Jump to content
Dogomania

GAJA - moja bokserka


Jagoda1

Recommended Posts

Gaja już w nowym domku. 

Na razie jest spokojniutka, chodzi i wszystko obwąchuje, a w miedzy czasie produkuje takie bąki, że aż nos odpada..., w kółko merda ogonkiem, bardzo chętnie weszła do windy i od razu chciała wpakować się na kanapę.

teraz śpi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania_i_Kropka']Czyli zachowuje się jak na typowego boksia przystało ( no może poza tymi bąkami).[/quote]

Bąki też przynależą do tej rasy:evil_lol: ...

A tak poważnie, Gaja zjadła pokaźną porcję mięsa z ryżem i warzywami i witaminami, pewnie jej przewód pokarmowy odzwyczaił się od takiej ilości białka.
Teraz trzeba przypilnować, aby to przetrawiła...

Wieczorny spacer aktualny?

Link to comment
Share on other sites

My po wspólnym spacerze. Gaję na długiej lince dumnie prowadził Pan, Pani usiłowała robić zdjęcia;) .
Biegania z Kiri nie było, trzeba odczekać, aż Sunia upewni się, że to jej Rodzina. Będzie na pewno wiele wspólnych spacerów, bo mieszkamy niedaleko.
Jestem spokojna o los Gajuni. Jej nowy Dom jest wspaniały, widać, że pokochali się z wzajemnością.:loveu:

Dziękuję Wam, że przyjęliście Gaję pod swój dach. Jej bezgraniczne przywiązanie i miłość będzie "zapłatą" za Waszą decyzję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgusiaTerierka']My po wspólnym spacerze. Gaję na długiej lince dumnie prowadził Pan, Pani usiłowała robić zdjęcia;) .
Biegania z Kiri nie było, trzeba odczekać, aż Sunia upewni się, że to jej Rodzina. Będzie na pewno wiele wspólnych spacerów, bo mieszkamy niedaleko.
Jestem spokojna o los Gajuni. Jej nowy Dom jest wspaniały, widać, że pokochali się z wzajemnością.:loveu:
[/quote]

Uwielbiam czytać takie informacje. Jesteście wspaniali:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia będą jutro, bo dziś już padam, dopiero wróciliśmy do domu.
Prosto ze spacerku pojechaliśmy do znajomych, Gaja zrobiła tam furorę, wszyscy się nią zachwycali i nie mogli zrozumieć jak można takie cudo oddać do schroniska. Gaja została wygłaskana przez 8 osób, a potem zasnęła przy nogach nowego Pana, racząc całe towarzystwo pikantnymi bączkami mniej więcej co 10 min.

Niestety Pana, ponieważ Gajunia wyraźnie preferuje mężczyzn i to mojego TZ wybrała na swojego PANA. Nie odstępuje go na krok i co chwila zagląda w oczy. I jest to miłość obustronna, obawiam się, że mi zostanie "czarna robota" czyli wychodzenie na spacerek o 6 rano i sprzątanie. Cała uwaga suni skupiona jest na nowym opiekunie. Tz zapowiedział, że skoro Gaja nie może spać z nami w sypialni, to on śpi z nią w kuchni. :loveu:

Na razie jest grzeczna jak aniołek, po powrocie do domu od razu idzie na swoje posłanie i zostaje na nim. Wcześniej dostała kilka psich ciasteczek, skrzętnie zakopała je w kocyku na później. Teraz wyraźnie ucieszona znalazła i zjadła. Na pewno za kilka dni jak się oswoi, to pokaże jaki z niej "diabełek".

Za chwilę jeszcze wyjście na ostatnie sioo (żeby tylko przestało padać) no i najwyższy czas spać. I dla nas i dla Gai był to dzień pełen wrażeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evra']
...ponieważ Gajunia wyraźnie preferuje mężczyzn i to mojego TZ wybrała na swojego PANA. Nie odstępuje go na krok i co chwila zagląda w oczy. I jest to miłość obustronna, obawiam się, że mi zostanie "czarna robota" czyli wychodzenie na spacerek o 6 rano i sprzątanie. Cała uwaga suni skupiona jest na nowym opiekunie. Tz zapowiedział, że skoro Gaja nie może spać z nami w sypialni, to on śpi z nią w kuchni. :loveu:
[/quote]

I to mnie ogromnie ubawiło. Jak jechalismy do schroniska, Pan chciał "tylko" zobaczyć Sunię.:razz: Opór malał z kazdą minutą spotkania. A kiedy Gaja przytuliła się, opór zmalał do zera...:iloveyou:
Dobiegały mnie strzępki rozmowy - to Pan przekonywał Panią, aby wziąć Sunię. Zaproponowałam dzień, dwa do namysłu, żeby u p.Dyrektor zastrzec Gaję, ale Pan powiedział..." a jak nam ją zabiorą...? :grins:

O takim domu marzą wszytkie psiaki:lol: .

Pozdrawiam, czekamy na lepszą, spacerkową pogodę.:painting:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wysłałam pierwszą część zdjęć do Agusi, niedługo wyślę następne.

Gaja grzeczna, po prostu złoto, jest cudowna! Na pewno mieszkała kiedyś w bloku, możliwe, że w domu z dzieckiem, na widok dzieci ożywia się i cieszy. Umie jeździć samochodem, sama wsiada i wysiada, zna windę i schody, nie ciągnie na smyczy, nie skacze na ludzi, uwielbia pieszczoty, ale nie jest nachalna, nie sępi przy stole, do innych psów podchodzi z zainteresowaniem, gdy chcą się bawić to się bawi, jak chcą wąchać to wącha, a jak nie to nie, po prostu idzie dalej.
Wczoraj wkrótce po powrocie ze schroniska przyjechali do nas znajomi z psem i Gaja super się z nim bawiła, szaleli oboje na linkach. Na spacerze z Kiri Gaja była już po prostu zmęczona.

Widać, że Gaja pamięta i tęskni za poprzednim domem. Na parkingu robi się czujna, obwąchuje wszystkie auta, szuka.

Link to comment
Share on other sites

Musimy koniecznie oduczyć Gaję załatwiania się na trawniku przed blokiem. Wyraźnie jest tego nauczona, poprzedni właściciel musiał z nią wychodzić tylko na jakieś mikrospacery na trawnik przed blok, szybko siku i z powrotem do domu. Gaja ciągnie do trawników, uważa, że służą specjalnie do siusiania.

Gdy wychodzimy, Gajusia załatwia się natychmiast po wyjściu, wprost na wypielęgnowany trawniczek tuż przy schodach. Dopiero potem jest gotowa do spaceru, zupełnie jakby bała się, że potem już nie zdąży nic zrobić.

Wczoraj, gdy wyszłam z nią na ostatni spacer po 24-tej, oczywiście natychmiast zrobiła sioo tuż przy schodach i ... pociągnęła mnie od razu z powrotem do domu! Pochodziłam z nią jeszcze trochę, Gaja w ogóle nie była zadowolona, ciągnęła do domu, do ukochanego Pańcia i dawała do zrozumienia, że jakieś długie nocne spacery w deszczu to zupełnie nie dla niej! Przed wejściem do domu oczywiście zboczyła jeszcze na trawniczek (bo łąka 5m od domu jej zdaniem jest tylko do biegania) na jeszcze jedno malutkie sioo, zupełnie jakby bidulka chciała zrobić na zapas.
Jest wzruszająca. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...