Jump to content
Dogomania

Kulawizna po babeszjozie


Bigi

Recommended Posts

[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Moja sunia ( beagle ) przed babeszjozą była bardzo energiczna. Koty ganiała z prędkością światła. Sprawność fizyczna idealna. Większość czasu na spacerach biegała ( bo tę formę ruchu najbardziej lubi ). Więc choroby układu kostnego i stawowego raczej wykluczone. W marcu dopadła ją babeszjoza. Leczenie podjęte natychmiast po wystąpieniu objawów. Narządy wewnętrzne nie zostały uszkodzone, co potwierdziły wyniki badań po kuracji. Sunia ma apetyt, jest energiczna i chętna do zabaw, koty gania z prędkością światła, jednak jest jeden problem - zaczęła kuleć na prawą przednią łapkę. Gdy ją obserwuję - odnoszę wrażenie, że kłopot jest ze stawem ramieniowym u nasady łapy przy tułowiu. Występuje to tylko przy wstawaniu i wolnym chodzeniu. Odnoszę wrażenie, że ten wolny chód sprawia jej kłopot i jest to jakieś powikłanie po babeszjozie.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Na boreliozę to raczej nie wygląda, bo nie ma jakichkolwiek objawów tej choroby. Sunia po prostu kuleje na prawą przednią łapę. PROSZĘ O POMOC! Być może ktoś spotkał się z podobnym powikłaniem po babeszjozie?[/FONT][/COLOR]

Edited by Bigi
błąd
Link to comment
Share on other sites

Ja nie jestem lekarzem. Opisuję po prostu objawy i pytam, czy ktoś spotkał się z czymś podobnym. Szkoda mi mojej suni i nie mam zamiaru się wymądrzać. Pytam po prostu osoby, których psy miały podobne objawy po babeszjozie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...