Jump to content
Dogomania

Szczeniaczek 6 miesięcy zjadł TRUTKĘ na szczury


splinter

Recommended Posts

Witajcie!

Mam jamnika - ma 6 miesięcy. Waży 3-4 kg. Godzinę temu zjadła kilka tych różowych grudek trutki na szczury tzn. 2-3 sztuki. Zareagowałam natychmiast - w ciągu kilku minut zaaplikowałam jej 5 ml wody utlenionej 3% strzykawką do pyszczka. Po kilku minutach zwymiotowała białą pianą z różowymi smugami. Zaaplikowałam jej wodę drugi raz - zwymiotowała już na biało i z resztkami kolacji którą zjadła ok. 17:00. Mój wet jest teraz nieosiągalny, dlatego szukam odpowiedzi na forum:
Czy to sprowokowanie wymiotów wystarczy?
Jak działają trutki na szczury - ta ochydna strychnina - tzn. jakich objawów mogę się spodziewać i czy tak mała ilość może wyrządzić jej dużo szkody?
Moja kochana psinka śpi teraz na łóżku, przeciąga się, jest zrelaksowana, oddycha normalnie - ale ja cały czas boję się, czy na pewno wszystko jest w porządku.

Link to comment
Share on other sites

Podobny temat [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/68667-Pies-zjad%C5%82-trutk%C4%99-na-szczury"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/68667-Pies-zjad%C5%82-trutk%C4%99-na-szczury[/URL], dobrze, że sprowokowałeś wymioty ale teraz jak najszybciej do weta!

Link to comment
Share on other sites

[B]cayenka[/B] Wiem, czytałam temat wcześniej, kiedy szukałam info o nagłych przypadkach, kiedy pies zje coś szkodliwego. Nie znalazłam w nim informacji jak szybko strychnina wchłania się z układu pokarmowego - czy natychmiastowe sprowokowanie wymitów usuwa wszystko.

Dzisiaj osoba która rozsypała truciznę i nie poinformowała o tym nikogo zbierała martwe gryzonie. Chciałam zobaczyć etykietę - skład trutki. Zgadnijcie w czym ją miała... w plastikowym opakowaniu z nalepką i składem: "PRZYSMAK GAJOWEGO"!

[B]gryf80[/B] Roztwór 1:1 tzn. 50% wody utlenionej i 50% wody zwykłej. ...BTW mogłoby się cokolwiek stać gdyby woda utleniona nie była rozcieńczona?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

no ale mam znajoma co ma psa i jej sie strul , lala nierozcienczona wode pies praktycznie polizal ta trudke nic wielkiego, pies zwymiotowal potem wet poradzil jeszcze wegiel , ale fafle poparzone , az wyjasnialy i widac ze wlasnie z przelykiem ok pies normalnei je zachowuje sie tak jak wczesniej ale widac ze te fafle go bola a znajoma do weta nie pojdzie , a ja nie wiem co jej poradzic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...