Jump to content
Dogomania

Szczeniak a maty do sikania


Klingos

Recommended Posts

Cześć wam, mam mały problem. Do tej pory mój szczeniak tolerował maty - załatwiał się i odchodził. Problem pojawił się, gdy kupiłem nowe. Nie ma problemu z załatwianiem się na nich, ale zaczął je rozgryzać. Jak go tego oduczyć? Teoretycznie wiem, że komendami i smakołykami, ale praktycznie średnio to się sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A po co Ci w ogóle maty? uczysz go tym tylko tego że może sikać w domu. To nie załatwi sprawy. Jak napisałeś jest to szczeniak. Na pewno zaczynają wychodzić mu zęby, swędzą to gryzie. Spróbuj mu zapewnić jakąś rozrywkę. To nie chodzi o komendy bo szczeniak jej nie wykona gdyż nie wie o co chodzi w niej tak naprawdę. Zapewnij mu jakieś gryzaki.

Link to comment
Share on other sites

Szczeniak ma prawo mieć wpadki nawet do 6 miesięcy. Maty są więc przydatne, ale dobrze starą metodą przesuwać je coraz bliżej drzwi, żeby załapał o co biega. Przynajmniej ułatwia to nam obserwację kiedy zaczyna kręcić się obok drzwi.
Jeżeli wchodzi w okres wymiany ząbków rzeczywiście trzeba mu zapewnić jakieś gryzaki. Świetnie pomagają w przekierowaniu paszczęki podczas zabawy. :evil_lol: Szkoda rzeczy i rąk.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='kamilucha22']A jesli szczeniak nadal sika w tym samym miejscu? ja przesuwam maty blizej drzwi, piore wykladziny zeby zniwelowac zapach a i tak ona wraca i sika w to samo miejsce gdzie nie ma juz mat ??[/QUOTE]

czuje zapach-wytrzyj matą trochę te siusie,a podłogę gdzie zwykle sika umyj octem i sodą oczyszczoną.

Link to comment
Share on other sites

potwierdzam - miejsca wyczyść wodą z octem - pomaga...
A jeśli chcesz, by zawsze sikał w jedno mijsce - z TRIXIE jest preparat, kosztuje chyba 9zł - dajesz 3 kropelki na matę, na którą chcesz, by pies się wysikał....podejdzie, powącha i do 10 sekund się wysiusia...
A te krople to olejki zapachowe, które wpływają tak pozytywnie na psa :))
Nasza sunia np. załatwia się już TYLKO na maty (ma 3 miesiące, miesiąc temu sikała tam, gdzie miała ochotę, łącznie z tym, że pod Siebie) :)) Także polecam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...