Jump to content
Dogomania

Utrzymująca się kulawizna 2 miesiące po operacji


grosik1983

Recommended Posts

Witam,

Chciałam prosić o radę dotyczącą mojego Dogo Canario. W połowie marca przeszedł planowaną operację wycięcia wyrostka (?) w łokciu - reasumując dysplazja.
Operacja się udała?.., rana się zagoiła ładnie, pies raz dwa wracał do zdrowia ale do momentu. Minął drugi miesiąc od operacji a pies dalej utyka...raz bardziej raz mniej - ale niestety ciągła kulawizna :/
I moje pytanie - czy to jeszcze normalne czy już nie? Podobno pies miał przestac kulec ok. miesiac temu już...ale niestety. Czy zastrzyki coś pomogą czy to kolejne wywalanie kasy w błoto ? Dodam iż operacja była podobno konieczna gdyż z czasem u psa miało być coraz gorzej. Na przedoperacyjnym zdjęciu RTG widać że w tym łokciu jest coś nie halo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

U nas 1 kg chihuahua kulała na łapkę, po czym się okazało, że ma wadę wrodzoną i brakuje jej jakiejś "części" od urodzenia...

Sunia ma 1,5 roku przeszła msc temu operację. Wet kazał czekać minimum 2 msc aby okazało się czy operacja się udała. No i ostatnio sunia znów zaczęła krzywo stawiać tą łapkę... Teraz wyjeżdżamy ale po powrocie musimy udać się do weta aby sprawdził co i jak, bo wg mnie nie poszło do końca tak jak powinno... ;/

Link to comment
Share on other sites

Natalia, a czy chodząc z psem na spacery trzymasz go na smyczy i nie pozwalasz na szybsze chodzenie? Po operacji, pies powinien miec unieruchomioną łapkę i jest bezwzględny zakaz biegania i skakania przez ok 6 tygodni. Tą brakującą częścią może byc przyśrodkowy grzebien bloczka kości udowej wtedy dochodzi do zwichnięcia rzepki.

Gryf nie wiem skąd czerpiesz swoją wiedzę, czym różni się budowa kości i "struktur dodatkowych" u psa większego i mikropsa? Niczym, tylko wielkością. Zarówno zabiegi u mikropsów jak i psow większych są obarczone takim samym ryzykiem, jeśli się nie przestrzega zaleceń w postaci ograniczenia ruchu po operacji.

Link to comment
Share on other sites

moze faktycznie żle sprecyzowałam swoja wypowiedz-chodzi mi nie o budowe kości,ale o średnice,przekrój kości(tu akurat moim zdaniem ma to znaczenie przy np.złamaniach kości i ich repozycje).więzadła utzrymujace rzepki u psów ras małych sa znacznie "słabsze"niż psów ras wiekszych.
natalia dokładnie nie napisała jaki zabieg miał pies...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...