Jump to content
Dogomania

strachliwy owczarek niemiecki


mil0013

Recommended Posts

witam ;) mam 2,5 miesięczną suczkę owczarka niemieckiego. suczkę zabrałam od właściciela gdy ta miała 5 tyg ( wiem, że to bardzo wcześnie, ale właściciel chciał się jej pozbyć). szybko się do mnie przyzwyczaiła. w domu również bardzo szybko polubiła moją rodzinę. problem zaczyna się gdy pojawia się ktoś obcy. suczka wtedy strasznie szczeka i ucieka. boi się również obcych psów. gdy tylko usłyszy szczekanie podkula ogon i ucieka. czy to zachowanie minie z czasem czy należy coś robić w tym kierunku?
z góry dziękuję za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

pewnie, ze trzeba coś robić. z czasem jak suka podrośnie i nabierze siły to zachowanie takie minie i przerodzi się w rzucanie się na ludzi i psy, właśnie ze strachu.

musisz zadbać o to, żeby miała kontakt z jak największą liczbą różnych osób, począwszy od malutkich dzieci a skończywszy na osobach starszych i niepełnosprawnych. możesz usiąść z nią gdzieś z boku i pozwolić się napatrzeć na ludzi. weź ze sobą jakieś smakołyki, może to być np. parówka pokrojona w cieniutkie plasterki i jak widzisz, że jakiś człowiek idzie z daleka to karm sunię.

podobnie rób z psami, na ich widok też suńkę karm. wybierz jej na psich kumpli dorosłe, zrównoważone psy, które nie będą nachalne i pozwolą szczeniaczkowi podejść do siebie na szczeniaczkowych zasadach, a nie podlecą do niej i nie przeorają nią ziemi "dla zabawy".

i ćwicz z nią posłuszeństwo. naucz ją siad/waruj/stój/do mnie i ćwicz, najpierw w domu, potem w spokojnym miejscu poza domem, potem na ulicy. ucz ja też spokojnego chodzenia przy nodze. to wszystko za jakiś czas się przyda, a ćwicząc posłuszeństwo i bawiąc się z psem wzmacniasz waszą więź. pies musi mieć w Tobie oparcie, musi czuć się przy Tobie bezpiecznie, wtedy nawet jak coś ją kiedyś przestraszy to nie zwieje z podkulonym ogonem przed siebie tylko wróci do Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...