Jump to content
Dogomania

Efli- nowy nabytek :)


Daria_13

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Co u Was? bo my rośniemy, szalejemy i piękniejemy :) Wreszcie dopasowałam Efli karmę,którą lubi i je bez problemu,a mianowicie purina dog chow z jagnięciną i ryżem.Z obroży zrezygnowaliśmy na rzecz szelek, zdecydowanie lepiej panuje nad psem a i Efli się nie przydusza, a tutaj kilka zdjęć:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dzisiaj zrobię zdjęcie to oczywiście pokażę :) a teraz jesteśmy po spacerku i się suszymy, taka jesienna pogoda... nie lubię! :) dochodzę do wniosku, że zakochałam się w shih-tzu, zawsze lubiłam duże rasy i lubię do dziś, bo wydawało mi się, że mają charakter, a tutaj się okazuje,że te 5kg żywej wagi to ma dopiero kawał charakteru, jest strasznie uparta, ja też, więc dwa uparciuchy to straszny team,ale jakoś dajemy radę:)cieszę się,że jest pieskiem bardzo pozytywnie nastawionym do wszystkiego co się rusza, pieskiem odważnym, potrafiącym zachować się w każdej sytuacji i następny plus to to,że uwielbiam weterynarza. Mój Allan niestety panicznie się go boi i nawet nie wyobrażacie sobie,jaka to udręka :)

Link to comment
Share on other sites

Dziś prawie straciłam moją Efli... jestem wściekła i jednocześnie roztrzęsiona, pomimo,że minęły od tej akcji już 3 godziny. Ludzie są bardzo nieodpowiedzialni! Wracając ze spaceru sąsiadce wyrwała się agresywna suka amstaffa i biegła jak oszalała w naszym kierunku przy tym jazgocząc. Gdyby nie to,że szybko wbiegłam do klatki schodowej i zamknęłam drzwi to nie wiem co by się stało, myślę,że Małej nie byłoby już ze mną, znam tego psa, wiem do czego jest zdolny. Efli zostawiłam w domu i pojechałam do sąsiadki, zrobiłam dziką awanturę nawet nie dopuszczając tej kobiety do słowa. Nie toleruje takich sytuacji, właściciele (starsze małżeństwo) znają swojego psa, wiedzą,że nie jest przytulanką, więc oczywistym jest,że powinna mieć kaganiec a przede wszystkim dobrą obrożę i smycz, a nie taką,która przy mocniejszym pociągnięciu się odpina!

Link to comment
Share on other sites

Powiedziałam o kagańcu, właścicielka przytaknęła tylko głową, czy sie dostosuje? sądzę,że nie. To starsi ludzie, którym tego psa zostawił wnuczek. Nie potrafią opiekować się tą specyficzną rasą, traktują sukę,jak małe dziecko. Trzeba reagować, bo czuje,że kiedyś wydarzy się jakaś tragedia, Abra to na prawdę niebezpieczny pies. Na szczęście prócz wielkiego stresu nic więcej się nie stało :) a w piątek wybieramy się do fryzjera: wykąpiemy się,obetniemy i zrobimy porządek z uszami, bo Efli jest z tych egzemplarzy,które maja na prawdę obfity włos

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Za zabieg :kciuki:

W Nowym Roku życzę Ci zdrowia, szczęścia, pomyślności,
potęgi miłości, siły młodości,
samych spokojnych, pogodnych dni
i mnóstwa cudownych i wzniosłych chwil.
Niech taneczny, lekki krok
będzie z Tobą cały rok.
Niech prowadzi Cię bez stresu
od sukcesu do sukcesu . :calus:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...