Jump to content
Dogomania

Szczeniak niejadek :(


tygrysek-kr

Recommended Posts

ok! w takim razie się nie wtrącam! :-)
A teraz sama mam wątpliwości - ja swoim psom daję kości z kurczaków (korpusy, skrzydła) surowe są miękkie (bo te kurczaki to kurczaki - młode ptaszyska) moim zdaniem są niebezpieczne kości z indyków (kości długie) i z kurczakowych nóg zwł. jak sie ma psa jedzacego bardzo łapczywie (właśnie kiedyś był taki przypadek że pies się "zakrztusił" kostkami z indyczej szyji - bo dokładnie nie gryzł) ale przypomne że moje dotychczasowe doświadczenia dotyczą dużych psów...maleńtas-yoras chyba by nie podryzł kości co? to taka proporcja jak cane corso jedzący cielęce czy wołowe - tak sobie je struga a nie gryzie na drzazgi i połyka

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='as-ania']ok! w takim razie się nie wtrącam! :-)
A teraz sama mam wątpliwości - ja swoim psom daję kości z kurczaków (korpusy, skrzydła) surowe są miękkie (bo te kurczaki to kurczaki - młode ptaszyska) moim zdaniem są niebezpieczne kości z indyków (kości długie) i z kurczakowych nóg zwł. jak sie ma psa jedzacego bardzo łapczywie (właśnie kiedyś był taki przypadek że pies się "zakrztusił" kostkami z indyczej szyji - bo dokładnie nie gryzł) ale przypomne że moje dotychczasowe doświadczenia dotyczą dużych psów...maleńtas-yoras chyba by nie podryzł kości co? to taka proporcja jak cane corso jedzący cielęce czy wołowe - tak sobie je struga a nie gryzie na drzazgi i połyka[/quote]

Mój pies zdechł przez kosci z kurzych skrzydełek postra kosc przebiła mu jelita :( Także z doswiadczenia wiem że są niebezpieczne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']Mój pies zdechł przez kosci z kurzych skrzydełek postra kosc przebiła mu jelita :( Także z doswiadczenia wiem że są niebezpieczne[/QUOTE]

a kosci byly na pewno surowe??? i czy one byly gole, czy w srodku mięsa? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='as-ania']Iberio nie wiem czy chodzi Ci o wypowiedzi Vici na temat jedzenia ale po różnych forach "chodzą" opinie, że psów nie należy a nawet nie wolno! karmic jednocześnie gotowanym i suchym - sama sie z tym wielkorotnie spotkałam i podobnie sprawa ma sie jedzenia dla kotów - chodzi o to ze ma za dużo białka czy czegoś tam...nie jestem ekspertem...moje psy jedzą różne rzeczy bo wg. karmiąc psa jednorodnym jedzeniem od szczeniaka można mu wydelikacić żołądek - wydaje mi się że dopuściłam do czegoś takiego u jednego z moich psów - po czymkolwiek innym niż ryż+kurczak+warzywka miała mini rewolucje żołądkowe - teraz psy dostają od czasu do czasu coś z "pańskiego" stołu, lub jakiś kubeczek do wylizania - oczywiście nie karmię ich resztkami bo duuużo musiałabym ich mieć ;)
pozdrawiam serdecznie :-)[/QUOTE]

moj szacuinek do ciebie :lol:
choc jedna osoba cos rozumiejąca o potrzebach psow...

a z drugimi pogadamy po kilku lat i zobaczymy kto mial rację :roll: to jest bardzo nie mądre trzymac się tylko swego jedynego zdania i nawet go nie sprawdzac w ROZNYCH zrodlach. Juz od dawno troskliwi ludzie wiedzą jak się karmia psa, ale widocznie tu jest kilka takich, ktore tylko lubią pogniewac się i poszalec na innych zamiast tego, ze prawidlowo zaopiekowac się swoimi psami :roll: szkoda mi tych psiakow...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']Zeta TRAFIłAS!!! Zastanawiam się skąd Vici ma taką wiedze!!! Pewnie od 20 lat hoduje yorki tylko jak nazywa się jej hodowla:diabloti:[/QUOTE]

jakby ty popatrzylasby trochę dalej swego nosa, to wiedzialasby co znaczy BARF czy RAW, bo nawet w tym forum o to piszą, ale widzę, ze ty tylko zlosliwie czepiasz się do niektorych postow, zamiast spuscic się na ziemię i poczytac cos naprawdę mądrego, o chorobach, o karmieniu psa... Dowiedzialasby duzo nowego, bo jak widac jeszcze tego nie znasz... Ja jak czegos nie znam, to milczę, a widocznie ty bardzo lubisz pogadac :evil_lol: byle tylko gadac :evil_lol: to lepiej napisz tu anekdotę, bo o karmieniu raczej nie bardzo rozumiesz... wedlug ciebie to moj pies juz dawno nie zylby, ale jednak zyje :lol: a kosci je co drugi, co trzeci dzien :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']Ja pytam o jedno ty mówisz o drugim :)
Nie ma sensu tak dyskusja bo kazdy dba o swojego psa najlepiej jak potrafi o są różne teorie a ja naprawde wiele próbowałam bo nie jest to mój pierwszy pies.[/QUOTE]

ale dlaczego nie chcesz napisac o tej kosci, od ktorej zmarl piesek? ja tez znam duzo przypadkow z koscmi, ale ja i nie radzę jesc takich kosci, tylko inne ;)

Link to comment
Share on other sites

Vici o tych kościach to juz niejedna osoba ci pisala ze raczej nie powinno sie dawać :) a ty dalej sie upierasz :0 wiesz ja rozumiem kiedy jedna osoba ma inne zdanie można polemizować ale kiedy juz tłumy do Ciebie mówią i to całkiem inaczej niz ty to pasowałoby sie przynajmniej nad tym zastanowić :) a Ty po raz n-ty powtarzam nie umiesz wyciagac wniosków i jak ten " osiol" stoisz w miejscu- bo tam go Pan postawił to stoi momo ze żar sie z nieba leje a dwa kroki dalej stoi drzewo i dale cien - no ale ruszyć sie nie mozna :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Vici o tych kościach to juz niejedna osoba ci pisala ze raczej nie powinno sie dawać :) a ty dalej sie upierasz :0 wiesz ja rozumiem kiedy jedna osoba ma inne zdanie można polemizować ale kiedy juz tłumy do Ciebie mówią i to całkiem inaczej niz ty to pasowałoby sie przynajmniej nad tym zastanowić :) a Ty po raz n-ty powtarzam nie umiesz wyciagac wniosków i jak ten " osiol" stoisz w miejscu- bo tam go Pan postawił to stoi momo ze żar sie z nieba leje a dwa kroki dalej stoi drzewo i dale cien - no ale ruszyć sie nie mozna :evil_lol:[/QUOTE]

to nie moja wina, ze tu nie ma takich osob, ktore tez mowią o kosciach, w moim forum na Litwię, to co drugi czlowiek o tym mowi, i tych ludzi caly czas większa się :roll: bo zaczynają rozumiec korzysci naturalnego karmienia, ktory nie jest gotowane kaszki i mięso, bo w naturze wilkom i innym zwierzom nikt nie gotuje :evil_lol: plus to co jest w naturalnym - prawie przepada w gotowanym. Czy to taka wysoka matematyka, ze nie mozna tego zrozumiec samemu??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

o proszę, z waszego forum :evil_lol: mowię, ze patrz dalej trochę od swego podnosa :cool3:

AM
Moderator
Zarejestrowany: Oct 2002
Miasto: Kraków
Postów: 1426

Kiedyś był długi temat o kościach ale chyba podczas przemeblowywania forum temat "wcięło" Moja 7 tygodniowa dobcia wcina (a raczej dziamdzia) wołową kość lub cielęcą - surowe. Kości z kurczaka tez zjada ale na surowo bo jest na BARFie.

Agnes
Zarejestrowany: Sep 2003
Miasto: Warszawa
Postów: 1811

drobiowe mozna dawac, ale tylko surowe. Tak naprawde kazde kosci mozna dawac. I zawsze lepiej surowe niz gotowane - ew sparzone lekko.

Cathedral
Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Zamość
Postów: 937

Dobre BARF-owe dania kostne to szponder wołowy i antrykot - sporo mięska i kostka. Surowy drób ma miękkie kostki - dla szczeniaka może np. skrzydełka, jakaś młoda szyjka. Fajna jest też nózka wieprzowa.
Ulubione danie Corteza: OGON WOłOWY - soczysty, mięsny, chrupiący.

Baśka
Zarejestrowany: Apr 2003
Miasto: Poznań
Postów: 409
Cytat:Napisał madalenka
To jakie kosci najlepiej?
I co w ogole mam dac psu (szczenie, golden retriever) do jedzenia, bo jestem skolowana????

Mówiąc kości zawsze mam na myśli te zakończone "kulką", nigdy żeberka itp.
Najlepiej cielęce i surowe.
Z wieprzowymi należy uważać, bo mimo że ładne nie zawsze psu służą=rozwolnionko ... "my" nie możemy , ale długo gotowana świńska noga, może być ... pewnie dlatego, że tam raczej chrząstki są. Teraz zimą psisko spali te zjadane ilość tłuszczu.
Moje psisko także dostaje surowe skrzydła kurcząt, szyje kurze i indycze, jak się trafi kość jagnięcą.

Szczeniakowi można podawać także suszone jelita wołowe ... mają dobry wpływ na florę bakteryjną flaczków pupila.

i na koniec...
AM
Moderator
Zarejestrowany: Oct 2002
Miasto: Kraków
Postów: 1426
Cytat:Napisał oolah
To jak jest właściwie z tymi drobiowymi kośćmi? Można czy nie można? Bo mnie od lat wszystkie babcie, ciocie i znajomi straszą, że będę miała pieska na sumieniu jak mu się trafi kostka z kurczaka . To surowe można? Czy tylko skrzydła? U mnie w sklepach jakoś cielęcych kości nie mogę dostać, natomiast skrzydełka są, a jakże. A może ja wcale nie muszę psu dawać kości, bo zakąsza sobie często wędzonymi łapkami, uszami, tchawicami itp? To wystarczy?

Drobiowe kości można dawać byle na surowo (skrzydełka są super). Nie dawać gotowanych kości długich z kurczaka (np. kośc udowa) bo własnie one rozkruszają się na "igły", które mogą być niebezpieczne. Płaskie kości z kurczaka moga być podawane psu i gotowane i surowe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']Vici tylko czy ktos pisał o yorku?? Bo ja widze tam tylko duże psy które nawet jako szczeniaki sa wieksze od yorka[/QUOTE]

a co? york jakis inny? z innej gliny? :lol: mowię, znam toy terriery, chihuahy, jamniki nawet te miniaturowe tak karmione oraz yorki tez... przeciez patrzy się na wagę psa i daję się wedlug jego wagi koscie, nikt i nie daję olbrzymich ;)
przeciez masz internet, jak znasz angielski, to wprowadz do wyszukiwarki "Yorkies on RAW", "RAW diet czy tylko RAW for yorkie, for yorkshire terrier", znajdziesz wielu zrodel.
Dziewczyny, zrozumcie, ze jezeli w tym subforum wy czegos nie wiecie lub nie robicie, to nie znaczy, ze nikt tego nie robi, lub od razu to jest szkodliwe :lol:
ja osobiscie cwiczę sport bojowniczy, moze ty nie cwiczysz, ale czy to od razu oznacza, ze takiego sportu nie ma, lub kobiety tego nie cwiczą czy jeszcze cos. Ja nie rozumiem jak wy mozecie twierdzic to, czego nie wiecie? I jezeli wam tego nie powiedzial weterynarz, to tez nie znaczy, ze tego nie ma, bo moze on jest takim weterynarem, ktory stosuje tylko stare metody i w ogole nie interesuje się niczym nowym, czy w ogole nie jest otwarty na swiat i malo co go interesuje, zna tylko takie jedzenie, ktory sam sprzedaje :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...