Jump to content
Dogomania

Działalność gospodarcza - hodowla psów rasowych


Anecioreczek

Recommended Posts

Hodowla psów to dział specjalny produkcji rolnej...nie działalność gospodarcza...i z założenia hodowla psów w ZKwP jest amatorska...czyli nie jest pracą (działalnością gospodarczą)...
Kod PKD jest jeden 01.49.Z - wystarczy spojrzeć na klasyfikację...to nie jest trudne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Hodowla psów to dział specjalny produkcji rolnej...nie działalność gospodarcza...i z założenia hodowla psów w ZKwP jest amatorska...czyli nie jest pracą (działalnością gospodarczą)...
Kod PKD jest jeden 01.49.Z - wystarczy spojrzeć na klasyfikację...to nie jest trudne...[/QUOTE]
źle się zrozumiałyśmy ale znalazłam już pkd :)
także dzięki wielkie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Też się nad tym zastanawiam , ponieważ jest to moja pasja . Od zawsze kocham psy i chętnie z nimi przebywam . Czy są tutaj w ogóle osoby , które prowadzą działalność gospodarczą w tym kierunku? Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy rzeczywiście warto w to wchodzić ? Nie ukrywam , że fajnie byłoby połączyć przyjemne z pożytecznym czyli po prostu nie tylko czerpać z tego mnóstwo radości , ale także coś na tym zarabiać . Jakie są ku temu perspektywy? Czy można z tego wyżyć? Wiadome , że to zależy od różnych aspektów ale jaka jest Wasza opinia w tym temacie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 9.10.2019 o 18:34, xksmen napisał:

Też się nad tym zastanawiam , ponieważ jest to moja pasja . Od zawsze kocham psy i chętnie z nimi przebywam . Czy są tutaj w ogóle osoby , które prowadzą działalność gospodarczą w tym kierunku? Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy rzeczywiście warto w to wchodzić ? Nie ukrywam , że fajnie byłoby połączyć przyjemne z pożytecznym czyli po prostu nie tylko czerpać z tego mnóstwo radości , ale także coś na tym zarabiać . Jakie są ku temu perspektywy? Czy można z tego wyżyć? Wiadome , że to zależy od różnych aspektów ale jaka jest Wasza opinia w tym temacie?

Z hodowli według mnie nie, chyba że stanie się z czasem duża i sławna - ale ogólnie dość prosto wyliczyć, ile miotów trzeba mieć rocznie żeby mieć w miarę okej dochód i nie są to te dwa-trzy mioty jakie się zwykle widuje w hodowlach, ale sporo więcej. ;) Plus ogromne ryzyko chorób, pustych kryć, niesprzedania szczeniąt.

Z innych zajęć "okołopsich" wyżyć się da, zwłaszcza jeśli łączysz ich kilka, np. grooming, tresura, ale to nie są duże pieniądze, jeśli się nie jest w tym bardzo dobrym, a na początku się nie jest.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Z doświadczenia wiem, że nie warto zabierać się za takie rzeczy na własną rękę. Zawsze istnieje ryzyko, że popełnimy jakiś błąd i będziemy tego żałować. Nie mówiąc już o zmaganiu się z dodatkowymi problemami, które tylko nas zniechęcą do prowadzenia własnego biznesu. W tym przypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie pomoc, którą zapewni profesjonalny [URL=https://bilans.poznan.pl/doradztwo-podatkowe-poznan/]doradca podatkowy[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Naturalnie, zarówno zakup karmy, jak i wizyty u weterynarza z pewnością będą wchodzić w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Jestem przekonana, że także i zakup gotowych bud lub komponentów, z których zostaną wykonane będziesz mogła zaliczyć do kosztów. Ale idzie Nowy Ład i ciężko mi powiedzieć, czy coś się nie pozmienia. Podobnie jak koleżanka awiegand uważam, że prowadząc taką działalność, lepiej skorzystać z usług profesjonalnego biura rachunkowego, np. https://www.biurorachunkowe-poznan.eu/ Z pewnością uchroni Cię przed wieloma błędami, które mogą okazać się czasem bardzo kosztowne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...