Jump to content
Dogomania

Jak zostawić psiaki wyjezdzajac na dłużej żeby nie tęsknily zbyt mocno?


monika.wrc

Recommended Posts

Musze wyjechać na dwa tygodnie i zostawić moje psiaki pod opieka bliskiej osoby. Ponieważ to pierwsza taka sytuacja ( do tej pory nie rozstawalysmy się nawet na jeden dzień) mam obawy jak to zniosą. Dziewczyny pojadą do domu do który znają ( jesteśmy tam min raz w miesiącu na weekend), znają opiekunów ale mimo wszystko boje się jak to zniosą ponieważ są ze mną bardzo związane (na codzień maja tylko mnie). Oczywiście bedą miały swoje legowiska, kocyki i zabawki ale pytanie czy np zostawiać im coś co będzie im mnie przypominało, pachnialo mną czy moze wręcz przeciwnie? Ma ktoś doświadczenie i wiedzę jak mogę złagodzić im rozstanie?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pierwsze co mi się nasuwa, to bez szaleństwa. Spokojnie, jakbys wychodziła do innego pokoju. Rozzulanie się powoduje u psów jedynie niepokój i może tylko utrudnić im rozstanie. Dla Ciebie tak jest trudniej, ale to pomoże psom.
Najlepiej zabierz je wczesniej na porządny spacer, zmęcz. A póxniej zostaw jakby gdyby nic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...