Jump to content
Dogomania

Lęk saparacyjny


cappucino

Recommended Posts

Witam serdecznie, moja suczka ma 2,5 roku, jest ze schroniska, teraz mam ją na stancji wczesniej byla dlugi czas z moją niepracującą mamą w domu przez co nabawila się leku separacyjnego.

Przy wyjsciu z domu wyje, dyszy, biega nerwowo. Poza tym jest bardzo nerwowa na dźwięki, halasy, samochody.
Trenuje z nia zostawianie, wychodzenie, zamykanie i otwieranie drzwi i są postepy ale np. potem MUSZĘ wyjsc na zajecia i znowu jest to samo a nie moge non stop z nią trenować :( Poswiecam na to kazdy wolny czas, ale potem dluzsze zostawienie powoduje cofnecie sie.

Weterynarz zaproponowal terapie behawioralną+niska dawka luminalu
Myslicie ze to dobry pomysl ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cappucino']Witam serdecznie, moja suczka ma 2,5 roku, jest ze schroniska, teraz mam ją na stancji wczesniej byla dlugi czas z moją niepracującą mamą w domu przez co nabawila się leku separacyjnego.

Przy wyjsciu z domu wyje, dyszy, biega nerwowo. Poza tym jest bardzo nerwowa na dźwięki, halasy, samochody.
Trenuje z nia zostawianie, wychodzenie, zamykanie i otwieranie drzwi i są postepy ale np. potem MUSZĘ wyjsc na zajecia i znowu jest to samo a nie moge non stop z nią trenować :( Poswiecam na to kazdy wolny czas, ale potem dluzsze zostawienie powoduje cofnecie sie.

Weterynarz zaproponowal terapie behawioralną+niska dawka luminalu
Myslicie ze to dobry pomysl ??[/QUOTE]

A trening klatkowy przeprowadzilyscie? Jak zachowujesz sie przed wyjściem na zajęcia i po powrocie z nich? Czy pies chodzi za tobą po całym mieszkaniu?

Link to comment
Share on other sites

Jest juz nauczona przebywac w oddzielnym pokoju. Teraz odwrazliwiam ją na moment wychodzenia czyli ubieram sie, zakladam buty otwieram drzwi, stoje, daje nagrode. Jak sie przyzwyczai bede robic to samo+wyjscie za drzwi bez zamykania+nagroda. Potem zamkniecie i wejscie za chwile+nagroda i poten wydluzanie czasu. Klatka u nas sie niestety nie sprawdzila. Ten luminal zastosuje tylko jak bede MUSIALA wyjsc na wiele godzin i zeby nie cofnęło się szkolenie i te treningi, przeczytalam chyba wszystko co o tym napisano, niestety wiem jak jest w praktyce, musialabym miec 7 dni/24h zeby cwiczyc non stop. Trenuje ale czasem musze wyjsc na dluzej i wtedy znowu jest powtorka.

PS. W domu poswiecam jej malo uwagi, raczej nie chodzi za mną. Przed wyjsciem mowie "na razie" i jak wracam tez spokojnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...