Jump to content
Dogomania

Agresja do innych psów u 3 miesięcznego szczeniaka.


Dave

Recommended Posts

Od miesiąca mam szczeniaka kundelka. Od początku był agresywny w stosunku do innych psów. Jednak udało mi się to usunąć, metodą wykonywania komend w pobliżu psów. Oduczenie go zajęło mi tydzień. Jednak dwa dni temu znowu się zaczęło... Czasami warczy i szczeka, czasem tylko szczeka... Czasem odciągnę go smakołykiem... Próbowałem wczoraj zapoznać go z labradorem sąsiada... Doprowadziłem do tego, że pod koniec wspólnego spaceru rzucał się tylko jak byli bardzo blisko... Dzis szczekał z odległosci 3 metrów.

p.s on nie chce poznawać się z żadnymi pieskami... Chce ich tylko atakować...

pomożecie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropi124']W jaki sposób je atakuje?
On ma dopiero 3 miesiące cięzko powiedzieć że to agresja.
Być może chce do nich podejść a ty mu tego zabraniasz. To że szczeniak gryzie dorosłego nie jest agresja tylko zachęcenie do zabawy.[/QUOTE]
Warczy, szczeka... Rzuca się i szczeka... a jak pies podejdzie to Dave chowa się za mnie albp się na noego rzuca...

Link to comment
Share on other sites

W jakim wieku zostal zabrany od matki? czy byl jedynym szczeniakiem w miocie?


Problemu nie wolno bagatelizowac, ja bym radzila sie wybrac na zajecia do tzw psiego przedszkola. Na razie to szczeniak, ale on sie najprawdopodobniej innych psów boi. Niedługo dorosnie i to sie przerodzi w realna agresje lękową. Trzeba działać i nie lekceważyć tych pierwszych sygnałów bo potem bedzie cięzko to odkręcic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czi_czi']W jakim wieku zostal zabrany od matki? czy byl jedynym szczeniakiem w miocie?


Problemu nie wolno bagatelizowac, ja bym radzila sie wybrac na zajecia do tzw psiego przedszkola. Na razie to szczeniak, ale on sie najprawdopodobniej innych psów boi. Niedługo dorosnie i to sie przerodzi w realna agresje lękową. Trzeba działać i nie lekceważyć tych pierwszych sygnałów bo potem bedzie cięzko to odkręcic.[/QUOTE]
Nie wydaje mi się że to lęk. Nie wiem jak wcześnie, on jest z schroniska, został tam podrzucony ;( Nie, miał 2 siostry.



P.S już coraz lepiej, dajemy sobie powolutku radę ;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dave']Nie wydaje mi się że to lęk. Nie wiem jak wcześnie, on jest z schroniska, został tam podrzucony ;( Nie, miał 2 siostry.



P.S już coraz lepiej, dajemy sobie powolutku radę ;))[/QUOTE]
Mi się zdaje, że Dave jest po prostu troszkę dominacyjny i często próbuje przejąć rolę przywódcy. Ale już coraz mniej, dzięki programowi "Zaklinacz Psów" ;p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...