Jump to content
Dogomania

Jak często karmić 2-dniowe szczeniaki ???


frotka32

Recommended Posts

Hej hej,
moja sunia 2-letnia jamniczka podgryza swoje szczeniaki, więc musimy podawać suczce szczeniaki do karmienia. Szczeniaczki urodziły się dwa dni temu - jak często przynosić je do karmienia?
Na dodatek Frotka traci pokarm, czy macie jakieś doświadczenia z pokarmem zastepczym u tak małych szczeniaków (chodzi mi o jakieś marki karm zastepczych i sposób podawania - strzykawką , pipetą?).
Pozdrawiam serdecznie
aga

Link to comment
Share on other sites

Jak to możliwe, że podgryza takie maluszki? Szok.
Co do Twojego pytania, chciałam odpowiedzieć na nie od razu, ale posty znikaly. Ja bym radziła jak najczęściej, choć tak małe szczeniorki 90% czasu śpia. ale te 10% to musi byc właśnie jedzonko. Masujcie tez im brzuszki. Niech ssą jak najczęściej, a krótko. Tak się to odbywa u moich 2-dniowych malców. wtedy sutki są pobudzane do produkcji mleka, którego w pierwszych dniach faktycznie może być mało.

Co do mieszanki zastępczej, to wiem, że są gotowe, ale tez tutaj na forum ktoś podawał przepis na domową recepturę. Poszukaj w postach sprzed paru tygodni, albo tutaj w Hodowli, albo może w Weterynarii - Rozród.

Link to comment
Share on other sites

Okazało się, że że Frotka miała szok poporodowy (to jej piewrwszy miot), dwa razy dostała po pół Relanium plus mnóstwo czułości z naszej strony i wszystko się unormowało. Teraz karmi szeniaki sama i oczywiście cały czas przebywa z nimi w kojcu.
Niestety ma bardzo mało mleka, więc czasem dokarmiamy maluchy Mixolem.
Dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam
aga

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...