Jump to content
Dogomania

Canisulin a cena


aguskaq

Recommended Posts

Witam. Mój pies ma cukrzyce bodajże od 3 lat. Jest to suczka, lat 12. Problem polega na tym, że nie była sterylizowana a teraz ze względu na złe wyniki badań nie może być. Miesiąc temu miała kryzys weterynarz nie dawał szans na przeżycie, a jednak. Psiak żyje ma się dobrze. Jedynym problemem jest duża dawka insuliny którą dostaje. Rano 0,25mg i wieczorem 0,25mg co sprawia, że insulina Canisulin 2,5 ml starcza nam na 5 dni. Problemem jest cena najpierw było 25zł za ampułkę teraz 30. Miesięcznie koszt ok 200zł. Rodzice mają dość wydawania pieniędzy więc kupuję za swoje niestety obciąża to dość moje konto, gdyż jestem studentką. Moje pytanie brzmi czy można gdzieś taniej kupić insulinę? Czy jest jakies "dofinansowanie" do insuliny? Albo może ktos ma do sprzedania nieco taniej. Raz udało mi się załatwić insulinę za 17zł/sztuka więc miesięcznie wychodziło niecałe 100 zł i było ok. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

obecnie caninsulinu nie ma w hurtowniach,jest z nia jakis problem,jest tylko dostępny caninsulin do penów ale on jest jeszcze drozszy.spytaj weta o zamiane na ludzką insuline,albo przejście na tabletki "dla cukrzyków"(takze leki z apteki dla ludzi)

Link to comment
Share on other sites

Witaj,ja ze swoim psiakiem i jego cukrzycą jestem już 3 rok,i jak już ci podpowiedziano,idź do veta i zapytaj czy możesz zmienić na lente vos którą łatwiej załatwić i na ludzką receptę jest tania,musisz popytać znajomych może ktoś jest chory na cukrzycę to ci załatwi receptę albo jak masz znajomego lekarza to ci może pomoże.Ja zaczynałem z caninsuliną ale przeszedłem na lente vos.Napisz coś o swoim psie duży?ile ma lat?i jaki ma poziom cukru w ciągu dnia?
Pozdrawiam Maciek

Link to comment
Share on other sites

Witaj,sorry ale napisałaś ile suka ma lat,to tyle co moja psina.Ale coś mi nie pasuje w twoim poście,to nie ma tak że dajesz 2,5 ml.rano i 2,5ml.wieczorem,czyli co?ma stale tak wysoki poziom cukru?czy dajesz bez pomiaru glukozy w krwi bo wet tak kazał?jeżeli dajesz beż pomiaru to zabijesz psa,ja prawie tak zrobiłem bo wet powiedział 4jed.popołudniu i po 2 dniach pies dostał drgawek bo miał 0!!!!!!!! cukru we krwi,a tak na marginesie,lente vos to fiolka 10ml.i otworzyłem ją w kwietniu ale w zeszłym roku i jeszcze troszeczkę w niej mam towaru,więc nie wiem o co chodzi,jakie koszta insuliny? 0,99pln.płacę miesięcznie z paski do glukomertru.
Pozdrawiam Maciek

Link to comment
Share on other sites

Zapytam na pewno o tą ludzką w takim razie. Mój pies (suczka) ma 12 lat, jest mała (kundelek) waga do 9kg. Jest monitorowana u dwóch weterynarzy jeden na miejscu, drugi oddalony 30kg (tam jest duża klinika gdzie ma robione wszystkie badania). Na USG wyszło ze jedna nerka się już poddaje. Zaczeło się od tego że miała cieczce i po niej cukier wzrósł ponad 400 jednostek. Przez 3 lata brała raz dziennie rano ok 10 jednostek czyli 0,25ml. Teraz bierze rano i wieczorem po 10 jednostek na mojej strzykawce U-40 więc wychodzi 2x0,25ml = 0,5ml dziennie a insulina canisulin ma 2,5ml stąd wyliczenia, że starcza na 5 dni. Insulina jedna kosztuje mnie już teraz ta nowa 30zł i razy 6 (bo 5x6=30dni w miesiacu) wychodzi 180zł stąd te koszty. Nie ma drgawek, kiedyś też jej wet dał za dużo i prawie mi zabił psa, teraz to kontroluję. Teraz pomiar cukru ma prawie w normie, jeszcze lekko przekracza jest ok 130. Paskami na mocz też badam jej cukier

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]A możecie mi powiedzieć jak się przekłada ta insulina ludzka na zwierzącą?
Ta ludzka też ma [FONT=Arial]40 j.m./ml insuliny? i stosuje się ją tak jak zwierzącą? Pytam czysto teoretycznie, weta też odwiedzę[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

No witaj,lente vos ma 80jed/ml.ja mam pekina,widać go na obrazku waży ok.5kg.,też choruje 3 rok ale dajemy radę,na początku miałem problemy z ustabilizowaniem cukru,ale teraz jest ok.
U nas czasami jest 300 a czasami 450 ale panuję nad tym.Używam strzykawki 40ml.także np.jak ma ok.300 to daję mu nie całe 2 kreski czyli ok.4 jed.no i gdzieś po ok.4-5 godzinach dostaje"kopa"i wtedy spada mu czasami do 80-90.
Dobrze,ale napisz czy przed podaniem 10jed.ty mu badasz cukier?bo dla mnie ta ilość jest kosmiczna!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

niestety nie badam jej przed podaniem. Nie mam glukometru, jedynie raz na jakiś czas jade do weterynarza i on robi pomiar i tak mi ustalił. 10 jednostek rano i wieczorem. Wszystko tak jej się rozstroiło miesiąc temu i faktycznie wysokie dawki dostaje. Może powinnam kupić glukometr, tylko nawet nie wiem jak się nim obsługiwać. Kiedys przeczytałam, że powinno się dawać 1jednostka insuliny=1kg wagi i tak dostawała 8/9 jednostek tylko rano ale teraz wszystko się zmieniło.
odnośnie jednostek mam na myśli kreski na strzykawce (10 kreseczek przy strzykawce u-40)

Link to comment
Share on other sites

niestety mój weterynarz nie zna się zbyt dobrze na cukrzycy bo mieszkam w małej miejscowości. Wiecej czytam na internecie i się dowiaduję niż od niego, ale zadzwonie jutro do tej większej kliniki może się czegoś dowiem.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie. Ja i mój psiak jestesmy umówieni na czwartek do weterynarza, który dokładnie ją zbada i powie czy można wprowadzić ludzką insulinę. Ta lente vos jest zbliżona do caninsulin więc na tym będziemy bazować. Pan wet. powiedziała, że przy podawaniu ludzkiej potrzebny jest glukometr więc na pewno tez kupimy. Przy podawaniu zwierzecej insuliny dawkę ustalał lekarz i nie wspominał o glukometrze. mam jeszcze pytanie odnośnie tej lente vos, ile ta insulina kosztuje? I czy ten glukometr acc chec jest dobry. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,nie pamiętam ile kosztuje lente vos bo rzadko kupuję ale chyba 17pln.na ludzką receptę,naprawdę nie pamiętam,a co do accu cheka to jest o tyle dobry że wystarczy malutka ilość krwi na pasku żeby zrobić pomiar i nie męczyć psa.Ja pobieram z ucha,zupełnie bezboleśnie,doszedłem do tego sam,ale ktoś chyba wrzucił filmik na you tube.Na razie załatwiaj glukometr,a potem będziemy działać.Mój miał dzisiaj 455 i sam nie wiem skąd ale dostał 4 jed.i ok 18godz.sprawdzę jak to wygląda.
Pozdrawiam Maciek

Link to comment
Share on other sites

każdy glukometr jest dobry pamiętaj jednak żeby nie było problemu z kupieniem pasków do niegio.generalnie do każdego modelu potzrebna jest niewielka ilosc krwi,przewaznie pobiera sie z opuszka łapy przy pomocy igły 0,7 lub 0,9

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam kupiłam glukometr accu check. Wczoraj próbowałam pobrać psu krew do badania. z ucha leci tak mało krwi, że glukometr ciągle pokazywał za małą ilość. raz udało mi się pobrać z opuszki wynikło że wieczorem miała wynik 50 więc nie dajemy jej już na wieczór jednostek. Dziś rano chciałam zrobić badanie i nie mogę. Z ucha za mało, z opuszki za mała ilość już nie wiem jak kuć i gdzie kuć żeby była wystarczająca ilość krwi na pasek. z opuszków jak pobieram to ją troche boli. Przekopałam internet i znalazłam, że mozna pobierac z:
-ucha (brzezna żyła) - nie bardzo wiem ktora
- opuszki
- z wargi (wew i zew)
- kalus konczyny u psa (nie bardzo wiem gdzie)
Poradzcie gdzie najlepiej kuć i jak możecie dać zdjęcie która to dokładnie żyła byłabym wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

może jeszcze zaznaczę, że robię ukucia lancetem i wydaje mi się że jak mam pasek to cały kwadracik musi być zapełniony krwią nie wystarczy tylko małej kropki. Jak mam pół kwadracika zapełnionego krwią to wychodzi error (za mało pobranej krwi) i kolejny pasek do wyrzucenia... Mój model to accu chek active

Link to comment
Share on other sites

Próbowałam jej pobrać krew z wargi, krew była ale znów niewystarczalna do badania. Następnie wziełam igłę 0,7 i wbiłam jej w opuszkę i też za mało krwi, później w okolice łapki to tylko czerwona kropka. Nic nam glukometr nie wykrył. Jedynym tego rezultatem jest wystraszony i pokuty pies w budzie. Już nie mam siły. Może mam niedobry glukometr? Miała być mała być mała ilość krwi do badania a tym czasem przy małej badanie nie wychodzi. Zrobiłam sama sobie badanie tym glukometrem żeby sprawdzić czy w ogóle działa i działa, tylko z mojego palca krwi było całkiem sporo. U mojego psa po prostu ta krew nie występuje. Już zaczynam się poddawać. Jakie są miejsca najbardziej ukrwione u psa? Prosze o pomoc osoby, które na co dzień badają swoim psom.

Link to comment
Share on other sites

U mnie wczoraj wyszło badanie z opuszki, dziś już nie chce :( i chyba póki co dam jej spokój, bo więcej strachu niż to warte. A szkoda, bo dzięki wczorajszemu wynikowi dowiedziałam się żeby nie dawać jej na noc insuliny a teraz juz nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

paski do moczu mam i badam ale one czasem przeklamują. Jednak wynik z krwi jest dużo lepszy i chciałabym badać ją regularnie. Napomnę, że ona ma cukrzyce 3 lata i nie była do tej pory regularnie badana glukometrem tylko raz na czasu u weterynarza. Ponadto ma 12 lat i nie była sterylizowana, dlatego wet kazał kupić glukometr żeby ustabilizować dawkę i wtedy ją wysterylizować.

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się wkuć w uszko. niestety 3 wkucia koło siebie musiałam zrobić ale dzięki temu dostałam odpowiednią ilość krwi. o dziwo wczoraj wieczorem wynik 50, dzis wieczorem wynik 360. To normalne że tak skacze? insulinkę na noc już jej podałam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...