Jump to content
Dogomania

rudy goldek


eurydyka

Recommended Posts

przyjaciele szukaja rodowodowego kawalera goldka dla swojej rudej goldenki

goldenka przyjechala specjalnie z usa jako szczeniak bo w polskich hodowlach trudno o rudego psiaka (a w tej rodzinie rude cieszy sie popularnosci)

jak mozna znalezc ten kolor psa? gdzie szukac? wiem, ze jest naprawde malo popularny, a chcemy zeby dzieciaki tez byly rude a nie bezowe

prosze o pomoc

pzdr

eury

Link to comment
Share on other sites

sunia ma uprawnienia, badania tez bedzie miala (te przeswietlenia, badania serca i oczu)

to nie moja psica, tylko przyjaciol i chce ich troche odciazyc w szukaniu

mam wrazenie ze w polsce ten kolor jest zle postrzegany, a mi osobiscie rudy golden podoba sie bardziej niz bezowy, ale to sa subiektywne gusta:)

chyba chodzi wlascicielom o zachowanie koloru, wiec dziadkowie tez powinni byc rudzi, to chyba podwyzsza prawdopodobienstwo rudosci

pies musi oczywiscie miec tez rodowod i pelen komplet badan

Link to comment
Share on other sites

W Polsce zdobyć rudego goldena raczej nie mozna, poszukaj raczej w czeskich hodowlach , tam jest większe prawdopodobieństwo.

Jest to wzorzec typowo amerykański, więc jesli myślisz o wystawach w Polsce, to raczej nie będzie spełniał warunków, niestety, umaszczenie będzie juz pod wielkim znakiem zapytania. Szkoda, bo rude retrivery są piekne. Moja znajoma sprowadzała z Czech rudego, nie ma on nawet postury typowej dla goldena, jest bardziej wysmuklony jak typowo amerykańskie, którym blizej z wyglądu do seterów irl.

Zyczę owocnego szukania

Pozdrawiam

Pandora

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co rozumiemy tutaj przez kolor rudy. Moja suczka jest bardzo ciemna - najciemniejsza ze wszystkich goldkow jakie widzialam. W rodowodzie ma wpisane umaszczenie zlote - ciemniejsze tzn np machon jest niedozwolone we wzorcu zarowno u nas jak i USA. Z tego co sie orjetuje to tam niedozwolony jest bardzo jasny kremowy ( w zasadzie kremowy tylko z nazwy - poprostu bialy). U nas sedziowie jakos przymykaja na to oko. Wejdz na moja strone - tam sa zdjecia mojej suczki a takze zdjecia jej ojca - on byl dosyc ciemny - nie wiem tylko czy o taki odcien ci chodzi.

A tak troche nie na temat. Czy moglabys zapytac znajomych ile ich kosztowalo sprowadzenie goldena z USA i jak wygladala procedura i kontakty z hodowla. Prosilabym bardzo o informacje na priv. Mnie rowniez bardziej sie podobaja ciemne goldeny ( zlote - jak sama nazwa wskazuje) i myslalam o tym zeby w przyszlosci sprowadzic szczeniaka ze stanow. Jesli moglabys dowiedziec sie tego wszystkiego dla mnie to bylabym zobowiazana.

Link to comment
Share on other sites

Pandora,nie masz racji.Takze w Polsce sa ciemnozlote goldeny,glownie po Midasie i Mistralu.Chyba,ze masz na mysli kolor mahoniowy,ktory jest kolorem niedopuszczalnym,zarowno u nas,jak i w USA.

Typ amerykanski to nie tylko kolor,ale przede wszystkim inna budowa.W tej chwili trawja rozmowy nad rozdzieleniem rasy,bo typ amerykanski ma niewiele wspolnego z goldenem.To troche tak jak z akitami i w tej chwili seterem angielskim.Po prostu Anglicy maja dosc.

W Czechach nie widzialam importow ze Stanow i psow w tamtym typie.Moze bylam nie na tych wystawach?

Natomaist co do koloru kremowego w USA to ostatnio pojawilo sie sporo psow z Europy i dobrze sobie radza na tamtejszych wystawach.Troszke zmieniaja Amerykanie nastawienie.

Kolor bialy jest kolorem rowniez niedozwolonym,ale u nas takich psow praktycznie nie ma(bialych,a nie kremowych).

Ciemnozlote goldeny to takze angielska hodowla Stanroph.

Ale u nas typowy amerykanski goldek duzo nie zadziala.

Link to comment
Share on other sites

Dorotko, szukałam swego czasu typowo machoniowego koloru , tak rozumiem k.rudy, no i niestety nie wyszukałam. Ciemny złoty jest jak najbardziej powszechny. Wspomniałam też "przez ogródek" o zupełnie innej budowie. Nie siedzę mocno w temacie jesli chodzi o wzorce w USA, ale jestem zdziwiona,ze ten kolor nie jest dopuszczalny. sądziłam ,że jest inaczej , wiedząc jaka popularnoscia cieszy się ten kolorek. No ale cóż.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zula, bo to imie naszej rudej bohaterki jest koloru troche jasniejszego niz rudy jamnik

nie nazwalabym tego mahoniem, bo dla mnie mahon to raczej czerwien

Zula dostaje noty nie nizsze niz bardzo dobry, wiec chyba kolor jednak gra i budowa ciala nie ma nic wspolnego z seterem a rozmiary sa jak u standardowego goldka, bo sama widzialam ja jak bawila sie z bezowymi goldkami i nie roznila sie od nich niczym poza kolorem

Szczeniaki bedzie miala pewnie w okolicach wrzesnia jesli znajdzie sie odpowiedni narzeczony i przypadna sobie do gustu:)

zreszta jesli ktos chce ja zobaczyc, to o ile wiem wybiera sie na wystawe w wawie na poczatku kwietnia

pzdr

eury

Link to comment
Share on other sites

Eurydyka,to spotkamy sie :) Tzn.z bohaterka topiku.Bo takze zglosilam swoje satrsze psisko na te wystawe.

Pandora,moglysmy sie nie zrozumiec odnosnie koloru.U nas faktycznie mahoniowych nie znajdziesz,ale ciemnozlote owszem.

Widzialam nie tak dawno na wystawie w Czechach mahoniowa suke.Zeszla z bdb.Przypomnialo mi sie cos jeszcze :wink:

Ciemne goldeny czesto sa w liniach typowo uzytkowych.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, rozmowa o kolorach w necie jest nie do końca jasna.

Nie ma to jak zobaczyć na własne oczy.

Póki co życzę Wam powodzenia w Wawie. Ja wybieram się na wystawę do Leszna za parę dni. Jadę z przyjaciółką która wystawia swojego hovawarta, no a ja niebawem bedę miała takie szczenię...:)

Pozdr.

P.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Sprawa wazna - do filmu szukam szczeniaczka max6 miesięcy i suni ok 2 letniej - mix Goldena retrivera z łodzi bo film kręcony w Łodzi !! maja dublować głownego bohatera terminy !4 sierpień- 14 wrzesień , ale one by miały po 1 dniu zdjęciowym Pomóżcie! Jezeli jest jakis to proszę o wiadomośc na pw WIELKIE DZIEKI ZA POMOC

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annag']Sprawa wazna - do filmu szukam szczeniaczka max6 miesięcy i suni ok 2 letniej - mix Goldena retrivera z łodzi bo film kręcony w Łodzi !! maja dublować głownego bohatera terminy !4 sierpień- 14 wrzesień , ale one by miały po 1 dniu zdjęciowym Pomóżcie! Jezeli jest jakis to proszę o wiadomośc na pw WIELKIE DZIEKI ZA POMOC[/quote]

Kurczę, niestety nie mogę Ci pomóc, bo mam 17-miesięczną goldenkę ale w Krakowie... napisz jeszcze w topiku, ogólnie w retrieverach, na pewno ktoś się znajdzie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...