodzę na 15 minut to wszystkie 3 moje psy patrzą na mnie okropnie smutnymi oczami - ale to normalne , wszystkie psy się smucą jak je na chwil kilka opuszczamy.Ale potem jaka radość jak wracam :)
Ogród , kilka osób z mnóstwem czasu to też nie wszystko co pies potrzebuje.

Wywal te paskudne myśli z głowy .... ciesz się każdą chwilą spędzoną z Nortonem.Nie obwiniaj się , bo Twoje poczucie winy pies odbiera w sposób bardzo "osobisty" pies potrzebuje stabilnego opiekuna , pełnego optymizmu na któregoi zawsze może liczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
Wywal te paskudne myśli z głowy .... ciesz się każdą chwilą spędzoną z Nortonem.Nie obwiniaj się , bo Twoje poczucie winy pies odbiera w sposób bardzo "osobisty" pies potrzebuje stabilnego opiekuna , pełnego optymizmu na któregoi zawsze może liczyć.[/quote]

podpisuje się pod tym :cool3: uwierz :) wszystko jest oki ;) a to, że jest sam.. cóż nikt na to nic nei poradzi, ale później jesteście już razem :) jak ja chodzę do szkoły to Kleks też siedzi z 6-7 h sam. Ale już się przyzwyczaił :)

Link to comment
Share on other sites

Socurek, mam podobne wątpliwości jak ty. Niedługo przeprowadzam się ze swoim dobkiem do miasta. Teraz mieszkamy na wsi, mamy do dyspozycji łaki, lasy a w Krakowie są tylko parki, alejki nad Wisłą...
Ale dla psa, każdego, nie tylko dobka ważne jest to, by był ze swoim ukochanym właścicielem. I choć mój tez będzie musiał zostawać kilka godzin dziennie sam, to każdą pozostałą cześć dnia będziemy razem, tak jak Wy jesteście;) I ten wspólny czas jest najważniejszy!;)

Link to comment
Share on other sites

No to czuję się pocieszona. Czasem jak moje futerko się mocno do mnie psitula to go pytam: kto by cię tak kochał jak ja? :cool3: Faktycznie trudno by mu było znaleź kogoś takiego, kto by miał na jego punkcie takiego bzika jak ja...:shake:

Link to comment
Share on other sites

U mnie jak przszedł to pierwszy dzień starałam sie dorównać mu kroku ale za to następnego dnia spałam do 12 - ocknęłam sie i spałam do 18chyba....
Przyszedł do mnie nie wybiegany, nie ułożony, z okropnymi nawykami doberman. To było straszne! I do tego znajdz takiemu psu dom (miał być na DT). Okazało sie ze wpakowałam sie w kanał - potwór nie pies:shake:.
Ale teraz go bardzo kocham i pomimo że jeszcze zdarza mu sie wtrącić jakaś głupia rzecz...to jest o wiele lepiej.(Jest u mnie ponad pół roku).

Raz w tygodniu najmniej na rower i 30km zasuwamy. Dziennie spacery - takie do pobiegania. I szkolenie od niedawna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...