Jump to content
Dogomania

Purina Dog Chow Adult - ile dziennie?


Cao

Recommended Posts

Od niedawna mam psa w typie Owczarka Szkockiego Collie. Waży 17-18 kg.
Polecono mi podawanie mu Puriny Dog Chow Adult. Pieskowi smakuje, je ze smakiem, wszystko jest ok, problem polega na tym, że nie bardzo wiem ile powinien dziennie otrzymywać tej karmy. Czy ktoś może doradzić? Nie chciałbym aby jadł za dużo i miał później jakieś problemy z nadwagą, ale również nie chcę go zagłodzić. To mój pierwszy pies, więc proszę o wyrozumiałość i pomoc. Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że można by spróbować około 270 g dziennie, mówię to na podstawie jakiejś tabeli jaką znalazłam w internecie :) Z tym, że przydałaby się waga kuchenna


AA i dodam, że co tydzień badaj stan grubości psa, czy po prostu gdy go głaszczesz , przez tydzień go ani nie zagłodzisz ani zbyt nie przytyje, powinnaś czuć dobrze kręgosłup ale nie powinien wystawać, kości miedniczne też nie mogą wystawać, pies musi mieć wcięcie pod brzuchem , no ew. dopuszczalna mała warstwa tłuszczyku :) Gdyby zbyt tył - zwiększyć ruch albo zmniejszyć odrobinę karmę, jeśli będzie zbyt chudy - dać mu trochę więcej i dalej kontrolować :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...