Jump to content
Dogomania

Nie mogę go nauczyć


biter

Recommended Posts

[COLOR=#000000]Witam,mam trochę nietypowy problem z pieskiem maltańczykim ma 2 miesc. Umie już sztuczki siad,i daj łapę. Chciałem go nauczyć komendy waruj ale nie mogę.Robiłem to za poradnikiem,mówię waruj jak już go naprowadzę żeby legną daje mu smakołyk,i tak kilka razy,jak już myślę że go nauczyłem staje i mówię komendę waruj to on siedzi.Co z tym robić jak mówię waruj to on siedzi.Co źle zrobiłem?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='biter'][COLOR=#000000]daje mu smakołyk,i tak kilka razy,jak już myślę że go nauczyłem staje i mówię komendę waruj to on siedzi.[/COLOR][/QUOTE]

Kilka razy? Spróbuj kilkaset, a poźniej... trenuj dalej ;) Maltańczyk jest bardzo młody, wiele rzeczy go ciekawi, rozprasza, więc cierpliwosci. Poza tym, przy tak małych psach, komendy powinny być trenowane blisko psa, "na kolanach". Dopiero duużo później można mu rzucać polecenia "z góry".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flytoys']Kilka razy? Spróbuj kilkaset, a poźniej... trenuj dalej ;) Maltańczyk jest bardzo młody, wiele rzeczy go ciekawi, rozprasza, więc cierpliwosci. Poza tym, przy tak małych psach, komendy powinny być trenowane blisko psa, "na kolanach". Dopiero duużo później można mu rzucać polecenia "z góry".[/QUOTE]
Wszystko to co wyżej ale GRUNT to nie zanudzać psa klepaniem w kółko po tysiąc razy tej samej komendy.

Link to comment
Share on other sites

Moja trzymiesięczna suczka, komendy "waruj" nauczyła się w 10 minut
Dobrze uczysz , zbliżasz do noska i wyciągasz go za smakołykiem tak aby się położył , jak się położy dajesz smakołyk i chwalisz.
Troszkę cierpliwości i ćwiczeń i na pewno psiak to złapie , poza tym piszesz że ma dwa miesiące więc to jeszcze maluszek .
Najlepiej według mnie jest ćwiczyć tak ze trzy razy dziennie po 10 , 15 minut wtedy psiakowi tak to się nie nudzi
Powodzenia w nauce ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...