Jump to content
Dogomania

Książę - dog arlekin umarł...


Alla Chrzanowska

Recommended Posts

[quote name='wilczy zew']Od nowotworu złamał się psu kręgosłup?[/QUOTE]

nie tylko przez "walenie łopatą" jak to sugerowano na facebook'u... ale z różnych powodów:
[URL]http://drkregoslup.pl/zlamanie-patologiczne-kregoslupa/urazy-kregoslupa/zlamanie-patologiczne[/URL]

[quote name='stzw']Czytam tu i na fb i nigdzie nie doczytałam, że peknięcie kręgosłupa wynikło wprost z działania właściciela. Wręcz przeciwnie - obwiniony był nowotwór lub jego podejrzenie. Czy się mylę?
[B]Właściciel leczył psa ale najwidoczniej pies nie miał szczęścia do wetów.[/B] [B]Prawdopodobnie [COLOR=#ff0000]gdyby nie zdecydowana postawa i żądanie wykonania badań przez osoby "siedzące" w psach, pies męczyłby się do dzisiaj[/COLOR] a my wszyscy bylibyśmy informowani tylko i wyłącznie o tym czy i ile zjadł. [/B]
[B]Dlaczego wszędzie obwiniany jest właściciel[/B], który niekoniecznie szaleje na psich portalach jako ciocia dobra rada?
Pies się rozchorował, facet wezwał weta i psu się nie polepszyło od tego. [COLOR=#ff0000][B]Trafił do schronu, wezwano weta i też mu się NIE POLEPSZYŁO![/B][/COLOR]
[B]Więc dlaczego oskarżany jest właściciel?[/B][/QUOTE]

to jeden z niewielu sensownych postów na tym wątku... 16 dni pies był "pod opieką" SIC! "najlepszego weterynarza w Elblągu"...?

czytam ten wątek od 30 listopada... brak diagnozy popartej dokładnymi badaniami psa - zaraz po interwencyjnym odebraniu go od właściciela przez OTOZ - to totalny brak profesjonalizmu w działaniu a przede wszystkim dyletanctwo i bezmyślność lekarza prowadzącego, który takimi działaniami (a raczej brakiem działań) skazał psa na dodatkowe 2 tygodnie cierpienia... na co lekarz czekał tyle dni? w takim stanie zagłodzenia psa (jak na foto z pierwszego postu) nie zlecił podstawowych i niezbyt kosztownych badań (RTG/biochemia/morfologia)?

OTOZ powinien raczej oskarżyć obu lekarzy weterynarii - tego do którego chodził właściciel psa i tego który "leczył" psa będącego już pod opieką OTOZ'u w schronisku

wyniki udostępnione 2 dni temu: wielokrotnie przekroczone poziomy glukozy i mocznika, brunatny płyn w otrzewnej oraz spondyloartroza kręgów 10-11 i złamanie 4-5 i wypadnięcie 6 kręgu... nie wiem na co czekał lekarz i kierownictwo OTOZu przez kolejne dwie doby - aż do dziś? to okrutne i bezsensowne cierpienie zwierzęcia...

[B]smutne i tragiczne jest również to że pies, odebrany z domu, odszedł w obcym sobie miejscu, w którym niestety, tylko teoretycznie powinno się było udzielić mu pomocy... schron = pies cierpiący i fizycznie i psychicznie.[/B]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']wet nie wyraził na razie zgody na prześwietlenie[/QUOTE]

Chciałam to przypomnieć... To ma być weterynarz :shake:, powinien chyba zajmować się naprawą jakiegoś sprzętu, a nie zwierzętami. [B]Książę[/B]:-(, biedaku, odszedłeś w cierpieniach :-(. Czy ten biedny pies otrzymywał chociaż jakieś środki przeciwbólowe ? Jakoś nigdzie tego nie doczytałam.

Link to comment
Share on other sites

ja nie rozumien tez czemu pies dostawał diazepam? wiem ze uzwierzat stymuluje pobieranie karmy ale to silny psychotrop! rozkłada sie w wątrobie do nawet 100godzin, jak on w takim stanie mial to wytrzymać?- nie znam sie ale jak dla mnie pies w takim stanie zostal dodatkowo obiązony!
własciciel sie tłumaczył że szukał pomocy u weta inie pomógł, schronisko tez niby szukało pomocy u weta i z takim samym skutkiem, kazdy sie tak tłumaczy, to znęcanie sie, opiekun ponosi odpowiedzialnosć i konsekwencje, więc i schron i własciciel powinni ponieść łacznie z weterynarzami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dana']Chciałam to przypomnieć... To ma być weterynarz :shake:, powinien chyba zajmować się naprawą jakiegoś sprzętu, a nie zwierzętami. [B]Książę[/B]:-(, biedaku, odszedłeś w cierpieniach :-(. [B]Czy ten biedny pies otrzymywał chociaż jakieś środki przeciwbólowe ? [/B]Jakoś nigdzie tego nie doczytałam.[/QUOTE]

tez nie doczytałam.dostał diazepam, który jeśli u psów działa tak jak u ludzi to nie dziwie sie ze Ksiaże nawet nie mógł wstać

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...