Jump to content
Dogomania

Syndrom końskiego ogona


Skyy

Recommended Posts

Witam.

Piszę w sprawie przyjaciółki, która posiada aktualnie trzy letniego owczarka niemieckiego, samca, u którego w ostatnich dniach wykryto "deformację kręgów lędźwiowych". Deformacja została określona przez lekarza weterynarii jako (najpradopodobniej) wadą genetyczną oraz jedynym rozwiązaniem jest kosztowna operacja u sąsiadów za granicą. Więcej informacji na temat w jakim stani jest kręgosłup nie posiadam ani ja ani przyjaciółka.
Poszukując więcej informacji na temat jakiejkolwiek deformacji kręgosłupa u owczarków niemieckich moją uwagę przykół syndrom końskiego ogona, który również jest często określany jako "schorzeniem owczarków niemieckich". Objawy choroby jak najbardziej zgadzają się z tym, w jakim stanie jest pies. Badania jakie zostały wykonane to RTG kręgosłupa oraz prześwietlenie (ponowne, dla pewności) stawów biodrowych na wykluczenie dysplazji.
W najbliższych tygodniach właściciele chcą zasięgnąć opinii innych lekarzy weterynarzy dla potwierdzenia oraz dogłębniejszej diagnozy.
Osobiście poleciłam wykonanie rezonansu magnetycznego i ewentualnych dodatkowych badań neurologicznych przy następnej wizycie.

Jakieś sugestie, które mogłyby pomóc w zdiagnozowaniu schorzenia DOKŁADNIEJ, niż tylko określić ją jako "deformację kręgów lędźwiowych"?

Link to comment
Share on other sites

W wypadku podejrzenia zmian w obrębie rdzenia/kręgosłupa podstawą do dokładnej diagnostyki jest rezonans, samo rtg nie jest do końca miarodajne
No i jesli moge podpowiedzieć to w wypadku konieczności operacji lepiej faktycznie śmigać za południową granicę ( np Brno)- tam operacje neurochirurgiczne robią od dawna i mają o wiele większe doswiadczenie w tej materii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...