Jump to content
Dogomania

Szybko rosnące dziwne guzy... ktoś miał z tym styczność?


Martuchny

Recommended Posts

Hej,
Mam problem, mojemu około dziesięcioletniemu kundelkowi ze schroniska nagle bardzo szybko wyrosły na boku za żebrami guzy...W ciągu tygodnia się pojawiły! Nie możliwe, że tego nie zauważyłam, bo codziennie go głaszczę, czeszę i ogólnie tarmoszę, więc nie jest na pewno tak, że nie zauważyłam. Najpierw jeden (na ostatnim, wolnym żebrze) wyrósł sobie radośnie, był miękki, następnie w 2 dni stwardniał - ma 5 centymetrów. Po kilku dniach za żebrami pojawił się drugi, płaski, jakby 'rozlany' a na swojej powierzchni ma jakby twarde połówki grochu - jest ich około 5. Byłam oczywiście u weta, na razie do obserwacji, i tak jestem z drugim psiakiem co tydzień, więc informuję co się dzieje z guzami. Będzie biopsja, rentgen, usg, żeby zobaczyć, czy narządy są zajęte i co to w ogóle jest.
Martwi mnie to i do tego czasu to ja chyba umre ze zmartwienia i pod zastanowieniami co to takiego.
Może ktoś takie coś miał nieprzyjemność przeżyć lub ktoś wie co to jest i co z tym robić? :-(

Link to comment
Share on other sites

nie martw sie na zapas ,u mojej 13-letniej astuni co chwila pojawiaja sie guzki i guzy ,bylismy u weta-to tluszczaki (na szczescie);mozna by je wyciac,ale sunia ma juz swoje lata i slabe serduszko....ma tez brodawki i takie ciemne plamy-przebarwienia jak czasem maja starsi ludzie....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...