Jump to content
Dogomania

Szczegóły o których nie ma mowy w regulaminie


Agnisia =)

Recommended Posts

[quote name='dorotak']Ale przewodnik trochę z psem ćwiczy, prawda? Jeśli ma taki "problem" ;), to takiego gestu nie użyje. Przecież to jasne.[/quote]


No toż właśnie piszę, że nie używam;), bo pies jest zbyt "elektryczny" na takie gesty

[quote name='dorotak']
Ależ Urwisie - toć ja pisałam o [B]moim[/B] psie, a nie o wyżej opisanych. :eviltong: Każdy dobiera gesty do psa. A do tego nie spotyka się z nim dopiero na zawodach, ale trochę jednak ćwiczy :lol: Pies bardzo dobrze rozumie kontekst konkretnego ćwiczenia i w tym kontekście podobny gest może traktować zupełnie inaczej.[/quote]

Ależ Dorotak;) - właśnie to napisałam autorce pytania - Agnisi, że chyba zależnie od sposobu wykonania gestu - bo ja osobiście u siebie tej opcji w tym ćwiczeniu nie widzę - Ty u siebie widzisz, a żadna z nas [B]chyba[/B] -nie wiem, jak Ty, w każdym razie ja na pewno - nie zna psa Agnisi i nie wie, jak ona rusza rękami i jak pies pracuje wzrokiem. Ja w każdym razie nie mam pojęcia, jak ona z psem pracuje. Nie wiem czy rękę trzyma długo - za długo? jak na zawody , bo nie może jej opuścić ze względu na psa, czy może lekko wskazać w momencie wydania komendy, a potem opuścić na dół. Doradziłam zatem najbezpieczniej, jak umiałam - dopytać przed zawodami sędziego (choć fakt, to może być trochę późno na wycofywanie gestu).

Tak sobie dyskutujemy,a autorka pytania milczy i nie daje nam żadnych wskazówek;).

No nic, ja uciekam z dogo na jakieś 2 miesiące,bo coś wczoraj obiecałam i muszę się wreszcie wziąć za swoją pracę:lol:

Pozdrawiam
Iza

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Autorka pytania już się odzywa ;).

Ten gest jest potrzebny właśnie w momencie gdy pies już dobiega do mnie. Oczywiście chodzi tu o zerówkę, tylko właśnie ró[I]ż[/I]ni sędziowie moga różnie to interpretować. Ćwiczenie robię tak, że zostawiam psa na waruj, odchodzę, obracam się, kładę rękę na pasek i wołam, pies przybiega, siada przede mną, zdejmuję rękę i wydaję komendę na dojście do nogi. Czyli ta nieszczęsna ręka jest na pasku przez cały czas gdy pis biegnie. Dokładnie tak zrobiłam w Rzeszowie i nie straciłam za to punktów. Ale u kogoś innego mogę stracić. Pies był uczony dojścia właśnie do tej ręki i w tym widzi sens tego ćwiczenia. Powód jest oczywiście banalny, z tej ręki był nagradzany (smakami). Zbyt bystry to on nie jest ;) i nagrody z ust nie złapie, no i tak wyszło, że już została ta ręka. Mogę tą rękę wycofać tylko właśnie zastanawiam się czy jest sens.


Jeszcze na temat używania różnych komend do analogicznych ćwiczeń podczas jednego startu. Za to też mi punkty nie poleciały :).

Co do siadania przy nodze. Automat ma być podczas chodzenia przy nodze. Jednocześnie każde ćwiczenie ma się kończyć i zaczynać tym siadem. I tutaj na początek ćwiczenia nie mogę wydać komendy, żeby skupić psa? Pomiędzy ćwiczeniami chyba moge do niego gadać (mogę?), więc ta komenda nie powinna być traktowana jako komenda. Trochę to pogmatwałam, ale sens jest taki, że komendy chyba liczą się, od momentu, kiedy pies już przy nodze siedzi. Jak tak miałam, ale czy tak jest zawsze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)'] Jeszcze na temat używania różnych komend do analogicznych ćwiczeń podczas jednego startu. Za to też mi punkty nie poleciały :).[/quote]Uh, a ja nawet nie wiem... W wiekszosci kart ocen [oprocz p. Lewkowicza] nie mam komentarza... Wiec nie wiem, czy np. ciachniete 0.5p. jest za np. moje mylne powiedzenie lezec czy waruj... No, ale nvm, trzeba sie pilnowac, stres sila wyzsza ;]

[quote name='Agnisia =)']Co do siadania przy nodze. Automat ma być podczas chodzenia przy nodze. Jednocześnie każde ćwiczenie ma się kończyć i zaczynać tym siadem. I tutaj na początek ćwiczenia nie mogę wydać komendy, żeby skupić psa? Pomiędzy ćwiczeniami chyba moge do niego gadać (mogę?), więc ta komenda nie powinna być traktowana jako komenda. Trochę to pogmatwałam, ale sens jest taki, że komendy chyba liczą się, od momentu, kiedy pies już przy nodze siedzi. Jak tak miałam, ale czy tak jest zawsze?[/quote]Mozesz wystartowac z cwiczeniem kiedy chcesz, czyli po prostu poczekac sekunde, dwie, az pies na Ciebie spojrzy ;) Tez mam z tym problem...

A co do chodzenia przy nodze, mamy obecnie problem z zatrzymaniem wlasnie... Kubuś idzie bardzo szybko i siad przy naglym zatrzymaniu sie jest, ale... pol metra ode mnie ;) Cwiczymy na smyczy, zobaczymy, co z tego wyjdzie...

[quote name='Agnisia =)']Ten gest jest potrzebny właśnie w momencie gdy pies już dobiega do mnie. Oczywiście chodzi tu o zerówkę, tylko właśnie ró[I]ż[/I]ni sędziowie moga różnie to interpretować. Ćwiczenie robię tak, że zostawiam psa na waruj, odchodzę, obracam się, kładę rękę na pasek i wołam, pies przybiega, siada przede mną, zdejmuję rękę i wydaję komendę na dojście do nogi. Czyli ta nieszczęsna ręka jest na pasku przez cały czas gdy pis biegnie. Dokładnie tak zrobiłam w Rzeszowie i nie straciłam za to punktów. Ale u kogoś innego mogę stracić. Pies był uczony dojścia właśnie do tej ręki i w tym widzi sens tego ćwiczenia. Powód jest oczywiście banalny, z tej ręki był nagradzany (smakami). Zbyt bystry to on nie jest ;) i nagrody z ust nie złapie, no i tak wyszło, że już została ta ręka. Mogę tą rękę wycofać tylko właśnie zastanawiam się czy jest sens.[/quote]Moj pies tez byl tak uczony i niestety gest bardziej przeszkadzal niz pomagal... Przy rozkladaniu rak gdy pies juz siedzial chcial od razu obchodzic mnie. A i wiem, ze na ktorychs zawodach zwracano uwage na to - gest mozna wykonac, ale krotki i podczas komendy slownej.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Lewkowicz wiele razy sam byl zawodnikiem - z sukcesami do mistrza Polski w IPO wlacznie, wielu zawodnikow wyosoko sobie ceni jego werdykt.

Sa sedziowie, ktorzy zerowke traktuja bardziej tolerancyjnie, tak dla zachety, moim zdaniem to blad, bo cwiczenia sa bardzo latwe. A potem jest zbyt wielki przeskok do jedynki.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...