Jump to content
Dogomania

Gronkowiec


Alchemik

Recommended Posts

Witam
czy ktoś miał do czynienia z gronkowcem u psa? Jak się go leczy? Czy są jakieś odmiany tej choroby? Czy przede wszystkim jest uleczalna?

Mam wyniki, jest to obfita flora koagulazododatniego, hemolitycznego gronkowca Staphylococcus.
Czy spotkaliście już taki przypadek?

??????????????????????????????????????????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Przerabiałam g. złocistego (zmiany na skórze) u suni z azylu. Przeleczona antybiotykami i odchuchana na wszystkie strony.Po 3-4 mieś leczenia wygraliśmy :multi:. Jest u mnie już 4-ty rok i nawrotów NIE BYŁO:lol:
Tobie też się uda

Link to comment
Share on other sites

Hmm, mam nadzieję, jak na razie pies dostaje antybiotyk, neomycynę, jak pisałam wyżej i w kolejny poniedziałek znowu zastrzyk.
Poprawa już jest widoczna, bo miejsca zadrapane jaśnieją i zarastają sierścią, pies nie drapie się tak często. Na razie czekamy, mam nadzieję, że się szybko wyleczy.
Dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Niestety w większości przypadków gronkowiec nie jest uleczalny! Miałam sunie onke ktora chorowała przez 13lat na gronkowca! Nawroty choroby miała średnio co 2-3 lata! Była leczona antybiotykiem, oraz kąpana w specialnym szamponie!
Autoszczepionka w jej przypadku nic nie dała!

Link to comment
Share on other sites

Ok, Patka, dzięki za informacje, napewno skorzystam.
Czytałam w necie, że gronkowiec to bakteria, która żyje na człowieku i psie i tak jak komórki rakowe, albo się uaktywnia, albo nie. Podobno wystarczy zadrapanie w przypadku psa i może się rozwinąć.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam psa, który ma ostre ropne zapalenie ucha wewnętrznego. Obustronne.
Weterynarz zastrzegł, że leczenie będzie długotrwałe i kosztowne...:-?
W uszach stwierdzono gronkowca złocistego i paciorkowca hemolitycznego. Wet mówił też coś o pałeczkach ropy błękitnej...nie wiem, czy to nie nazwa, któregoś z w/w...
Czy jest szansa, że pies całkowicie uwolni się od tego paskudzta?
Codziennie robię zastrzyk - antybiotyk i czyszczę uszy...Wciąż wychodzą smrody i brudy...:-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...