Jump to content
Dogomania

psy a kot


katar

Recommended Posts

[quote name='katar']Jak wasze psy przyjęły w domu kota? Mial ktoś taką sytuację ?[/QUOTE]

Mój pies zaregował bardzo dobrze , chociaż na spacerach nie lubi kotów
Na początku było trochę ganiania kota ale kiedy ten uciekał a potem się zatrzymywał to pies przestawał , teraz są wieelkimi przyjaciółmi chociaż Czaki dalej nie pozwala mu jeść ze swojej miski. I to co zauważyłam : szybciej zaakceptował kotkę niż kocurka ( mieliśmy taką tymczaskę) :lol:

I psy mojej babci też żyją w zgodzie z kotami , nawet są "bronione" przez psy przed innymi kotami czy nawet obcymi ludźmi którzy by chcieli sobie koteczka "zgarnąć" ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja wcześniejsza sunia nie lubiła kotów, ganiała je ale nigdy nie dochodziło do jakiegoś ataku.
Mój dzisiejszy Barko inaczej traktuje kota w domu a inaczej na dworze.
W domu od niedawna mamy kota i zwierzaki dogadały się po dwóch dniach ze sobą.
Na dworze Barko bardzo często pogoni kota, ale lubi się w nie także wpatrywać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Melchior']Mój pies nienawidzi kotów, kot naszego sąsiada o mało co nie został pożarty. Więc nawet nie myślę o tym aby mieć kota w domu.[/QUOTE]

Myślę że dużo też zależy od tego jak poznaje się ich ze sobą,jeśli pies był całe życie szczuty na koty,to szanse na polubienie są znikome.

Link to comment
Share on other sites

Gdy przygarnęłam psa to w domu już był kot który akceptował jako tako psy .
Początki były trudne ponieważ pies warczał na kota i chciał go gonić ,gryźć itp .
Wiec za każdym razem gdy psica chciała go upolować była odsyłana na miejsce .Pod moją nie obecnością były rozdzielone itp i jakoś zaczęły się tolerować .Później pod mój dach trafił mały kociak .Pies go dwa razy pogryzł .Raz przy misce drugi raz nawet nie pamiętam kiedy .I zawsze gdy suka warczała na malucha to dostawała po nosie od starszej kotki parę razy nawet kot mi ją pogonił .Na dzień dzisiejszy moje zwierzęta się tolerują .Koty też się nauczyły , że gdy pies ostrzegawczo warczy to trzeba odejść .Jeśli chodzi o obce koty to już nie jest tak kolorowo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...