Jump to content
Dogomania

Hodowla Frankengold


JanuszPLSzczecin

Recommended Posts

  • 1 month later...

[CENTER][B]Na stronie hodowli Frankengold pojawiły się informacje o zapowiedziach nowych miotów:[/B]

[URL]http://frankengold.homepage.t-online.de/main.html[/URL][/CENTER]

[CENTER][IMG]http://img63.imageshack.us/img63/9881/dscn07891087vd4.jpg[/IMG]
[B][I]To zdjęcie Donalda vom Frankengold podczas wystawy w Prenzlau (Niemcy) która odbyła się 05.08.2007[/I][/B]
[B][I]Foto galeria z wystawy w dziale "Wystawy"[/I][/B]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=76744[/URL][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='JanuszPLSzczecin'][B]Nie spieszy mi się z zakupem szczeniaka ale jak mam zakupić to chciałbym żeby był w typie np.Canto vom Frankengold lub Cello von Haus You.[/B][/quote]

Naprawdę chciałbyś mieć psa takiego jak CELLO Haus Yu?? Nie mówie oczywiście o jego anatomii (jest bezbłędna!!) czy HD=Zuchwert, ale widziałeś jego obronę na BSZS?? Pewien przedsmak daje filmik z treningu CELLO na stronie hodowli Haus Yu :-).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']askad-no ale jest sliczny prawda?:cool3:znaczy sie cello.:cool1:
ps.witaj na dogo:loveu:[/quote]

Witaj również :loveu:
Jest perfekcyjny w kazdym calu (a do tego połączenie Baru z Esko) - wiesz jak ja trzymałam za niego kciuki na testach. Ale to niestety beznadziejny przypadek :-(. Przewodnik zresztą też - oglądałaś jego filmik z treningu?

Link to comment
Share on other sites

askad-widzialam.:diabloti:.
zgadzam sie-przypadek beznadziejny.ale...jak zobaczylam zamp'a przy "pracy"to do dzisiaj mam kaca.po prostu nei iwem DLACZEGO ktos tym psem kryje.no dobra.suke z zarabistymi popedami....aaaa:shake:...
psy takie jak quantum,zamp,larus..czy wspomniany cello to smutny widok.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Filmik zaliczony,wniosek,chyba był naćpany,pies jakoś tak bez przekonania, no i chodzi przy nodze jak mój,co nie stanowi powodu do radości,tyle że mój jest początkujący i za przewodnika(ów) ma total laictwo.Generalnie nie kumam dlaczego hodowca wstawia filmik z przykładem jak ON pracować nie powinien

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch'] jego praca na na filmiku jest bardzo mocno malo atrakcyjna[/quote]
Przysnęło mi się trochę podczas oglądania:evil_lol: Niemrawy piesek, jeszcze bardziej niemrawy przewodnik w pięknych okolicznościach przyrody- ot,w sam raz na dzisiejsze deszczowe popołudnie:eviltong:

Lisica, no właśnie;) a to niby profesjonalnie miało być...chyba:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']Filmik zaliczony,wniosek,chyba był naćpany,pies jakoś tak bez przekonania, no i chodzi przy nodze jak mój,co nie stanowi powodu do radości,tyle że mój jest początkujący i za przewodnika(ów) ma total laictwo.Generalnie nie kumam dlaczego hodowca wstawia filmik z przykładem jak ON pracować nie powinien[/quote]


bez urazy ,pies gryzie slabo ,ale iscie przy nodze na zetce a iscie przy nodze do pozoranta to chyba cos innego .

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie pies robi obrone jak moja Diuna, bez przekonania i rozkojazona:roll:
Zastanawia mnie jedna rzecz,a nowego tematu nie bede zaklad, jak wygląda różnica w pracy psa na pozorancie z którym mieszka i sie nim zajmuje, a na pozorancie którego pies widzi tylko podczas treningów IPO? Pies pracuje inaczej na pozorancie który jest zarazem jego opiekunem, czy psu jest zupelnie obojętne kto pozoruje... ważne że jest rekaw i to jest podstawowy bodziec do obrony?
Ale zawile napisalem :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boidae']Ogólnie pies robi obrone jak moja Diuna, bez przekonania i rozkojazona:roll:
Zastanawia mnie jedna rzecz,a nowego tematu nie bede zaklad, jak wygląda różnica w pracy psa na pozorancie z którym mieszka i sie nim zajmuje, a na pozorancie którego pies widzi tylko podczas treningów IPO? Pies pracuje inaczej na pozorancie który jest zarazem jego opiekunem, czy psu jest zupelnie obojętne kto pozoruje... ważne że jest rekaw i to jest podstawowy bodziec do obrony?
Ale zawile napisalem :diabloti:[/quote]

ja rozmawialam niedawno na ten temat ,człowiek pozoruje swoim psom, oczywiscie trzeba kogos do pomocy ,chocby po to by potrzymac linke raz na jakis czas . usłyszalam tak, do pewnego momentu jest ok, jak juz sie wchodzi bardzo w te obronnoagresywne popedy ,nie wiem jak to inaczej nazwac , juz tak dalej- wyzej ,moze pojawiac sie problem ,no bo przeciez jest jeszcze poslusznstwo i slady (i nie o braku czasu mówie :evil_lol:) , a dobrego pozoranta mają daleko wiec jezdza tam raz na jakis czas.

Link to comment
Share on other sites

Na sem MM powiedzial ze w ich klubie to przewodnik w duzej mierze uczy psa pracy w obronie (wiadomo na lup) ,uczy oszczekiwania ,wyskokow do rekawa ,chwytow .I tylko lenistwem przewodnika nalezy tlumaczyc braki psa w tej dziedzinie !:evil_lol:
Dopiero jak pies robi te elementy super na przewodniku "dochodzi "pozorant i praca w obronczym.
Acha jeszcze jest wydraznianie mlodego psa kilkakrotnie(zalezy od psa) przez obcego pozoranta w obronczym,ale musi to byc dobry pozorant.Czym mlodszy pies tym lepszy pozorant .

Link to comment
Share on other sites

ja tez pracuje z wlasnymi psami.zwlaszcza technike odwalam sama;).z chita praca na mnie poprawila mi wybitnie jakosc chwytow i powera,chita nie ma problemu z wejsciem w agresywne oszczekanie i pilnowanei lupu.jej to pomoglo baaardzo na jakosc pracy z B ze mna.jest bardziej otwarta i dynamiczna.bez zadnych problemow czy chocby ich przeblyskow negatywnych.bardzo sobie to chwale.ja swojego psa/psy znam najlepiej i moge modulowac prace w trakcie kazdego chwytu.wiem tez dokladnie czego chce.
rola pozoranta jest oczywista w calym procesie pracy.ja pracuje z chita troszke inaczej-kazdy chwyt jest konczony wydraznianiem ale bez rozchwiania psa.tzn.ja moge sobie na to pozwolic.decyzja o wydraznianiu i jego nasyceniu musi byc podejmowana kazdorazowo wg potencjalu pojedynczego psa i wg jego pracy na danym treningu.nigdy nie moze byc histerii,cholerycznosci,wszystko pod kontrola popedow psa,budujac psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica'] Generalnie nie kumam dlaczego hodowca wstawia filmik z przykładem jak ON pracować nie powinien[/quote]

Ja też zadałam kiedyś to pytanie - i usłyszałam, że po to, aby pokazać, że pies potrafi zauważyć pozoranta na własnym placu :lol:.
Ale swoją drogą wydaje mi się, że z innym przewodnikiem ten pies mógłby być trochę lepszy - ale może się mylę!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='askad']Ja też zadałam kiedyś to pytanie - i usłyszałam, że po to, aby pokazać, że pies potrafi zauważyć pozoranta na własnym placu :lol:.[/quote]
:splat::happy1::drinking:
no dobrra....znaczy sie rozne sa kryteria tego czym mozna juz sie pochwalic:cooldevi:
a tak na serio-chwala za to ze zamiescil.bo przynajmniej wiadomo jaki jest ten pies i jak ktos zdecyduje sie na krycie to z wiedza calosciowa.wole tak niz :super pracuje na pozorancie,twardy i wogole...a potem dopiero z plotek dowiaduje sie ze diupa.:lmaa:
kabym iwedziala o ando alt land to czego dowiedzialam sie 2 miechy PO kryciu suki to nie czulabym niesmaku.byc moze i tak bym pokryla i tak bo suka twarda,sprawdzona...ale wolalabym wiedizec.:watpliwy:
bo nie zawsze testy na bszs sa autorytatywne -jak to mowi moj znajomy:przygotujemy nawet psa bez glowy -to tylko kwestia czasu.:diabloti:

[quote name='askad']Ale swoją drogą wydaje mi się, że z innym przewodnikiem ten pies mógłby być trochę lepszy - ale może się mylę!![/quote]
no coz....pewnie sie nie mylisz....zawsze znajedize sie lepszy przewdonik dla psa X niz ten ktorego posiada.prawda i tak jednak jest widoczna.:evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']kabym iwedziala o ando alt land to czego dowiedzialam sie 2 miechy PO kryciu suki to nie czulabym niesmaku.byc moze i tak bym pokryla i tak bo suka twarda,sprawdzona...ale wolalabym wiedizec.:watpliwy:
[/quote]

A co się dowiedziałaś :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...