Jump to content
Dogomania

Shih Tzu :)))


FiLanTi

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Velpsterex']Nie do końca rozumiem reakcję pana chefrenka. ;)[/quote]

Pan chefrenek wyraził dezaprobatę dla karm typu chappi oraz do rozmnażania międzyrasowego (można było to przewidzieć mając niekastrowanego psa i sukę).

A tu coś do poczytania:

[URL="http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=641"]Forum o psach i kotach[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, może to głupie co powiem, ale te pieski poszły w bardzo dobre ręce. A po drugie to za chwile jadę do sklepu, i kupię na wypróbowanie troszkę karmy z tak zwanej ,,wyższej półki'' coś jak Royal, Eukanuba itd. Przez tydzień (bądź dwa) będę sprawdzał zachowanie mojego psa. Zobacze co bardziej lubi i jak po jednym i drugim się czuje. Każdy pies lubi co innego, tak samo jest z ubieraniem psów: jedne lubią, drugie wręcz przeciwnie, a trzecim to wisi (w takiej grupie znajduje się Leonard, mój pies). To znaczy wiem że sią i takie karmy w których jest tak zwany ,,karton'' a w niektórych pewnie zmieleni przedstawiciele tego samego gatunku, co jest straszne. Ale prosze, jeżeli ja jako właściciel widze że u mojego psa karmionego chappi (czasem suchym eukanuby) wszystko jest GUT to nie będę zmieniał tego tylko dlatego że jest niby złe. The edn.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Velpsterex']Wiesz, może to głupie co powiem, ale te pieski poszły w bardzo dobre ręce. A po drugie to za chwile jadę do sklepu, i kupię na wypróbowanie troszkę karmy z tak zwanej ,,wyższej półki'' coś jak Royal, Eukanuba itd. Przez tydzień (bądź dwa) będę sprawdzał zachowanie mojego psa. Zobacze co bardziej lubi i jak po jednym i drugim się czuje. Każdy pies lubi co innego, tak samo jest z ubieraniem psów: jedne lubią, drugie wręcz przeciwnie, a trzecim to wisi (w takiej grupie znajduje się Leonard, mój pies). To znaczy wiem że sią i takie karmy w których jest tak zwany ,,karton'' a w niektórych pewnie zmieleni przedstawiciele tego samego gatunku, co jest straszne. Ale prosze, jeżeli ja jako właściciel widze że u mojego psa karmionego chappi (czasem suchym eukanuby) wszystko jest GUT to nie będę zmieniał tego tylko dlatego że jest niby złe. The edn.[/quote]

Jak rozumiem Leon jest szczeniakiem? Więc powinien dostawać karmę przeznaczoną dla maluchów, odpowiednich dla niego rozmiarów (tzw. mini junior) bo czym skorupka za młodu...;)

eukanubę odradzam

Link to comment
Share on other sites

Aha. Tak, Leoś jest ślicznym szczeniakiem, o zdecydowanej budowie. Całę szczęście nie kupiłem Eukanuby, kupiłem paczkę Royala (i pro planu edycji psiej xD) Nakarmiłem przed chwilą Leosia. Widać że mu nawet smakuje bo je ze smakiem. Troche to drogie, ale od czasu do czasu bendę mu to kupować. Pozdrawiam wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Velpsterex']Troche to drogie, ale od czasu do czasu bendę mu to kupować.[/quote]
Zamiast narzekać na cenę karmy, kupując ją po 0,5 kg w sklepach zoologicznych - po prostu zamów gdzieś większy worek i wyjdzie to taniej.

Powiedz, że rodzicom szkoda kasy na normalną, dobrą karmę, albo że cię po prostu nie stać, że nie chcesz- cokolwiek. Ale nie, że Chappi to najlepsze, co mogło spotkać twojego psa.
Pies nie odczuwa skutków karmienia po tygodniu czy dwóch, błędy w żywieniu odbiją się na zdrowiu dopiero po pewnym czasie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Velpsterex']ja tego nie neguje, ale mój pies je do zawsze chappi (no ia kasze z mięskiem wołowym) i jest dobrze. Ale chyba zrobię tak jak radzisz, i zamówię większy worek z hurtowni. Nie, to ni jest może straszny koszt, ale jednak jest.:lol:[/quote]

Pies to zawsze jest koszt. Karmy, krople na kleszcze (teraz to już prawie cały rok), weterynarz, wyprawka i tak przez kilkanaście lat.:razz:

ps. je tak od zawsze. Czyli od kiedy? Od hodofffcy?

Link to comment
Share on other sites

Nie u hodowcy jadł (pił) mleko razem ze swoimi braćmi i siostrami. Ale hodowca polecił mi na przyszłość chappi (bo jego psy właśnie to jadły, a są piękne, maja długie lśniące włosy itd.) Nie wiem chyba teraz próbujecie mi coś wmówić. Jesli ja widze że wszystko jest dobrze, to chyba tak jest.:lol: A ha i odpowiedzcie coś w moim noym temacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Velpsterex']Nie u hodowcy jadł (pił) mleko razem ze swoimi braćmi i siostrami.[/quote]
Mleczko pił. Jakie to urocze...

[quote name='Velpsterex']Ale hodowca polecił mi na przyszłość chappi (bo jego psy właśnie to jadły, a są piękne, maja długie lśniące włosy itd.) [B]Nie wiem chyba teraz próbujecie mi coś wmówić.[/B] Jesli ja widze że wszystko jest dobrze, to chyba tak jest.:lol: A ha i odpowiedzcie coś w moim noym temacie.[/quote]
Teoria spiskowa [oparta na nieskończenie wielkiej zazdrości] hodowców-frajerów-snobów, którzy przepłacają na dobre karmy i pielęgnują swoje psy, gdzie tymczasem pieski po-rodowodowych-rodzicach nawet po chappi mają długie, lśniące włosy bez żadnego wysiłku i zbędnych nakładów finansowych. Rozgryzłeś nas.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie no bez przesady, może zakończmy już to. Z tą teorią spiskową to przegięcie, i lekki odjazd xD ale widzę ze wszystko jest w porządku tak samo było z jego rodzicami. Jednak dobry włos mógł być wynikiem częstych wizyt u fryzjera i weterynarza.
Prawdopodobnie ta droższa karma jest lepsza (choć różnie to bywa)i jak mówiłem będę ją podawał psu, zmieszaną z chappi albo z czymś innym. Ale już zakończmy (bo to faktycznie zaczyna wyglądać jak spisek xD joke)

Link to comment
Share on other sites

'joke' i 'lekki odjazd' - tak właśnie wyglądają twoje wypowiedzi, starałam się dostosować... :lol:
Żaden fryzjer ani weterynarz nie zastąpi odpowiedzialnego właściciela, żywienia i pielęgnacji, ot co. Jeśli bezgranicznie ufasz swojemu hodowcy to droga wolna, mieszaj z chappi...

Link to comment
Share on other sites

To że tego nie zastąpią to rzecz oczywista, i chyba nikt nie chce tego podważyć, ale my tu mówimy o karmie. nie zmieniaj proszę tematu. A co do karmy zdania nie zmienię, ja nie wystawiam psa, wygląda dobrze, weterynarz wydał pozytywny wynik bilansu, nie mam hodowli. Wiele psów (chyba większość) je zwykłą karmę i w większości przypadków czują się dobrze, są szczęśliwe itd. Proszę bo mi nie udowodnicie, że to jedzenie jest wielkim złem.

ZGADZAM się, jeśli ktoś ma psa reproduktora bądź wystawowego to noramlne ze je lepsze karmy.

Link to comment
Share on other sites

[B]CHAPPI DRÓB I WARZYWA[/B]
[U]Składniki[/U]
Zboża, (min. 4% w chrupiących granulkach[COLOR=darkgreen]), [I]mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (drób min. 4%[/I][/COLOR] w chrupiących granulkach drobiowych), oleje i tłuszcze, substancje mineralne, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa (min. 4% w warzywnych granulkach).
Dodatki: witamina A – 4000 j.m./kg, witamina D3 – 400 j.m./kg, witamina E – 40 mg/kg, miedź (jako siarczan miedzi) 0,9 mg/kg.
[U]Analiza składu[/U]
Białko ogólne 16%, oleje i tłuszcze surowe 8%, [COLOR=darkolivegreen]popiół surowy 7%[/COLOR], włókno surowe 3%, wapń 1%.

I dla porównania dobra karma (wg. mnie) np Hills
[IMG]http://www.krakvet.pl/images/hills/hills_sp_pies_wolowina_sucha2.jpg[/IMG]
4% mięsa .. 1% wapń.. a reszta to co ...?:shake:
Rachunek jest chyba prosty :roll:
I nie trzeba mieć wystawowych psów aby je [COLOR=darkolivegreen]ZDROWO ODŻYWIAĆ[/COLOR]...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Velpsterex naucz się analizować skład karmy. Przede wszystkim w chappi na pierwszym miejscu są zboża (blee, czy pies to krowa?). To już jest minus dla karmy. Dobre karmy na 1 miejscu mają mięso.

[COLOR=darkgreen]mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 4%[I] - [/I][COLOR=Black]to zapewne oznacza iż jest to mięso nieodwodnione, czyli po pozbyciu [/COLOR][/COLOR][COLOR=darkgreen][COLOR=Black]się wody będzie go mniej niż 4%, w artykule który Ci podałam było napisane że ilość mięsa w karmach typu chappi odpowiada wielkości 2złotówki. Poza tym produkty pochodzenia typu zwierzecego to pazury, włosy, dzioby itp.

btw. Karmy np. orijen ma składzie 70% mięsa. Różnica?[/COLOR][/COLOR][COLOR=darkgreen][I][COLOR=Black]:razz:[/COLOR][/I][/COLOR]
[COLOR=darkgreen][I][COLOR=Black]
[/COLOR][/I][/COLOR][COLOR=SeaGreen]oleje i tłuszcze, substancje mineralne, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa

[COLOR=Black]Jakie? Same ogólniki. Wszystko i nic.

Piszesz, że psy od hodoffy mają długie włosy. To jest bardzo zastanawiające. Ktoś nie szczędzi na produktach do pielęgnacji a żałuje na dobrą karmę. Rodzice mieli rodowody? Przyszło mi na myśl, że to ktoś zrzeszony wypuszczający lewe mioty. :niewiem:
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote]ale my tu mówimy o karmie. nie zmieniaj proszę tematu[/quote]
Tu się mówi o [I]różnych[/I] rzeczach.

[quote name='Velpsterex']ZGADZAM się, jeśli ktoś ma psa reproduktora bądź wystawowego to noramlne ze je lepsze karmy.[/quote]
Dla mnie to nie jest normalne. Każdemu właścicielowi powinno zależeć na zdrowiu swojego psa, bez względu na to czy jest hodowlany, czy nie. Kupno karmy dostosowanej do potrzeb to nie jest wielkie poświęcenie.

Link to comment
Share on other sites

O masz ci los, przecież ja tłumaczę już setny raz! JA dbam o swojego psa, i je nawet mięso surowe, w czystej postaci, a to na pewno jest lepsze od wszystkich fabrykatów. No i ogólnie daję, i będę dawać chappi, i czasami tak zwane lepsze karmy. poza tym Eukanuba i Hills to też tylko firmy, nie możemy mieć stuprocentowej pewności , że jest to aż takie wspaniałe. Tak jak chappi itd. Zakończmy już, bo większość z was nawet nie widziała mojego psa. Jset zadowolony, zdrowy, wesoły i jakoś jeszcze nic mu się stało złego!

Amen!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam [I]takich[/I] problemów z czytaniem ze zrozumieniem:cool3:
Dbasz o swojego psa, ale "No i ogólnie daję, i będę dawać chappi". To co to jest dla ciebie to dbanie o psa? Sam widzisz, że chappi jest karmą o wątpliwych walorach, a udowadniasz innym, że wszystko robisz najlepiej jak możesz. Jak przestaniesz udowadniać różne swoje teorie, to i temat wygaśnie:evil_lol:...

Link to comment
Share on other sites

Co do fotek, niestety obecnie nie mam aparatu, ale spróbuje zrobic jakies zdjęcie kamerka internetową :)
Do Pumilo 2:
Różne sytuacje bywają, i chcę by mój pies był przyzwyczajony do i taniego i droższego jedzenia. Ni nie zmienisz. Ostatni raz zakończmy ten temat, i tak nic nie zmienisz. A wymieszanie dwóch karm jest dobrym sposobem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Velpsterex']Co do fotek, niestety obecnie nie mam aparatu, ale spróbuje zrobic jakies zdjęcie kamerka internetową :)
Do Pumilo 2:
Różne sytuacje bywają, i chcę by mój pies był przyzwyczajony do i taniego i droższego jedzenia. Ni nie zmienisz. Ostatni raz zakończmy ten temat, i tak nic nie zmienisz. A wymieszanie dwóch karm jest dobrym sposobem.[/quote]

Karmy miesza się tylko przy przechodzeniu z jednej na drugą w innym wypadku nie ma to sensu.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Velpsterex']A wymieszanie dwóch karm jest dobrym sposobem.[/quote]
A skąd takie info? Od weta,od hodofffcy???

Velpsterex,poruszając na forum publicznym jakiś temat musisz liczyć się z tym,ze będzie on kontynuowany.Ja rozumiem,ze chcesz go szybko zakończyć bo brak Ci argumentów aby nas przekonać,ze czapi to dobra karma.
Ja wychodzę z założenia,ze lepiej jak pies je czapi niż nie je nic,ale teorię że jest to dobra karma pozostaw dla siebie.Tu raczej nikogo do niej nie przekonasz,tak jak my nie przekonamy Ciebie do karmy z wyższej półki.
Szkoda,ze jesteś taki zaślepiony i nie słuchasz rad doświadczonych psiarzy.

Link to comment
Share on other sites

Setny raz powtarzacie mi że jeśli mój pies je chappi, wszystko jest dobrze itp. to ja nie mam racji, i że na pewno tak nie jest bo to beznadziejna karma... technika otumaniania ludzi za komuny. Oczywiście nie chodzi mi o jakość chappi, bo jest to średnia karma. A jeśli już robię coś by to jedzenie było ''lepsze'' to też źle! bo to tylko ma sens jak się zmienia karmę. Mojemu psu to smakuje i za jakis czas na pewno przyzwyczai się do takiego jedzenia, które mu w dodatku smakuje smakuje. A teraz załóżmy ze wasza sytuzacja finansowa jest kiepska (w końcu mamy kryzys) i pies nie chce jeść niczego tańszego, bo się do karmy ''z górnej półki'' przyzwyił, i macie problem, chyba moje rozwiazanie jednak ma troche sensu. ;)

Do Pumilo 2:
Nie, poprostu mnie denerwujesz, i nie ukrywam tego:diabloti:
Porozmawiajmy normalnie, a nie jak dwa małe pieski naskakujące na siebie wzajemnie!
Przepraszam jesli Cię uraziłem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Velpsterex']Setny raz powtarzacie mi że jeśli mój pies je chappi, wszystko jest dobrze itp. to ja nie mam racji, i że na pewno tak nie jest bo to beznadziejna karma... technika otumaniania ludzi za komuny. Oczywiście nie chodzi mi o jakość chappi, bo jest to średnia karma. A jeśli już robię coś by to jedzenie było ''lepsze'' to też źle! bo to tylko ma sens jak się zmienia karmę. Mojemu psu to smakuje i za jakis czas na pewno przyzwyczai się do takiego jedzenia, które mu w dodatku smakuje smakuje. A teraz załóżmy ze wasza sytuzacja finansowa jest kiepska (w końcu mamy kryzys) i pies nie chce jeść niczego tańszego, bo się do karmy ''z górnej półki'' przyzwyił, i macie problem, chyba moje rozwiazanie jednak ma troche sensu. ;)

Do Pumilo 2:
Nie, poprostu mnie denerwujesz, i nie ukrywam tego:diabloti:
Porozmawiajmy normalnie, a nie jak dwa małe pieski naskakujące na siebie wzajemnie!
Przepraszam jesli Cię uraziłem.[/quote] Super!!!Denerwuje ciebie bo ma inne zdanie? Ciekawe:crazyeye:
A smakuje twojemu psu bo wiemy co tam dodaja:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Velpsterex']. [B]Oczywiście nie chodzi mi o jakość chappi, bo jest to średnia karma.[/B] [/quote]

To znaczy że jest coś gorszego od Chapi skoro to średnia karma? :shake: No prosze ciekawych rzeczy się można dowiedzieć :roll:

Wybaczcie że się wtrącam ale się we mnie gotuje :evil_lol: jak ktoś pisze że chapi albo pedigree są cacy :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...