Jump to content
Dogomania

Rośnięcie kłów w wieku 1,5 roku ??


Natalia:)

Recommended Posts

Natalio moze to spowodowac wade zgryzu i utrudniac spozywanie pokarmu,ja bym jak najszybciej udala sie do psiego stomatologa w warszawce tacy sa,slyszalam ,ze jest jakis swietny w Krakowie,co prawda nigdy bym sie nie zgodzila na zalozenie psu aparatu-dazylabym do zapewnienia konfortu pupilowi,byc moze te kly trzeba bedzie usunac skoro wyzynaja sie na plasko

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem z Wrocławia i nawet mam do niego numer. Dobry specjalista i wszyscy od wrocławskich grzywaczy polecają. O aparacie słyszałam, ale nie chciałabym zakładać tylko szukać innych możliwości, bo z aparatem na wystawy chyba nie ma co sie wybierać. Więc jak ktoś zna to proszę o napisanie.

Link to comment
Share on other sites

W Krakowie przyjmuje dr Gawor - swietny specjalista .
W Warszawie polecam panią Jodkowska - super kobieta ,z wielką wiedza i doskonałym podejsciem do psow.
Koniecznie skonsultuj te ząbki Michała ,zeby nie miał chłopak problemow.
Mysle ,ze moze byc tak ,ze kły nie wyjdą całe - tylko ich czesc i wtedy ustawienie pod kątem nie bedzie przeszkadzało psiakowi - nagusy tak mają
( zresztą na amerykanskim forum pisało ,ze to moze byc jeden ze sposobow rozpoznania mocnego semi i pp ) .
Moj Gizmo tez ma kły ustawione pod kątem - nie mocno ,ale jednak .

Co do aparatu - jestem przeciwniczką jesli ma to korygowac wade zgryzu u psa ,bo wada to wada i nie ma co oszukiwac ( w gruncie rzeczy samego siebie ) ,ale w tej sytuacji psiak ma zgryz poprawny ,tylko zeby sa zle ustawione ...wiec nie wiem jak sie ustosunkowac do tego.Mysle ,ze konsultacja ze specjalistą pomoze w podjeciu decyzji.
Trzymam kciuki za Michała

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']Czy to znaczy, że takie "płaskie" kły oznaczają semi? To by się potwierdzało u mojego bo Isza miał takie mleczaki na dole zupełnie leżące. Zostały usunięte bo obok, zupełnie normalnie wyrosły stałe kły.[/quote]

Czy dokladnie tak znaczy nie wiem ,ale spotkałam sie z taką teorią na zagranicznym forum.Czesto przy ekstremalnych hhl hodowca rozpoznaje własnie po ułozeniu kłow .

[quote name='Puliszonka']Załozenie aparatu wiąże się z przeciagnieciem drutów przez wywiercone w dziąsłach otwory.[/quote]

Nie wiem skąd masz takie info .Ja widziałam rozne rodzaje aparatow dla psow ,ale o dziurach w dziąsłach nie słyszałam jeszcze.

Rodzaj aparatu zalezy od tego jaka wada - mysle ,ze inaczej bedzie traktowane np zwęzenie zuchwy ,inaczej złe ustawienie np kła

Kilka przykładowych fotek

[IMG]http://img78.imageshack.us/img78/5299/img02347jb2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img530.imageshack.us/img530/1744/orthodonticsclipimage00au0.jpg[/IMG]

I chyba najpopularniejszy

[IMG]http://img530.imageshack.us/img530/8929/img02349bf8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...