Jump to content
Dogomania

Furminator czy trymer hakowy dla JRT?


gtq77

Recommended Posts

Witam, posiadam od niedawna 3-letniego JRT szorstkowłosego. Wziąłem się za trymowanie go i pacami efekty średnie. Na bokach sierść fajnie wychodzi, ale już na grzbiecie trzyma się mocno.

Szukam dobrego narzędzia do pomocy. [B]Dla tej rasy lepszy będzie furminator czy trymer hakowy?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi mówił na wystawie psów facet od 'grzebieni' to trymer hakowy jest w zasadzie do psów długowłosych do wyciągania podszerstka.
Mam i furminator i trymer hakowy.
Furminatora używam do psów z krótszą sierścią raczej terierowato/sznaucerowatą oraz do suki która nonstop się prószy.

Jednak nie mam pojęcia co jest lepsze dla JRT gdyż nigdy z jego sierścią nie miałam nic do czynienia. Znalazłam na youtube taki filmik:
[video=youtube;yRja918ChrQ]http://www.youtube.com/watch?v=yRja918ChrQ[/video]
Po nim wydaje mi się że trymer hakowy nie będzie dobrym rozwiązaniem - jednak to tylko moje gdybanie.

Link to comment
Share on other sites

Ok, czyli dla mojego JRT lepszy będzie furminator? Znalazłem takiem modele:
[URL]http://www.skapiec.pl/site/compare/3210/4044361-4044362-4075417.html[/URL]

Natomiast pozostaje kwestia w czym one mogą być gorsze od oryginalnego furtminatora, któy kosztuje ponad 100zł?

Łącznie przez ok. 3 goziny trymowałem mojegom psa palcami i o ile po bokach efekty są bardzo zadowalające, to na grzbiecie włosy są twarde, mocno się trzymają i nie mogłem im dać rady.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...