Jump to content
Dogomania

2 typy goldenów


Wiza

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Wiza']on sobie moze twierdzić, napewno pies nie ma rodka[/quote]

A dlaczego? Podawana na poprzedniej stronie krówka równie dobrze mogła mieć (i z tego co się orientuje - miała) papiery - i była RASOWYM RODOWODOWYM psem.
Co nie zmienia faktu, że niewzorcowym i niedopuszczonym do dalszej hodowli :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiza']moze ma dłuższą siersc bo go nie strzyzecie? :P[/quote]
Nie strzyżemy go, ale to nie zmienia faktu, ze ma długą sierść. Gdyby miał wyglądac, jak ten golen na jednym ze zdjec, to musiałabym chyba wziasc maszynke i całego prawie go obciąć. :cool1:

W tym roku i tak jest dosyć łysy, w zeszłym to dopiero miał dłuuuugie futro latem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']
moze miec,jest to tak zwane bolo i standard rasy dopuszcza
"Dopuszczalna jest mała, biała plamka na przedpiersiu"
[/quote]


Mialam sie nie wtracac, ale nie wytrzymalam..... Cuciola, zdziwilo mnie to, ze majac labradora, calkowicie mylisz pojecia, a przerazil fakt, iz "nauczasz" innych :shake:.

O znaczeniach bolo, mozecie poczytac ( i zobaczyc ) tutaj:

[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#800080][URL]http://www.woodhavenlabs.com/mismarks2.html[/URL][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=black]zas o roznorakich plamkach na przedpiersiu- tutaj:[/COLOR][/FONT]

[URL]http://www.blueknightlabs.com/mismarks/normal.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

hmmmm.....ale ze mnie ciamok:cool3:pierwszy raz spotkałam się z aż takimi nietypowymi znaczeniami u labów:shake:
jadnak tamted zdecydowanie nie był labem bo znaczenia miał naprawdę duże a sposów ich rozmieszczenia wskazywał na skoligacenie z przedstawicielem innej rasy;)na klatce piersiowej miał białą plamę na wzór szwajcara a na pysku coś a'la rottek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola'][B]Alter Idem[/B] nie wydaje mi sie zebym mylila znaczenia. U labka dopuszczalne jest bolo ktore pokazalam na fotkach.

a znaczenia i inne wypadki genetyczne to juz druga sprawa :) jeszcze raz to chcialam podkreslic :)[/quote]


Moja droga, po pierwsze to, co pokazalas na zdjeciach, [U]nie bylo[/U] [U]znaczeniem bolo[/U] ( luknij na link, ktory podalam i poczytaj o bolo, ktore jest tak specyficzne, ze trudno je pomylic z jakimkolwiek innym :evil_lol: i zapewniam Cie, ze nie moze wystepowac na przedpiersiu. Niestety, zdjec nie potrafie wstawiac :-( ), po drugie, na zdjeciach byl malutki szczyl ze sporym znaczeniem na przedpiersiu i, o ile, to znaczenie pozostalo w podobnej wielkosci , to nie jest ono raczej dopuszczalne ( tez mozesz poczytac w linku, ktory podalam, bo przeciez wierzyc na slowo mi nie musisz :cool3: ).

Problem jest taki- wiesz, ze gdzies dzwonia, ale nie wiesz, w ktorym kosciele. Bardzo wiec prosze, nie wypowiadaj sie w sposob tak autorytatywny, bo wprowadzasz ludzi w blad :shake:

Link to comment
Share on other sites

wlasnie dlatego ze we wzorcu pisza ze plamka ma byc niewielka,pojecie to moze byc roznie interpretowane.
taka plamke w takim razie mozna uznac jako bolo?

[URL]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8b21e60748d5dd9f[/URL]

ja przede wszystkim uwazam ze jesli ktos szuka psa na wystawy,to bedzie szukal o "normalnym umaszczeniu" bez jakichkolwiek plamek innego koloru.
A jesli ktos chce psa do kochania a woli wydac mniej, lepiej kupic wlasnie peta (np szczenie z nbp) niz nakrecac popyt u pseudohodowcow.


[quote]zapewniam Cie, ze nie moze wystepowac na przedpiersiu[/quote]
standard mowi:
Dozwolone są małe, białe plamki na klatce piersiowej

wiec jak? :D (Alter Idem nie mam zamiaru sie klocic,zgadzam sie ze jak plamka jest spora np u biszkopta plamka czekoladowa na boku to pies jest petem)

to jeszcze black line:
[IMG]http://www.dellalontra.it/colori%20labrador_file/image008.jpg[/IMG]

jesli chcesz wstawic jakies zdjecia przeslij mi na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] chetnie wstawie a ty potem skomentujesz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']wlasnie dlatego ze we wzorcu pisza ze plamka ma byc niewielka,pojecie to moze byc roznie interpretowane.
taka plamke w takim razie mozna uznac jako bolo?

[URL]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8b21e60748d5dd9f[/URL]
[/html][/quote]


Nie, to nie jest bolo. Nawet niepodobne :diabloti: . Naprawde, niewiele czasu zajeloby Ci otworzenie linkow, ktore wstawilam. A tam jest swietne zdjecie znaczenia bolo- w dodatku opisane :cool3:


[quote]
ja przede wszystkim uwazam ze jesli ktos szuka psa na wystawy,to bedzie szukal o "normalnym umaszczeniu" bez jakichkolwiek plamek innego koloru.
[/quote]


Znaczenie bolo nie jest wada. MALA biaala plamka na klacie- tez niem wiec nie rozumiem tego, co napisalas



[quote]
standard mowi:
Dozwolone są małe, białe plamki na klatce piersiowej

wiec jak? :D (Alter Idem nie mam zamiaru sie klocic,zgadzam sie ze jak plamka jest spora np u biszkopta plamka czekoladowa na boku to pies jest petem)
[/quote]


No, klocic sie nie mozesz- inaczej: klocic sie mozesz, dyskutowac juz nie, bo, niestety, nie przygotowalas sie do dyskusji :roll:


[QUOTE][html]jesli chcesz wstawic jakies zdjecia przeslij mi na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] chetnie wstawie a ty potem skomentujesz[/quote]


Niczego Ci na priva nie bede przesylac, bo podalam juz linki. A podalam je tylko dlatego, ze nie umiem wstawic zdjecia :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[B]Alter Idem[/B] zdjecia widzialam. Na wystawie jednak widzialam tez czarnego labradora ze sporym znaczeniem na piersi i z ringu nie wylecial.

na stronie ktora podalas pisze:
[FONT=Arial]What is small and what is large, is up to the individual judge[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]zalezy od sedziego ktora plamke uzna za zbyt duza i poza wzorzec :D[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
nie rozumiem tylko ze napisalas ze bolo nie wystepuje na platce piersiowej,a wystepuje :D sam wzorzec o tym mowi

Link to comment
Share on other sites

od tego sie zaczelo:

[quote name='Blow']
pytałam,bo pewien facet z mojego osiedla twierdzi,że ma laba a pies ma duże znaczenie na klacie i pysku,co wg mnie jest niedopuszczalne:o[/quote]
wiec odpowiadam: niedopuszczalne.

koniec tematu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]nie rozumiem tylko ze napisalas ze bolo nie wystepuje na platce piersiowej,a wystepuje sam wzorzec o tym mowi[/QUOTE]

Cucci, zacznij szukac bolo na innej czesci ciala, moze wtedy cos zrozumiesz :diabloti: :evil_lol:

[QUOTE]wiec odpowiadam: niedopuszczalne.

koniec tematu[/QUOTE]

No nie koniec tematu, bo Ty nadal nie wiesz, co to jest bolo :razz:

Link to comment
Share on other sites

Opieram sie na tym co mowi wzorzec..
Dopuszczalna jest mała, biała plamka na przedpiersiu

mala biala plamka to nie bolo?

przeczytalam tez temnat na forum labradorowym,gdzie ta mala biala plamke nazywaja wlasnie bolo..

to tez nie jest bolo?
[URL]http://images11.fotosik.pl/28/e3976f449bd2efad.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']to w takim razie obalmy wzorzec skoro herezje glosi :evil_lol: :razz: :cool3:

oczywiscie mozna sie klocic odnosnie wielkosci bo wzorzec mowi "mala plamka" ale odnosnie miejsca-nie :eviltong:[/quote]


Juz naprawde nie wiem jak Ci wytlumaczyc, pozwalajac jednoczenie, abys sama doszla do tego, czym jest znaczenie bolo.
Popelnilas duzy blad- gdzies slyszalas termin "znaczenie bolo", a ze we zworcu przeczytalas, ze dopuszczalna jest mala plamka na przedpiersiu, uznalas za pewnik, ze bolo to wlasnie ta plamka. A tak nie jest :cool3: .
Wzorzec w ogole nie wspomina o znaczeniu bolo :evil_lol:
Masz jednak racje co do jednego- nie mozna sie klocic o miejsce, w ktorym bolo wystepuje :p . Miejsce jest tylko jedno i zdecydowanie nie jest to przedpiersie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']mala biala plamka to nie bolo?[/quote]


bolo to mala biala plamka :evil_lol:


[quote]
przeczytalam tez temnat na forum labradorowym,gdzie ta mala biala plamke nazywaja wlasnie bolo..

to tez nie jest bolo?
[URL]http://images11.fotosik.pl/28/e3976f449bd2efad.jpg[/URL]
[/quote]

To nie jest bolo :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...