Jump to content
Dogomania

Misio!!! Był głód, próba "uśpienia"! Teraz grożą Wojtyszki !


PACZEK

Recommended Posts

Misio! Poznałem go w czerwcu 2013r. podczas ponownej wizyty przed adopcyjnej. "Pan" chciał Onkę jednak ponieważ nie byłem pewien czy to właściwy opiekun dla psa postanowiłem ponowić wizytę po tygodniu i wtedy przy budzie na 1,5m łańcuchu w kolczatce poznałem Misia ( tak dla nas nazywała go moja żona bo "państwo" opiekunowie nie nazywali go inaczej niż pies). Misio to skóra i kości przerośnięta starym zimowym futrem. Podobno go "przygarnęli" bo się błąkał, dali jeść i uwiązali bo "podsikuje" krzaki."Pracowałem" nad "właścicielami" Misia dwa tygodnie trochę zaczął przybierać na wadze ale powoli. Chciałem psa odrobaczyć i zaszczepić ale pan oświadczył że ma znajomego weterynarza dwa kilometry dalej i wszystko załatwi sam . 11 sierpnia zadzwoniła do mnie "właścicielka Misia bym jeśli mogę zawiózł psu jeść bo oni są w W-wie i nie wrócą na noc. Gdy przybyłem z jedzeniem przeżyłem szok Pies dalej w warunkach bez zmian "opanował" jedzenie w szokującym tempie. Rano znowu przyniosłem jeść Misiowi i przeprowadziłem niemiłą rozmowę z "państwem". Krótko pies nie zaszczepiony , nie odrobaczony, weta nie widział, Kolczatki nie zdejmą bo nie mają obroży, jeść dostaje dostaje, łańcucha nie wydłużą bo "autem nie będzie można wyjechać", na noc nie będą spuszczać po sika na krzaczki. Teren oczywiście nie ogrodzony.Codziennie zaczęliśmy psu jeść przynosić i "dusić2 właścicieli by zmienili podejście do zwierzaka. Przywiozłem psu obroże i zdjąłem kolczatkę. !5.08. podobno pies ugryzł właścicielkę.!6.08. sąsiedzi "właścicieli" powiadomili mnie że przyjechał weterynarz i od dwóch godzin pije na posesji gdzie jest Misio. Gdy przybyłem na miejsce okazało się że "właściciel" zakłada psu kolczatkę "bo już dostał na uspokojenie" i będzie uśpiony. Dalej... e no psa zabrałem... i po nocnym badaniu u weta, opisaniu stanu zdrowia Misio trafił do schronowego hotelu. Fundacja Ogony która patronowała interwencji zajmuje się głównie pomocą gryzoniom i nie ma ani środków ani możliwości utrzymywać psa. Oczywiście zrobimy wszystko by "właściciel" poniósł konsekwencje nieodpowiedniego traktowani psa (sprawa jest w prokuraturze). Otrzymaliśmy też stosowną decyzję wójta o odebrani Misia. Nie chcemy jednak by pies trafił do Wojtyszek z Którymi gmina ma umowę. Dlatego zwracam się z ogromną prośbę o pomoc dla Misia.Potrzebujemy tak naprawdę wszystkiego:
-DT dla Misia
-pomocy na wątku -pomocy przy organizowaniu bazarków ( "towar mamy" tylko "techniczna obsługa" jest potrzebna)
-pomocy przy ogłoszeniach -wsparcia na opłacenie obecnego hotelu
-pomysłów jak pomóc Misiowi.
Prosimy w imieniu Misia pomóżcie by mu przetrwać do czasu znalezienia DS.

Edited by PACZEK
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zdjęcia Miśka:

[IMG]http://files.tinypic.pl/i/00457/fnegbrnifvh3.jpg[/IMG][INDENT] [URL="http://zapodaj.net/44b3456a585d4.jpg.html"]
[IMG]http://images.tinypic.pl/i/00457/l7751xk4vpx1.jpg[/IMG]
[IMG]http://files.tinypic.pl/i/00457/qpslkrdbj6m6.jpg[/IMG]
http://zapodaj.net/44b3456a585d4.jpg.html[/URL]
[URL]http://zapodaj.net/28adc9be5a413.jpg.html[/URL]
[URL]http://zapodaj.net/7ba6d2300a16f.jpg.html[/URL]
[/INDENT]

Edited by Fundacja Ogony
dodanie fotek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']No tak, pięknie!!! Rozsyłam wątas!!! Brawa za uratowanie Misia:smile: Śliczny, adopcyjny pies, tylko świat się musi o nim dowiedzieć!!! Aaaa i ważne ile psiak ma lat, czy jest wykastrowany, czy spokojny,łagodny, jak reaguje na koty:smile:[/QUOTE]

Bardzo dziękujemy za przybycie:lol:
Co do pytań to:
-Weci którzy go widzieli oceniają na około trzy lata. ma piękne białe zęby tylko starte od noszenia aluminiowej miski która była jego "zabawką".
-Nie jest wykastrowany.
- Czy spokojny? Ja bez żadnego problemu mogę z mnim zrobić prawie wszystko. Wydaje mi się jednak że to psinka typowo na podwórko bo ma "zacięcie" pilnującego owczarka. Nie wiem jak do dzieci, u nas był dobę ani kotów ani kur nie ruszał. Bardzo kontaktowy.

Link to comment
Share on other sites

jestem i ja u Misia - śliczny piesio.....
tak pomyślałam, że w tytule można napisać "zagrożony wywozem do Wojtyszek" albo coś w tym rodzaju (np. uratujmy od Wojtyszek")
dzisiaj "marketing" niestety jest ważny, bo psów w potrzebie tak wiele.... :(
na słowo "Wojtyszki" może więcej osób zwróci uwagę i pomoże

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']jestem i ja u Misia - śliczny piesio.....
tak pomyślałam, że w tytule można napisać "zagrożony wywozem do Wojtyszek" albo coś w tym rodzaju (np. uratujmy od Wojtyszek")
dzisiaj "marketing" niestety jest ważny, bo psów w potrzebie tak wiele.... :(
na słowo "Wojtyszki" może więcej osób zwróci uwagę i pomoże[/QUOTE]
Mari23 wiedziałem że Twoje bijące dla zwierząt serce przyprowadzi Cię do Misia:loveu:.
Hym.. "Marketing", masz rację a ja myślałem naiwnie że prawda wystarczy. Szczerze wam napiszę gadałem w gminie i jest nadzieja że rozwiążą umowę z Wojtyszkami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PACZEK']Mari23 wiedziałem że Twoje bijące dla zwierząt serce przyprowadzi Cię do Misia:loveu:.
Hym.. "Marketing", masz rację a ja myślałem naiwnie że prawda wystarczy. Szczerze wam napiszę gadałem w gminie i jest nadzieja że rozwiążą umowę z Wojtyszkami.[/QUOTE]

ja - myśląc, że prawda wystarczy "dorobiłam się" piętnastu podopiecznych.....
nawet te adopcyjne chyba potrzebują jakiegos "specjalisty od marketingu"...
takie czasy :( :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']ja - myśląc, że prawda wystarczy "dorobiłam się" piętnastu podopiecznych..... nawet te adopcyjne chyba potrzebują jakiegos "specjalisty od marketingu"... takie czasy :( :([/QUOTE] To mam napisać że pies "uciekł" przed morbitalem by trafić do Wojtyszek? Szukamy dla psa domu który go przyjmie nie pod wpływem chwilowej emocji "podgrzanej marketingiem" bo gdy emocje miną i wróci szara rzeczywistość (no wiesz sprzątanie kup, karmienie czasem wet. itp) to czy pies będzie dalej pełnoprawnym członkiem rodziny?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PACZEK']To mam napisać że pies "uciekł" przed morbitalem by trafić do Wojtyszek? Szukamy dla psa domu który go przyjmie nie pod wpływem chwilowej emocji "podgrzanej marketingiem" bo gdy emocje miną i wróci szara rzeczywistość (no wiesz sprzątanie kup, karmienie czasem wet. itp) to czy pies będzie dalej pełnoprawnym członkiem rodziny?[/QUOTE]

jasne, że nie o to chodzi, ale wśród setek wątków na dogo i wśród jeszcze większej liczby ogłoszeń potrzebne jest coś, co zwróci uwagę przeglądających na właśnie to ogłoszenie, na ten tytuł wątku....
np. na Fb - psiaki zmaltretowane, palone żywcem itp. mają natychmiast odzew - pomoc finansową ( czasem ogromną, jak pewien podpalony pies) i kilka chętnych domków....
reszta - ginie w tłumie

a "szarą rzeczywistość" znam dobrze..... w ogromnej ilości psich kup mierzoną ;)

przykład z "mojego" podwórka: Kubuś zmaltretowany przez dzieci ( domki chętne były aż trzy)

Edited by mari23
przykład
Link to comment
Share on other sites

Martwię się co dalej z Misiem. Mój net. po wysłaniu posta "zamiera" na cztery godziny. Nawet nie mam jak wysyłać zaproszeń a techniczne zorganizowanie bazarku to koszmar.Nie dam rady sam utrzymać go w schronowym hotelu. Tym bardziej że psinka tylko tam "siedzi" samotnie i dziczeje. Pomysłów brak. Pies przekazany gminie na 100% wyląduje w Wojtyszkach .

Link to comment
Share on other sites

PACZEK zgłoś smoka do Skarpety , mam podlinkowany banerek, tam pełno ludzików owczarkowych, może ktoś o jakimś DS-ie słyszał???? Psiak owczarowaty;) Szkoda go bardzo, a Wojtyszki to wyrok, to jasne:( Psiak młody, ładny, adopcyjny bardzo, tylko kastrację trza załatwić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']PACZEK zgłoś smoka do Skarpety , mam podlinkowany banerek, tam pełno ludzików owczarkowych, może ktoś o jakimś DS-ie słyszał???? Psiak owczarowaty;) Szkoda go bardzo, a Wojtyszki to wyrok, to jasne:( Psiak młody, ładny, adopcyjny bardzo, tylko kastrację trza załatwić.[/QUOTE]

Dziękuję za radę :lol:. Niestety mój net to koszmar od wczoraj usiłowałem tu napisać posta i ciągle mnie "wywalało" :angryy:
Marycha 35 jak możesz to napisz do nich proszę. Ja teraz "biegam" za kasą by opłacić hotelowanie psa w schronie , w domu nasze zwierzaki a czasu brak na wszystko. Niestety nie daję rady finansowo a nie mogę kosztami obciążać FO bo to organizacja typowo gryzoniowa. DT potrzebny na "wczoraj"!!!

Na wypadek gdyby ktoś chciał wspomóc Misia podaję konto:
Fundacja Ogony
Alior Bank
62 2490 0005 0000 4500 6709 9788
31-444 Kraków ul.Ogrodnicza10/4

Edited by PACZEK
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Już zgłosiłam, zaprosiłam tu na wątek:) Znasz psiaka najlepiej, opowiesz o nim jak coś;) I fotki napstrykaj nowe, plizzzzzzzzzzzzzzzzz!!!!!![/QUOTE] Dziękuję Baaaardzo! Bardzo ! Bardzo ! A fotki mam jak "wrzucisz" na wątek to wyślę na e-mail bo dla mnie technicznie to jest niemożliwe.Ups! Dobre wieści to takie że decyzją Wójta Gminy Misio został formalnie odebrany "właścicielowi".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Tosia_']poprosiłam o banerek dla Misia u cioteczki Fochu[/QUOTE]
Witaj _Tosia_ :multi: ! Misio jest bardzo wdzięczny za przybycie!
Banerek piszesz? U cioteczki Fochu? Super! To jest coś na początek:lol: Misiowej soboty!

A teraz kolejne wieści jeśli uda się z Misiem Gmina zerwie umowę z Wojtyszkami i będzie można wyciągnęć 10 psiaków które "siedzą" w tym koszmarze. Niestety Fundacja Ogony nie ma środków ani "mocy" by zająć się takim "stadkiem" to przecież fundacja "gryzoniowa". Pomyślmy wspólnie jak pomóc tym psom. Przez te wszystkie lata pierwszy raz spotykam władze gminy które NAPRAWDę chcą pomóc psom. Mamy też wstępną zgodę gminy na przeprowadzenie akcji sterylizacyjnej nie tylko bezdomnych psów i kotów ale i zwierząt których właściciele wyrażą taką wolę i gotowi są ponieść częściową tylko opłatę za zabieg. Tym których nie stać będzie nawet na symboliczną opłatę gmina po rozpatrzeniu uzasadnionego wniosku opłatę taką umorzy! To co prawda wstępne ustalenia i do realizacji dopiero po 1 stycznia przyszłego roku ale tyle Misio swoim cierpieniem jest w stanie pomóc innym ogonkom. Ja bardzo się cieszę gdy widzę tyle dobrej woli ze strony władz gminy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PACZEK']Witaj _Tosia_ :multi: ! Misio jest bardzo wdzięczny za przybycie!
Banerek piszesz? U cioteczki Fochu? Super! To jest coś na początek:lol: Misiowej soboty!

A teraz kolejne wieści jeśli uda się z Misiem Gmina zerwie umowę z Wojtyszkami i będzie można wyciągnęć 10 psiaków które "siedzą" w tym koszmarze. Niestety Fundacja Ogony nie ma środków ani "mocy" by zająć się takim "stadkiem" to przecież fundacja "gryzoniowa". Pomyślmy wspólnie jak pomóc tym psom. Przez te wszystkie lata pierwszy raz spotykam władze gminy które NAPRAWDę chcą pomóc psom. Mamy też wstępną zgodę gminy na przeprowadzenie akcji sterylizacyjnej nie tylko bezdomnych psów i kotów ale i zwierząt których właściciele wyrażą taką wolę i gotowi są ponieść częściową tylko opłatę za zabieg. Tym których nie stać będzie nawet na symboliczną opłatę gmina po rozpatrzeniu uzasadnionego wniosku opłatę taką umorzy! To co prawda wstępne ustalenia i do realizacji dopiero po 1 stycznia przyszłego roku ale tyle Misio swoim cierpieniem jest w stanie pomóc innym ogonkom. Ja bardzo się cieszę gdy widzę tyle dobrej woli ze strony władz gminy.[/QUOTE]

oby więcej takich gmin ! to naprawdę wspaniała wiadomość :)

podsumowując - potrzebujemy jednego DS ( dla Misia ) i 10 DT - dla psiaków z Wojtyszek....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']oby więcej takich gmin ! to naprawdę wspaniała wiadomość :)

podsumowując - potrzebujemy jednego DS ( dla Misia ) i 10 DT - dla psiaków z Wojtyszek....[/QUOTE]

Mari23 szukamy DT lub DS dla Misa bo dalej "siedzi" w schronowym hotelu. To jest sprawa najważniejsza by pokazać gminie że można:lol:
Szukamy chętnych DT dla 10psiaków z Wojtyszek. Zdjęcia pewnie będą w przyszłym tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...