Jump to content
Dogomania

Która obroża bedzie lepsza ? standardowa, z klamerką zatrzaskową, pół zaciskowa


thekingisback

Recommended Posts

Która obroża bedzie lepsza dla psa duzej rasy ?

standardowa na sprzaczke :[IMG]http://kudlatyart.weebly.com/uploads/2/2/9/9/22999466/4084628.jpg[/IMG]

z klamerką zatrzaskową:[IMG]http://kudlatyart.weebly.com/uploads/2/2/9/9/22999466/9089916.jpg[/IMG]

pół zaciskowa : [IMG]http://kudlatyart.weebly.com/uploads/2/2/9/9/22999466/1321795.jpg[/IMG]

pół zaciskowa typ martingale : [IMG]http://kudlatyart.weebly.com/uploads/2/2/9/9/22999466/3756546.jpg[/IMG]



jest taka informacja na stronie ze pol zaciskowej nie mozna uzywac przy smyczytypu flexi. Czemu?

Link to comment
Share on other sites

to zależy czy pies ciągnący czy nie :-) jeśli nie to myślę że wszystkie typy będą dobre, jeśli ciągnie odradzam zatrzask:-) osobiście polecam półzacisk ja bardzo lubię go :-) a czemu nie prowadzić na flexi? według mnie to jest niezbyt bezpieczne gdy pies rozpędzi się na flexi to obroża może go przyduśić jak się zaciśnie:-)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Flexi to w ogóle niebezpieczne smycze, szczególnie przy dużych psach. Do tego zazwyczaj nietrwałe przy silnych rasach. Niepolecane też przez trenerów, pies uczy się złych nawyków i przeważnie brzydko chodzi na smyczy.
Ja mam dużego psa i polecam mieć obie obroże. W odpowiedzi na to pytanie pomoże też wiedza, w jakim wieku jest Twój pies? Bo jeśli dobrze myślę, że szczeniak, to zwykla obroża na klamrę i lekka smycz 2-metrowa będą idealne.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Wiem wiem, tez bylam przeciwna, ale u mojego psa własnie był taki problem, że przetestowałam z nim juz rozne rodzaje smyczy od krotkich standardowych do długich i nie chetnie chodzil, podczas spaceru zatrzymywał się, siadal i czekał, tlumaczyłam sobie to tym ze moze jest leniwy. Pewnego dnia, zupelnie bez powodu zalozylam mu smycz flexi od drugiego psa i nagle magia, zaczal isc normalnie, spacer sie wydluzyl bo z radoscia szedl. Byc moze to byla kwestia smyczy, moze czuje ze ma wiecej swobody. Nie ciagnie na flexi po prostu zaczal normalnie chodzic bez ciaglego siadania.
To owczarek szwajcarski, jest bardzo potężny jak na swój wiek mysle ze wyrosnie spory, 17stego wrzesnia skonczy 4 miesiace, ale ten szczeniak wazy juz prawie 20 kg rosnie jak na drozdzach, najpierw mial 3 obroze pozniej szelki ze wszystkiego juz wyrosl, teraz chce kupic obroze na zapas jak na doroslego psa.

Zwyczajna smycz tak czy siak tez musze kupic i dwojniak zeby mogly dwa psy chodzic jednoczesnie, bo mam juz dosc trzymania smyczy w dwoch rekach, dlatego jak flexi jednak pojdzie w odstawke to przyda sie nowa smycz.

Link to comment
Share on other sites

Wcale mnie nie dziwi takie zachowanie psa. Dajesz mu wybierać, a on musi się nauczyć, że to Ty z nim idziesz na spacer a nie on z Tobą ;). Mój też siadał, ale byłam nieugięta i nauczyłam, że trzeba iść. Taka specyfika szczeniaków :). Będzie Ci potem ciężko przejść na zwykłą smycz. Lepiej teraz się przemęczyć niż potem jak osiągnie docelową wagę i siłę. Piszę to z perspektywy posiadania młodego, dużego, silnego, upartego i niezależnego psa. Jeśli masz teraz normalną obrożę, a chcesz coś drugiego na przyszłość, to kup zaciskową.

Link to comment
Share on other sites

do flexi są lepsze szelki. jak zakładam psu obrożę do flexi, a on zostaje w tyle to potem mu między uszami się telepie i przeszkadza.
jak chcesz dwójnik to nie bierz półzacisków, bo na półzacisku pies musi być prowadzony z odpowiedniej strony, żeby dobrze działał i się nie zacinał. jak pies nie ciągnie, nie ma zrywów i tym podobnych to na dobrą sprawę nie ma znaczenia, czy obroża jest na klamerkę czy na zatrzask. ja mam dla ONka i klamerkę i zatrzask i tak naprawdę jedyną różnicą jest czas zakładania obroży;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...