Jump to content
Dogomania

Katowice CACIB 2008 = Nominacja CRUFTS 2009


quadrupedium

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='panienkabubu']Heh, staram się jak mogę :evil_lol:


berdi - no no no, już trochę tego poszło :cool3: sama chciałaś oryginały :eviltong:[/quote]
Chciałam chciałam :evil_lol: a teraz mam skrzynkę pełną, ale żaden problem, zabieram się powoli za zapisywanie fotek, jest tego bardzo duuuuużo:loveu: dzięki raz jeszcze!

Kasia pisałam do Ciebie na GG, odebrałaś?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='berdi']Chciałam chciałam :evil_lol: a teraz mam skrzynkę pełną, ale żaden problem, zabieram się powoli za zapisywanie fotek, jest tego bardzo duuuuużo:loveu: dzięki raz jeszcze!

Kasia pisałam do Ciebie na GG, odebrałaś?[/QUOTE]
Tak, już Ci odpisałam, a teraz lecę do psów :)

Aha, fotki możesz wykorzystać, żaden problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katik']McDzik, a tobie jak poszło?[/quote]

A tylko zgarnęliśmy co zgarnąć można w klasie szczeniąt i pojechaliśmy do domu, bo moi rodzice już zmęczeni byli (mieliśmy pobódke o 4 rano) i wróciliśmy do domu, nawet nie zostaliśmy na konkurencje finałowe w sumie.. U nas rase wzięli Czesi, chociaż z Polski reprezentowały nas piękne psy, międzyinnymi Interchampiony, Multichampiony, Zwyciężczyni Świata i Eur.Śr-Wsch '06 w klasie weteranów i Zwycięzca Europy... A wygrał pies taki.. e... zwyczajny po prostu.. No ale ogółem fajna wystawa, z soboty z informacji od znajomych z leonbergerami jestem zadowolona, bo sunia od nas i pies od nas wygrali swoje klasy otwarte, sunia res.CACIB do tego i ukończenie championatu, pies z pewnych powodów nie mógł iść niestety do porównania.. czyli tak pół na pół, ale za rok pewnie też pojadę.. :) ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']A tylko zgarnęliśmy co zgarnąć można w klasie szczeniąt i pojechaliśmy do domu, bo moi rodzice już zmęczeni byli (mieliśmy pobódke o 4 rano) i wróciliśmy do domu, nawet nie zostaliśmy na konkurencje finałowe w sumie.. U nas rase wzięli Czesi, chociaż z Polski reprezentowały nas piękne psy, międzyinnymi Interchampiony, Multichampiony, Zwyciężczyni Świata i Eur.Śr-Wsch '06 w klasie weteranów i Zwycięzca Europy... A wygrał pies taki.. e... zwyczajny po prostu.. No ale ogółem fajna wystawa, z soboty z informacji od znajomych z leonbergerami jestem zadowolona, bo sunia od nas i pies od nas wygrali swoje klasy otwarte, sunia res.CACIB do tego i ukończenie championatu, pies z pewnych powodów nie mógł iść niestety do porównania.. czyli tak pół na pół, ale za rok pewnie też pojadę.. :) ..[/quote]
Gratulacje :multi:.
A jak tam wrażenia po sędziowaniu Pana z Hong Kongu :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Gratulacje :multi:.
A jak tam wrażenia po sędziowaniu Pana z Hong Kongu :cool3:.[/quote]

Hm, mieszane... praktycznie się nie odzywał, jak już ktoś tu wspomniał i w ogóle jak już napisałam nie chce mi się komentować, komu dał rase.. To już nie chodzi o to, że swój za swoim stanie, no ale z Polski na prawde utytułowane i piękne psy przyjechały, a on dał rase takiemu początkującemu psu jeśli chodzi o wystawy i takiemu zwyczajnemu po prostu, także zdziwił mnie ten werdykt, bo miałam kilka typów jeśli chodzi o rase, nie tylko z Polski, a on je swoimi wyborami obrócił o 180' . Najwyrażniej mają tam jakiś inny typ? Nawet przyglądałąm się ocenom Lhasa Apso - tu już mniej więcej podobny gust mieliśmy, choć ja jakoś specjalnie nie siedze w tej rasie tylko jako amator się przyglądałam, ale bywało tak, że dawał zwycięstwo psu, który mniej mi się podobał, a po prostu miał więcej tytułów... No ale są gusta i guściki, w każdym bądź razie nie chce już nigdy wpaść na tego sędziego..

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem:shake:Czy psy,które początkują już nie mogą wygrywać?Trochę to jest nielogiczne.Jeżeli pies się ładnie zapowiada tzn,jest dobrze przygotowany i ładnie się wystawia to tylko ze względu na wiek ma być gorzej oceniany?Niekiedy są starsze osobniki,które nie osiągnęły określonego pułapu i niestety ale przegrywają z młodszymi.Dla przykładu wystawa klubowa V grupy.Rasę chow chow zgarnęła suka z kl pośredniej.
Mnie się akurat to podoba,że sędziowie z zagranicy nie patrzą w metrykę tylko oceniają stan faktyczny.
Trzeba umieć przegrywać i umieć przyjmować werdykt sędziego do wiadomości.Sędzia na ringu jest pierwszą osobą po Panu Bogu,która ma rację i z którą trzeba się zgodzić.Nie udało się teraz,to na następnej trzeba liczyć na więcej szczęścia i większe powodzenie.Są w życiu ważniejsze sprawy niż przegrana na wystawie...Doprawdy nie ma co roztrząsać tego co było:roll:

A tak zbaczając z tematu.Panienkobubu masz śliczne bernardyny:loveu:Miodzio!Aż wzroku nie mogę oderwać.To jedne z ładniejszych jakie widziałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CarmelChoco']A tak zbaczając z tematu.Panienkobubu masz śliczne bernardyny:loveu:Miodzio!Aż wzroku nie mogę oderwać.To jedne z ładniejszych jakie widziałam.[/quote]

Dzięki :loveu:

Niestety niektórzy sędziowie patrzą na wiek, sekretarzowałam u wielu sędziów i niestety (bo też uważam, że to trochę niesprawiedliwe) u większości wygrywały albo Championy albo psy/suki z otwartej...

Link to comment
Share on other sites

Tak,to prawda,że jest sporo sędziów,którzy wybierają psy/suki z wyższych klas.Uważam,że to takie niefachowe.Tym bardziej doceniam sędziów z zagranicy,zwłaszcza z Danii,którzy wybierają osobniki pod określonym względem lepsze nie bacząc na wiek zwierzęcia.Nawet championowi przypadają gorsze dni,w których nie jest najlepszej formie i moim zdaniem oceniający nie powinien obawiać się wybrać psa/suki z klas niższych.
Ale ile sędziów tyle różnych teorii na ten temat.JEdyne co pozostaje to pogodzić się z werdyktem:evil_lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Dzięki :loveu:

Niestety niektórzy sędziowie patrzą na wiek, sekretarzowałam u wielu sędziów i niestety (bo też uważam, że to trochę niesprawiedliwe) u większości wygrywały albo Championy albo psy/suki z otwartej...[/quote]


Zgadzam się , w większosci przypadków tak jest, ze champion wygrywa, ale w Rzeszowie np. mój pies w klasie pośredniej wygrał CWC,CACIB,BOB (16 miesięcy) a r.CACIb dostał pies z kl. championów (8 lat)...

Więc nie zawsze tak jest, ale tak jak pisałem w większości niestety tak...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pies z championow jest piekny albo pryznajmniej lepszy od mlodzika- ok. Pamietajmy jednak, ze show to show, a wieksze szanse maja tu psy bardziej rozwiniete, efektowniejsze. Czyz niewspaniale oglada sie plynace po ringu, bardzo efektowne psy??? (oczywiscie bez w miare dobrej anatomii sie nie obedzie)

Link to comment
Share on other sites

Są sędziowie, którzy mają ciągnącą się za sobą opinie, że dają rase championom lub psom z tytułami, jeśli np championy nie zostały zgłoszone czy coś takiego.. osobiście się z czymś takim zetknęłam. Cóż - masz championa - fajnie, wystawiasz w innej klasie - po pewnym czasie, może stać się takie coś irytujące.

Mój wujek kiedyś poszedł do porównania o NDSwR przy ogromnej stawce na wystawie międzynarodowej z naszą leonbergerką (teraz już bardzo utytułowaną championką, wtedy jeszcze nie) i usłyszał od sędziego, że "suka jest piękna, ale ma jeszcze czas." I CACIB wpadł do suki z klasy championów, a myśmy byli w pośredniej i dostaliśmy res.. I co to znaczy, że "suka ma jeszcze czas"? Championom się gdzieś śpieszy, przepraszam bardzo? I ta cała sytuacja była oczywiście bardziej rozbudowana, to nie chodzi o to, że ma czas na rozwinięcie futra etc - bo swoją klase wygrała przy ogromnej konkurencji, a to chyba o czymś swiadczy - tylko konwencja jest taka, że.. jak mamy wybór, to dajemy zwycięstwo championowi? Przecież nie raz bywa, że i rase dostaje psiak z młodzieży, bo się bosko zapowiada.. więc też nie rozumiem takiego pojmowania, że Zw.Rasy czy CACIB jest tylko dla championów.. "Ma jeszcze czas" - co, jak zdobędzie championat i wystartuje w klasie championów, to wtedy przyjdzie kolej na CACIBy ?

Teraz w Katowicach CACIB dostała suczka z pośredniej, res suczka z otwartej, a championka nic. I bardzo fajnie ze strony sędziny, że nie kierowała się tym stereotypem, tylko wybrała wg własnego gustu. Na prawdę to pochwalam, mimo, że res dostała suczka z naszej hodowli, a CACIB jakaś zupełnie obca. Więc to nie jest też tak, że swój swojego chwali..

Są też sędziowie, którzy mają swoje zapiski i ich przygotowanie do oceny ringowej - no niestety - polega na tym, że wcześniej w domu czytają sobie dane na temat zgłoszonych psów i to, jakie oceny dostawały wcześniej i jakie lokaty.. A potem się na tym wzorują, zamiast dać coś od siebie. Nie pytajcie, skąd to wiem, ale uwierzcie, ze taka jest prawda...

Ehh, rozpisałąm się, ale wyrzuciłąm to z siebie.. Niesttey takie rzeczy zdarzają się wszędzie..

Link to comment
Share on other sites

No w Katowicach na jednym ringu sędzina w połowie oceniana siadła do lektury...... katalogu wystawowego :D

Cacib dostał pies z champ res cacib dostał pies...... który zajął 2 miejsce w champ. :D:D

ktoś mi tu pare rzeczy wytłumaczy???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...