Jump to content
Dogomania

Sprowadzenie Spermy


akard

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Chciałam zapytać bardziej doswiadczonych...co po kolei jeśli chciałabym sprowadzić spermę reproduktora.
Kto powinien zająć się organizacją Ja, czy hodowca reproduktora?
Jakiego rzędu to są koszty?
i czy w Warszawie można zrobić inseminację?
Dziękuję za każdą pomoc;)

Link to comment
Share on other sites

Koszta są ogromne. Czytałam o tym na jakiejs stronie poświęconej rodezjanom. Z pewnością tez jest gdzieś wątek poświęcony sprowadzaniu nasienia - moze w "rozrodzie", poszukaj, ale raczej wpisz "nasienie" niż "sperma". W tym wątku był odsyłacz do strony, o której mówię, no i kilka porad praktycznych. Ja zapamiętałam tylko, że to zbyt skomplikowane i drogie jak dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']Masz np. tu [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=24536[/URL]
i tu chyba będzie więcej [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=9332[/URL][/quote]
Bardzo Ci dziękuję.
Biegam czytać:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akard']Witam serdecznie.
Chciałam zapytać bardziej doswiadczonych...co po kolei jeśli chciałabym sprowadzić spermę reproduktora.
Kto powinien zająć się organizacją Ja, czy hodowca reproduktora?
Jakiego rzędu to są koszty?
i czy w Warszawie można zrobić inseminację?
Dziękuję za każdą pomoc;)[/quote]
Wiesz, koszta zależą od tego skąd chcesz sprowadzić i czy schłodzoną czy zamrożoną.
Pobranie spermy organizuje właściciel reproduktora, no bo jakby Ty jesteś daleko:lol:

Link to comment
Share on other sites

Procedury sprowadzania nasienia nie przerabiałam.
Ale zabieg inseminacji z pewnością w Warszawie można przeprowadzić.
Ja robiłam w Katowicach. Nie należało to dla mnie do najprzyjemniejszych przeżyć ale się udało - 3 szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Wracając do tematu
czy istnieją jakieś przepisy dotyczące wwiezienia do PL nasienia schłodzonego?
Wiem, jak sprawa wygląda w przypadku nasienia mrożonego, ale to jednak inna sytuacja- bo schłodzonego nasienia nie pakuje się w ciekły azot.
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat :oops:

Link to comment
Share on other sites

Pytasz się o teorię, czy o praktykę?

Teoria jest taka, że potrzebne są zaświadczenia lekarza wet z kraju pochodzenia, świadectwo badania psa itp. Szczegóły poda Ci każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii a Polsce, bo to są formalności właśnie na szczeblu Powiatowego LW.

Praktyka jest taka, że przywozisz i już. Jeżeli wieziesz sama, to wiadomo,że jest proste.
Jeżeli zlecasz przywiezienie firmie kurierskiej, to jako zawartość przesyłki określ np. próbki reklamowe kosmetyków, bo to im wolno przywozić bez żadnych zezwoleń. Jeżeli określisz to jako schłodzone nasienie psa, to UPS np. żąda, aby mu podać jaki jest skład chemiczny utrwalacza, który dolewasz do nasienia. I nie można im wytłumaczyć, że przecież to jest chronione tajemnicą, bo to jest opatentowane i firma amerykańska nikomu tej tajemnicy nie zdradzi. Oni muszą znać skład, bo inaczej to nie wiadomo, czy na taki specyfik chemiczny mają akurat certyfikat. Więc tylko skomplikujesz sobie (i im) życie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...