Jump to content
Dogomania

Akita ze schroniska - adopcja doroslego psa


RedHead

Recommended Posts

Witam, nie znalazłam podobnego tematu, a potrzebuję porady.

Zupełnie przez przypadek znalazlam dzisiaj na stole karte potwierdzajaca wplate datkow na schronisko. Okazalo sie, ze do drzwi zapukali wolontariusze i maz cos tam im wplacil. Zostawili w zamiam maly pokrowiec na dokumenty z adresem strony internetowej. Weszlam, ot tak, zeby zobaczyc co to za organizacja i umarlam....

W moim miescie jest do adopcji piekna akita. 3 letnia suka. Nie pisza wiele o niej, ale mowia ale ze nie zostala nauczona jak dorastac i potrzebuje opiekuna, ktory ja tego nauczy i bedzie w stanie utrzymac na smyczy w razie czego. Cos we mnie peklo, czuje, ze to moze byc pies, o ktorym marze. Nie chce jednak sie porywac na cos, czego bede zalowac. Chce jechac tam i poznac ja. Chce odwiedzac ja co jakis czas i oswajac sie z nia. To decyzja na cale zycie, nie wyobrazam sobie, ze moglabym ja spowrotem oddac, wiec chcialabym zebysmy obie sie ze soba oswoily. Jeśli nie wyjdzie, trudno - nie jestesmy sobie przeznaczone. Ale jeśli sie polubimy...?

Niby proste, jesli sie polubimy, nic tylko adoptowac. Jednak sie obawiam... To duzy, obcy pies. W dodatku jaka nature ta rasa ma, kazdy wie. Czy to nie zbyt duze ryzyko...? Ale z drugiej strony nie chce od razu tego wykluczac, bo moze sie okazac, ze to pies mojego zycia. Nie wiem, moze glupio pisze, ale wpadlam w jakis dziwny amok, rozemocjonowala mnie ta sytuacja niesamowicie.... Czy ktos ma, badz zna kogos, kto adopotowal dorosla akite ze schroniska? Byłabym niesamowicie wdzieczna za podzielenie sie doswiadczeniami, za najmniejsza porade.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Troszkę późno, bo owa akita bardzo szybko znalazła domek - nie zdążyłam. Poza tym ja mieszkam w uk, więc raczej niewiele można tutaj zrobic dla akit w tamtejszych schroniskach. Na pocieszenie mam fakt, ze schroniska z ktorymi mialam stycznosc w uk, w ogole nie rownaja sie z tymi polskimi. Tam pieski sa zadbane, najedzone, mieszkaja pod dachem z mozliwoscia wybiegu. Zupelnie inny swiat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...