Jump to content
Dogomania

Wyprawka dla małego Shih tzu :)


Ccarolinaa

Recommended Posts

Witam,
Już niedługo będę szczęśliwą właścicielką tego małego stworka jakim jest shih tzu :loveu: mam parę pytań dotyczących jego wyprawki ponieważ chciała bym ją powoli kompletować. Pieska będę miała w połowie kwietnia,będzie miał ok 9 tygodni a więc:
-jaka smycz i obroża? czy może lepiej smycz flexi i szelki? czy smycz 1,2 m oraz obroża 10mm jest ok?czy szelki 15mm i flexi 5m? zdjęcia o jakie mi chodzi
-jaki rozmiar miski? czy taka była by odpowiednia? [B]0,18L/o12cm[/B]

czy większa?
-myślę o posłaniu 68 x 15 x 49 nie będzie za małe?
no i pytanie co jeszczę oprócz zabawek, karmy(dostanę od hodowcy) muszę kupić?:smile:
Dziękuje za odpowiedź :lol:

Link to comment
Share on other sites

Więc na początek odradzam smycz flexi ( piesek uczy się w niej ciągnąć), na początek zwykła, lekka smycz będzie dobra. Dopiero,jak go nauczysz chodzenia ładnie na smyczy to kup flexi. Polecam obrożę z tego samego powodu co smycz flexi, piesek na szelkach również uczy się ciągnięcia na smyczy. Zabawek jak najwięcej, bo mały psiak niszczy je w mgnieniu oka. Miska,którą pokazujesz powinna być ok. Pamiętaj o zakupieniu szamponu, odżywki i grzebienia, bo do czesania należy szczeniaka przyzwyczaić od samego początku. Polecam zakup jeszcze płynu do przemywania oczu i okolic intymnych psiaka np. borasol ( kupisz go w zwykłej aptece za ok. 5zł)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje ślicznie za odpowiedź :) a więc zrobie jak mówisz najpierw kupię tę smycz oraz obrożę co na zdjęciu i zobacze jak piesek będzie się zachowywał, następnie dokupie szelki i flexi jak nauczy się chodzić :) A jakiej firmy szampon i odżywka jest najlepsza? oraz jaki grzebień?Dziękuje płyn zakupie już niedługo :) tym płynem przemywa się tylko oczka wokoło?

Link to comment
Share on other sites

Szampon to w sumie zależy, wydaje mi się, że hodowca powinien polecić coś co używa na swoich psach, każdy hodowca raczej wystawia psy a w tej rasie włos to dość ważny atrybut więc napewno poleci coś dobrego.
Na mojej długowłosej chi sprawdziły się pięknie produkty Pure Paws, niestety są to produkty bardzo drogie...
Dobry grzebień kupisz w każdym groomerskim sklepie internetowym, z tego co kojarzę to przy takim włosie nie może to być pudlówka

Zamiast borasolu lepiej po prostu zrezygnować ze zbóż w karmie.
To już wiele osób potwierdziło - zarówno w chi jak i w maltanach, że 'plam pod oczami' na bezzbożówkach brak.
Trzeba likwidować przyczynę a nie skutki. Przemywać można do oporu a nic to nie da bo pies nadal będzie łzawić.

Link to comment
Share on other sites

Małe rasy (i nie tylko :)) moim zdaniem często mają alergię nie tylko na kurczaka (a właściwie na chemię w nim :)) ale i na zboża, którą hodowcy nierzadko bagatelizują właśnie i probują jedynie maskować skutki.
A najczęściej objawem są u nich właśnie przebarwienia np. na łapach, zacieki pod oczami itp.
Dlatego zwracam na to uwagę, że zamiast stosować borasole i diamond eyes lepiej jest spróbować po prostu wyeliminować w psiej diecie zboża - bo to najczęściej jest skutek tych brązowych zacieków. Wielu osobom z mojej rasy to doradziłam (po tym jak u moich zadziałało ;)), w każdym przypadku rzeczywiście łzawienie było po odstawieniu zbóż znikome, tak więc coś w tym jest.

Edited by Aysel
Link to comment
Share on other sites

Powiem tak: moja suczka shih-tzu od samego początku jest na karmie bez zbóż, z jagnięciną, zacieków nie ma, ale z powodu dużych oczu shih-tzu często rano mają ropkę, którą dobrze jest przemyć np. borasolem. Jeśli miałabyś jakieś pytanie to służę pomocą. Skąd jesteś? :)

Link to comment
Share on other sites

Na początku karm psiaka tym, co hodowca, z czasem oczywiście możesz zmienić mu karmę. Ja z moją Efli przeszliśmy przez wiele firm produkujących karmy i od kilku miesięcy mała je cały czas purine z jagnięciną i ryżem, smakuje jej bardzo. Pamiętaj o tym, że małe shih-tzu są cudownymi maskotkami,ale mają charakterek, są bardzo uparte, więc nie pozwalaj sobie wejść na głowę, pamiętaj o szkoleniu psiaka metodami pozytywnymi. Musisz pamiętać również o tym, że tej rasie rosną włosy w uszach,które trzeba wyrywać ( zajmuje się tym psi fryzjer np) trzeba to kontrolować, bo inaczej często powstają różnego rodzaju bolesne dla psiaka zapalenia uszu :)

Link to comment
Share on other sites

Słyszałam już o włoskach postaram się wyrywać jeśli nie dam rady na pewno pójdę do fryzjera lub weterynarza :) Najbardziej się obawiam pierwszych nocy i tego że mała nie będzie chciała spać w swoim posłaniu i będzie mi piszczeć pod łóżkiem a ja nie będę miała serca i wezmę ją do łóżka :P a wolała bym aby spała w nocy w swoim posłaniu a w dzień oczywiście może leżeć ze mną na łóżku:) wyobrażam sobie jakie szczeniaczki muszą być słodkie i jak ciężko będzie mi być konsekwentną i czasem zignorować psiaka ale postaram się dobrze ją wychować, co masz na myśli pisząc metody pozytywne? tzn? dawanie nagród za dobre zachowanie?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies ma spać w nocy na swoim legowisku, to nie pozwalaj też jej spać na łóżku w dzień, bo niepotrzebnie psu robisz mętlik w głowie. Metody pozytywne to za dobre zachowanie nagradzać, za złe po prostu ignorować, bądź nauczyć psa komendy "nie" lub "nie wolno"

Link to comment
Share on other sites

Myślałam że to nie będzie nic złego kiedy nauczę psa spać w nocy w legowisku a w dzień jak łóżko będzie zrobione siedzieć ze mną na kanapie po prostu i się bawić, myślisz że to zły pomysł? w takim razie pewnie jej pozwolę bo chciała bym żeby ze mną na kanapie normalnie się bawiła :). Metody na pewno wprowadzę i kupię do tego jakieś psie przysmaki :) Dziękuje za odpowiedź i chętnie posłucham jeszcze jakiś rad :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam, dziekuje wszystkim za rady, od piątku mam już w domu moją kruszynkę, jest kochana i uwielbia się przytulać ;) tylko cwana jest bo chcę do mnie na łóżko i się na mnie denerwuje jak jej nie chce wziąć więc czasem jej pozwalam ;) jak ktoś ma ochotę mogę wstawić zdjęcia ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...