Jump to content
Dogomania

Szczeniak ze schroniska dla sportowca- na co zwrócić uwagę?


Rozalia

Recommended Posts

Witam :)
Jestem młodą, 23-letnią osobą, która prowadzi sportowy tryb życia. Dużo biegam, jeżdżę na rolkach, rowerze, spaceruję. Marzy mi się pies, który będzie mógł mi w tym towarzyszyć!
Miałam w swoim życiu dwa psy (owczarka i sznaucera), oba już niestety nie żyją. Gdybym miała możliwość zdecydowałabym się znowu na którąś z tych ras, ale zmieniły mi się warunki!
Chcę więc przygarnąć pieska ze schroniska! :razz: mam jednak problem z ustaleniem czego powinnam szukać u takiego szczeniaka, żeby mieć dużą szansę na trafienie na psa, który będzie zadowolony z takiego trybu życia. Wiem, że jakiś tam procent braku pewności zawsze zostanie i możliwe, że piesek wyrośnie na leniuszka, no ale pewnie są jakieś cechy które wskazują na to, że pies będzie raczej aktywny?
Czego szukać, na co zwracać uwagę?
Chcę szczeniaka, żeby od początku sama go wychowywać. Proszę też nie namawiać mnie na adopcję z fundacji- próbowałam 3 razy i za każdym razem nie kończyło się dobrze, bo jestem studentką i wolą jednak fundacje wydawać pieski osobom o uregulowanym stanie rodzinno-zarobkowym (cokolwiek to znaczy hehe :))

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że szukasz psa niewielkich rozmiarów skoro ON i sznup nie nadają się do twoich warunków?

Radzę popatrzeć przede wszystkim na to czy szczeniak jest otwarty, żywiołowy, nie obawiający się człowieka i innych psów. Będziesz dzięki temu miała łatwiejszy start, bo ominie cię proces socjalizowania strachulca. Bieganie i rolki z psem, który się boi (innych psów, ludzi) nie jest wcale przyjemne.

Unikaj szczeniąt, które zapowiadają się na te w typie jamnika czy innych długich ras o krótkich łapach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...