Jump to content
Dogomania

Jak pomagacie pudlom przetrwać lato?


agamich

Recommended Posts

widziałam temat o zimie...a w te upały zastanawiam się, jak to jest z pudlami latem...Męczą się?(pewnie tak). Jakim ulżyć w taki upał? Choruje na pudla średniaka, ale od chwili gdy zaczęły się upały mam wobec nich coraz więcej współczucia ( i właścicieli też, bo wyobrażam sobie szczotkowanie w upały i zagłebianie się w gąszcz włosów). :lol:Macie jakieś sposoby (oprócz montowania klimatyzacji, przewiewów, itp)? Rozwiejcie proszę moje wątpliwości. Nie chcę by upały zabiły miłość do pudli:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Największą zbrodnią to ogolenie psa i pozbawienie go naturalnej ochrony przed promieniowaniem i warunkami atmosferycznymi typu mróz i upał.
Dobrze zadbana rozczesana i czysta szata to komfort dla psa (może mniej w trakcie pielęgnacji i na pewno więcej roboty dla jego właściciela :razz: ).

Link to comment
Share on other sites

tez lubie mnóstwo włosa z grzywą. :loveu:

jakoś Elfik mi sie strasznie męczył w długim włosie wiec jest ostrzyzony kroćej. tułw krótko , nózki dłuższe i główka burza włosów. Taka nasza wariacja :lol: Jemu jest lepiej wiec dobzre zrobiłam , że go ostrzygłam.

Link to comment
Share on other sites

A my sie ostrychalysmy i jest OK. Jeszcze tylko glowe jej obetne, bo jakis nie pasuje mi do chudej reszty.:razz:

Ostrzyglam ja, bo jedziemy nad morze, a ona kocha sie kapac. Niestety z taka iloscia wlosa po wyjsciu z wody wazyla chyba tone, a to chyba nie jest za wygodne....

I tym sposobem, by by wystawy:cool3:

[quote name='pati']tułw krótko , nózki dłuższe i główka burza włosów[/quote]
Wstaw zdjecie, bo chyba mamy podobne fryzurki:)

Link to comment
Share on other sites

Ja z Rudą byłam nad morzem w ubiegłym roku. Miała długi włos. Nie miała problemu z kąpielą, ani z piaskiem ani ze słońcem:eviltong: Jak popływała to robiła sie chuda jak patyk i latała po plaży aby się wysuszyć i oblepić pisakiem:roll: Później jak się wysuszyła to piasek opadał i po kłopocie:p
A generalnie jestem za tym aby każdy miał pudla w takiej fryzurze jak lubi.
Najfajniejsze jest to że jak nam się znudzi jakaś fryzura to niemalże za chwilę można mieć inną:lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak u pudli, ale mojej bolończykowatej Lukrowatej (futerko podobne do pudla) piach super czyści sierściuchę! Nad morzem bywamy bardzo często i to jest lepsze niż najlepszy szampon. :lol: Niesamowite jest też to, że po morskiej kąpieli i szaleństwach na plaży wygląda jak piaskowy potwór ale jak pozwolę jej wyschnąć przed powrotem do domu, nie ma na niej praktycznie wcale piachu. :-o

A co do chudości jak patyk po pływaniu :p Taki urok kudłaczy - jak by nie spojrzeć, zawsze zmoczone będą wyglądały jak czubki :evil_lol:;)

[img]http://img474.imageshack.us/img474/9526/mokrodg0.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...