Jump to content
Dogomania

Zastanawia mnie...


Cytrynka343

Recommended Posts

... to, czy jak wyczyścimy psu zęby pastą lub sodą, albo sodą pomieszaną ze sokiem z cytryny to czy po umyciu zębów musimy psu to jakoś spłukać wodą(tak jak ludzie płuczą zęby po umyciu, aby nie połykać pasty). Jeżeli tak to jak to zrobić? A może trzeba to zostawić na zębach i pies to ma połknąć? Ale czy np. soda mu nie zaszkodzi, gdy ją połknie??

Link to comment
Share on other sites

No mnie też to niepokoi dlatego nie stosuję żadnych past (mam nadzieję ,że te specjalne "psie" są robione z neutralnych składników ale licho wie).Soda nie powinna zaszkodzić (oczywiście w sensownych ilościach) co najwyżej zobojętni nieco kwasy w żołądku, więc lepiej przed jedzeniem nie stosować. Swoim potworom przecieram zębiska samą suchą gazą nawiniętą na palec a że robię to regularnie i mają najwyżej osad a nie kamień -to ząbki jak perełki są (choć bez dziurek):lol:

Link to comment
Share on other sites

Też myję specjalną pastą i też nie nadstawiam psu kubeczka z prośbą: przepłucz kochanie ząbki
Na pewno troszkę połknie, ale znowu nie jest to pół tubki.
Wątpie zeby to mogło zaszkodzic. Przecież ten co to tworzył musi brać pod uwagę, że pies sobie gębuli nie wypłucze.

Link to comment
Share on other sites

Niestety pies psu nie jest równy. Jedna z moich suk ma b. wrażliwy przewód pokarmowy i jej z pewnością nie zastosuję niczego takiego.(jej szkodzi nawet odrobina piasku, kawałek patyka, źdźbła trawy - koszmar:shake:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...