Jump to content
Dogomania

Gdzie po spanielka?


arnika

Recommended Posts

[quote name='Agnieszka i Ogiś']Czy spingery to inaczej spaniele bretońskie?[/quote]
Nie - to zupełnie inne rasy,należące do różnych grup...
Spaniel bretoński ,czyli brittany (nazwa rasy trochę myląca)... to wyżeł - należy do VII gr FCI, sekcja 1.2 wyżły kontynentalne w typie spaniela.

Springery to spaniele,VIII gr FCI - springer spaniel walijski i springer spaniel angielski.

[quote name='a_ga.isk']A ja się już prawie zdecydowałam na pieska z hodowli Music of the hounds ^^[/quote]
:cool3: maluszki będą chyba ok 20 czerwca...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']
:cool3: maluszki będą chyba ok 20 czerwca...?[/quote]
Tak gdzieś koło tego...
Znasz tę hodowlę? Bo ja znowu zaczełam się wachać.
Jestem troszkę przewrażliwona na punkcie zdrowia psa, no a dzisiaj zapytałam o cenę i szczerze to z innymi hodowlami wydaje mi się tanio... no i mój pesymizm wział górę i zaczynam się zastanawiać gdzie jest haczyk...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Nie, nie znam - tyle,co ze strony,którą podałaś - a tam jest dość mało informacji...ale jest Optigen,co piszą o FN nie do końca rozumiem w "ichniejszym" języku...[/quote]
Ale to nie tak której stronę podawałam ;)
Strona tej to: [url]http://music-of-the-hounds.nl/index.htm[/url]
Też informacji dużo nie ma ale jest za to blisko mnie więc się tam niedługo wybiorę i zobaczę ich pieski i przyszłą mamę... na co powinnam zwrócić uwagę przy takiej wizycie?

Link to comment
Share on other sites

A ja za jakieś 2 lata planuje drugiego psa i zastanawiam się m.in nad cocker spanielem angielskim :cool3:
Przyznam, ze najbardziej mi się podobają biało - złote albo biało - czekoladowe psiaki, ale z tego co się orientowałam są chyba tylko z 2 hodowle w Polsce, które takie mają? :roll: Generalnie kolor jest najmniej istotny, ale jakby mi się trafił taki biało - czekoladowy to byłabym w niebie :loveu:
Poza tym, ja się jeszcze niezbyt orientuję w spanielach, ale to teraz dość popularna rasa i boję się, ze mogę trafić na nieodpowiednią hodowlę :roll:
Może zaznaczę od razu, że raczej na wystawy z psiakiem jeździć nie zamierzam, ale taki na kanapę on też całkiem nie może być ;) Planuję agility i szkolenia, więc zależy mi przede wszystkim na psie zdrowym, z odpowiednią socjalizacją i z zrównoważonym charakterem.
Wiem, ze 2 lata to duuużo czasu, ale chciałabym jak najwięcej informacji zebrać na temat hodowli, tego na co zwracać uwagę (spaniele mają chyba mieć prześwietlenie na dysplazję? :roll:), chcę pojeździć na wystawy i pogadać z odpowiednimi ludźmi :evil_lol: Więc jak ktoś może udzielić mi paru rad, to błagam, choćby na PW ;)

A i jak to jeszcze jest z pielęgnacją sierści u spanieli? Bo słyszałam sprzeczne opinie ;) Trzeba się bardzo namęczyć, żeby taki niewystawowy, latający zapewne codziennie po chaszczach spanielek wyglądał jak człowiek? :diabloti::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

WITAJCIE:cool1: potrzebuję od was pomocy... jestem z Litwy i mam kolezankę, ktora bardzo pragnie kupic American cocker spaniela z dobrej hodowli, bo chce uczestniczyc na wystawach:p ona juz zamawiala sunię na Litwię, ale zdarzylo się nieszczęsliwy przypadek i tych szczeniąt juz nie ma...:-( opytala wszystkie hodowle i niestety jeszcze nikt nie zamierza miec szczeniąt:-(
moglaby kupic z Polski, z waszych hodowli...

moze ktos z was bylby taki uprzejmy i dobry i pomoglby sąsiadom?:loveu: :p mnie samej jest trudno wyszukac wszystkie lepsze hodowle, nie znam opinii o nich...
a i jeszcze... byloby wspaniale gdzies trochę blizej do granicy z Litwą:p

z gory dziękuję za pomoc i proszę napisac mi do prywatu, jezeli znacie jakąs dobrą hodowlę, w ktorej prędko będą pieski:loveu:

Pozdrawiam, Vici

Link to comment
Share on other sites

Na aukcjach internetowych udało mi się znaleźć tylko jedno ogłoszenie o amerykańskich cockerach: [url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/506068_cocker_spaniel_amerykanski_szczenieta.html[/url]
Warto wziąć stamtąd psa, naprawdę widać, że są dobrej jakości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...