Jump to content
Dogomania

Rasowce z Łódzkiego schroniska!


Karilka

Recommended Posts

  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hubert, jak już wspomniałam na tamtym wątku, jeśli chcesz, poszukamy ci innego psa. Huski mają większe wymagania niż jesteście im w stanie zapewnić i za mało jeszcze wiesz o tej rasie. To psy z charakterem, które pomimo swoich niewinnych błękitynych ocząt potrafią narobić większych szkód niż dołek w ogrodzie i zagryziona kura sąsiada.
Biorąc takiego psa bierzesz odpowiedzialność za niego. Nie utemperujesz go trzymając cały czas w kojcu po którejś tam z rzęu ucieczce. Zrobi się agresywny i może zagrażać otoczeniu i wam.
Daj sobie jeszcze kilka lat czasu, poobserwuj hodowców ;)
Poczytaj troszkę książek i wątków o nich na Dogomanii. Może wówczas...Sam się przekonasz, że to wymagająca rasa.
Teraz proponuję innego psa. Decyzja jednak należy do ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Hubert, mieszkam niedaleko. Z tego co mi wiadomo w promieniu 100 km ode mnie nikt inny nie ma rasowych husky, tak więc zakładam że z husky nie miałeś do czynienia, mogłeś je widzieć tylko na zdjęciach.

Odpowiedz sobie przede wszystkim na pytania:
Ja często pies będzie poza kojcem?
Jaką formę ruchu i jak często możesz zapewnić swojemu psu?

Czy wiesz że ten pies nie upilnuje wam gospodarstwa? Więcej - może polować na zwierzęta domowe. Jak zareagują sąsiedzi/rodzice gdy pies zadusi kurę? (na pewno zadusi - będzie ją wolał od pęczaku). A co zrobią jeśli zadusi 2, 3, ....

Czy podwórko jest szczelnie ogrodzone a brama zawsze zamknięta? Czy szosa jest blisko posesji?

Rozumiem Twoją pasję. Mi również nikt nie jest w stanie wyperswadować husky, ale realia są realiami. Chyba że udowodnisz, że naprawdę jesteś pewien co do wyboru rasy i na nią przygotowany...

Link to comment
Share on other sites

Pies by był bardzo często wypuszczany. Ponieważ dopiero po zimie będę miał ogrodzone podwórko
Ale już chyba będę miał huskiego od kogoś i innego bo mi się zdaje że pies nie musi jeść specjalnych karm dla niego przeznaczonych. Jeśli wam tak zależy że by pies za SCHRONISKA jadł specjalne karmy to dziękuje z resztą bym dał sobie radę a na karmę tyle pieniędzy nie wydam

Link to comment
Share on other sites

Pewnie- lepiej potem wydać na weterynarza, bo nieprawidłowo karmiony husky na pewno będzie chorował. Super podejście, tylko pogratulować.

Wiesz Hubert, ja na przykład uwielbiam saluki. Z tym, że mieszkam w bloku i przez szacunek dla psów nie będę spełniała swojego marzenia.

Link to comment
Share on other sites

Hubert, my Ci nie odradzamy tylko radzimy!
Nie sztuką jest wymóc psa na rodzicach. Sztuką jest bycie odpowiedzialnym.
Sam piszesz że NIE MASZ WARUNKÓW do trzymania husky.
Nieogrodzona posesja = pies nie będzie wypuszczany często = nie będzie wypuszczany wcale.
Ucieknie... i to byle nie pod najbliższy nadjeżdżający samochód.

Możesz mieć hasiora - jak najbardziej, dlaczego nie miałbyś spełniać swoich marzeń... jednak na pewno nie w tej chwili...
Chyba, że kompletnie Ci nie zależy na psie i jest on chwilową zachcianką.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Przepraszam bardzo, ja mam tak dużo czasu że on będzie bardzo dużo na wolności na spacerze [/QUOTE]

Wiesz,to nie sa psy,które przychodza na kazde zawołanie,puszczane wolno leca za zwierzyna polowac,na smyczy ciagna jak cholera,sa uparte jak cholera..... nie kazdy daje rade,a moja 12 letnia siostra wymiekła po tygodniu:roll: gdzie byla z nim na spacerze ze cztery razy jak mial pare miesiecy-czyli ledwo go bylo widac,teraz sama bym sie bala go jej dac do ręki...wiesz..wiewiórka i siostra ręki nie ma...
[QUOTE]czemu długo nie pomieszka?? [/QUOTE]
One uciekaja od nieodpowiedzialnych dzieci....:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hubertkrzywicki']To może dogadamy się tak. Będę ci pisał o wszystkich moich problemach z nim i o wszystkich zadowoleniach? Ja psa będę miał za tydzień albo 2[/quote]

:-( :-( czy powinnismy byc przygotowani ze niedlugo ten jego husky bedzie do adopcji??
odpukac :shake:

Skad pies?? z pseudohodowli, z allegro za jedyne 200zl?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...