Jump to content
Dogomania

Problem z psem (chyba zdrowotny) przy suczce z cieczką


bel2

Recommended Posts

Witam, przygarnełam psa, tydzień temu został wykastrowany. Mam tez suczkę, która ma cieczkę i od 2 dni jest chętna. Rozumiem i akceptuję, że pies mimo zabiegu jest zainteresowany suczką - mózg jeszcze nie rozumie że jaj już brak. Niestety nie rozumiem co się stało, bowiem główka prącia jest cały czas na wierzchu - od dzisiaj rana. Wydaje mnie się, że nawet przy całej tej chwilowej wielkiej "miłości" do suki, taka sytuacja nie jest naturalna. Dodam, że psy są od siebie odseparowane. Miałam już parę i sprawy cieczki nie są mi obce, jednak nie przypominam sobie tego typu sytuacji u psa - ale tamta para była mocno kudłata. Jeśli macie jakąś wiedzę na ten temat to proszę o pomoc. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jak się nie schowa, opuchnie, zmieni kolor - biegiem do weta, bo może dojść do martwicy. Niektórzy radzą przykładać lód - z doświadczenia powiem, że g*wniana rada, bo u mnie nie pomogło, tylko przeziębiłam psu pęcherz. Dopóki suka ma cieczkę, staraj się dawać jej tabletki z chlorofilem niwelujące zapach, często przemywaj okolice narządów rodnych, możesz ją też psikać sprayem niwelującym zapachy - i oczywiście izoluj psy. Do kolejnej cieczki hormony płciowe powinny opaść psu na tyle, że nie będzie już reagował.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...