Jump to content
Dogomania

Ucieczka z posesji.


Carmenowa

Recommended Posts

Witam. Mam psiaka (w lutym będzie miał rok). Strasznie ucieka z posesji. Wystarczy chwila dłużej kiedy jest na dworze i już go nie ma. Nie ucieka daleko ale pojawił się kolejny problem. Pies zżera co popadnie, z resztą chyba jak większość psów. A to powoduje u niego wymioty i biegunkę. Nie wiem jak mogę go oduczyć tych ucieczek. Myślę nad niewidzialnym ogrodzeniem dla psów. Czy ma ktoś może coś takiego? Bardzo proszę o jakieś porady.

Link to comment
Share on other sites

Jest to kundelek. Pies wychodzi pierwszy raz na dwór koło godz 6-7 rano. ok godz 9 dostaje jeść. W domu co chwilę ktoś się z nim bawi. Jak tylko stoi pod drzwiami wychodzi na dwór z reguły jest to co ok 2-3 godziny. Wychodzi sam załatwia się i wróci. koło godziny 14-15 dostaje ponownie jeść. Wychodzi na dwór tak jak już pisałam co jakiś czas sam pokazuje, że chce wyjść piszcząc lub stojąc pod drzwiami. Jak mam czas wychodzę z nim na posesję, bawię się z nim po czym zabieram go na spacer. Zabawa zajmuje jakieś 20 minut a spacer 15min. Co wieczór z nim tak wychodzę.

Link to comment
Share on other sites

Carmenowa, po pierwsze co pies dostaje jeść? U mnie problem zniknął, jak dobrałam odpowiednio karmę do potrzeb psa - przedtem szukał na trawnikach, zjadał kupy itd. Zaczęłam go karmić najpierw karmą Josera, potem Bosh i problem zniknął. Do tego codziennie witaminy (wyciąg z małży Luposan na stawy, opakowanie kosztowało około 170 zł, ale wystarcza na mniej więcej pół roku), czasem do żucia żwacze i jest ok.
Po drugie dla Twojego psa spacer poza terenem to ogromna atrakcja, Posesja jest znajoma aż do bólu, żadnych nowych bodźców, więc pies się nudzi. Najlepiej by było wychodzić z psem codziennie na spacer poza posesję na minimum pół godziny, w tym czasie poza własnym terenem można z psem poćwiczyć jakieś komendy, pobawić się, pochodzić, zeby się wyszalał, poćwiczyć wracanie przy użyciu linki treningowej, użyć do tego przysmaków (ciasteczek psich, czy kawałków parówki, czy kurczaka wędzonego). Chodzi o to, aby codziennie pies miał minimum te pół godziny rozrywki poza domem (choć i godzina na pewno by nie zaszkodziła), by wyjście było atrakcyjne i nie jałowe pod względem rozwoju intelektualnego psa. Psy lubią się uczyć, jeśli mają motywację, bez względu na wiek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...